Agnės blogas: kuo čia dėtos raketos?

Kuo toliau, tuo labiau santykiai man pradeda panašėti į raketų mokslą: turi išmanyti begalę instrukcijų ir taisyklių tam, kad pasiektum aukščiausią pasitenkinimo tašką.

Literatūra, filmai ir, žinoma, draugės kasdien pažeria daugybę „teisingų“ patarimų, kaip iš molio nulipdyti krištolo rūmus, kuriuose ilgai ir laimingai gyventum su Tuo, Vieninteliu. Mano Silva sąžiningai seka kiekvieną „protingą“ patarimą – santykių pradžioje, eigoje ir greitoje pabaigoje. Štai keletas patarimų iš Silvos santykių lobyno.

Patarimas Nr. 1: apsimesk geresne negu esi iš tiesų. Po keleto mėnesių susitikinėjimo su vaikinu, ko gero, būsi demaskuota, tačiau pirmojo pasimatymo metu niekas netrukdo pasigirti studijomis Saragosos universitete, savanoryste beglobių gyvūnų prieglaudoje ir kasmet iškovojama pirmąja vieta „Gintarinės poros“ šokių konkurse. Mano Silva šiuo metu susigalvojo esanti aktyvi jaunimo vasaros stovyklų organizatorė ir knygų klubo įkūrėja. Ir į pasimatymus ketvirtadienio vakarais ji nevaikšto – tai esą knygų klubo vakaras. Tiesa ta, kad Silva ketvirtadieniais murkdosi anticeliulitinėse purvo voniose. Tačiau nejaugi apie tai prasižios naujajam vaikinui?

Patarimas Nr. 2: būk graži. Visur ir visada. Silva apsėsta grožio manijos – ji taip bijo gražuolių – fotošopinių manekenių – konkurencijos, kad ne tik murkdosi anticeliulitinėse purvo voniose – ir kosmetikos amuniciją su savimi nešiojasi visur ir visada. Jeigu lieka nakvoti pas naująjį Tą, Vienintelį, atsikelia pusvalandžiu anksčiau, išsivalo dantis, pasidažo, susišukuoja, pasikvėpina ir vėl krenta į lovą. Manai, tik filmuose taip būna? Silva įsitikinusi, kad taip elgiasi kas antra mergina.

Patarimas Nr. 3: ignoruok dėmesį. Auksinė taisyklė, kurią net per miegus pažadinta kiekviena išpiltų kaip „Tėve mūsų“ – atsakyk į vaikino žinutes ir skambučius mažiausiai po pusvalandžio. Vaikinas neturi manyti, kad visą dieną spoksai į telefoną laukdama Jo dėmesio ženklų. Atvirkščiai – jis turi suprasti, kad nesureikšmini kiekvienos žinutės ir, apskritai, – esi itin užsiėmusi asmenybė. Užsiėmusi mintimis apie Jį, bet to žinoti Jam ne valia!

Patarimas Nr. 4: nerodyk iniciatyvos. Greičiau Žemė priartės prie Veneros negu Silva pirma pakvies simpatingą vaikiną kavos. Ar bent jau nusiųs kvietimą draugauti feisbuke. Ar apskritai pasisveikins gatvėje ir bendrų draugų vakarėlyje. Silva šventai tiki: kiekviena iniciatyvą rodanti mergina yra pasileidėlė, ir taškas. Tik aš galvoju, kuri nuodėmė didesnė: pirmajai parodyti dėmesį vaikinui ar meluoti apie knygų klubą ir jaunimo vasaros stovyklą?

Šie patarimai – pagrindiniai Silvos santykių vedliai. Papildomas instrukcijas ji pritaiko atsižvelgdama į konkrečią situaciją. Pavyzdžiui, vienam sočiai pavalgyti mėgusiam vaikinui apie savo kulinarinius sugebėjimus Silva suokė tol, kol vienas picerijų tinklas smarkiai vėlavo pristatyti į namus „su meile ruoštą“ vakarienę. Kitam vaikinui Silva gyrėsi turinti A1 vairuotojo kategoriją tol, kol jis neišnuomavo dviejų „britvų“ ir nepasiūlė palenktyniauti jomis iki Trakų.

Kol Silva buvo įnikusi į žaidimo taisykles, ji nepastebėjo, kad vaikinai irgi turi savąsias. Pavyzdžiui, vienas vaikinas visą mėnesį entuziastingai rodė Silvai dėmesį: prieš miegą palinkėdavo „saldukų sapniukų“, rytais pažadindavo virtualiais „bučiukais“, dieną deklamuodavo eiles apie meilę ir gyvenimo prasmę, vakarais lepindavo saldžiausiais gyvenimo malonumais (ne tik valgomais). Pasaka tęsėsi tol, kol vieną dieną šis žaidėjas dingo kaip į balą. Nei žinučių, nei laiškučių, nei skambučių. Silva klausinėjo savęs ir manęs, kodėl, bet nei viena nežinome atsakymo iki šiol. Ko gero, mes tiesiog nežinome to vaikino žaidimo taisyklių. Iš smalsumo spėju, kad viena iš taisyklių skamba maždaug taip: „Tikrų vyrų vadovas. Taisyklė Nr. 1: meistriškai apsimesk, kad dievini merginą, kol nesi tikras, ar nori būti su ja, ar pelnyti kitų pupyčių simpatijas. Kai ant kabliuko užkibs kita undinėlė, dink kaip į vandenį.“

Ne šventieji puodus lipdo. Ne šventieji ir santykius iš molio bando krištolu paversti. Kvepia alchemija, ar ne? Visi, tiek vaikinai, tiek merginos, yra šiek tiek alchemikai. Ir absoliučiai visi žaidžia pagal taisykles: savo sugalvotas, kitų išrastas, kažkur nugirstas. Raketų moksle privalu paisyti instrukcijų, kitaip rizikuoji ne tik nuo Žemės nepakilti, bet ir raketą sugadinti. Santykių mokslas kur kas paprastesnis – kiekviena taisyklė čia sukurta tam, kad ją laužytum. Laužytum tol, kol pasieksi aukščiausią pasitenkinimo tašką. Nes jeigu nelaužysi, pasaulyje bus daug fiktyvių knygų klubų ir dar daugiau kaip į vandenį dingusių vaikinų. Juk žymiai paprasčiau prisipažinti, kad knygos nė karto gyvenime neatsivertei, bet mielai paklausytum, kaip mylimasis tau skaito apie Liudą Vasarį. Arba apie Paryžiaus katedrą. Apie bet ką. Nuoširdumas turėtų būti vienintelė nelaužoma santykių taisyklė. Visa kita – tavo rankose ir tavo valioje.

P.S. Mano naujausia santykių taisyklė – nesivadovauti jokiomis taisyklėmis. O tavo?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis