Agnės blogas: kam skamba Mendelsono maršas?

Kalbant apie vestuves, nesuprantu dviejų dalykų: niekada gyvenime netrokštančių ištekėti moterų ir tų, kurios žūtbūt tempia potencialų jaunikį prie altoriaus.

Mano Silva sako, kad tuoktis galima ir po pusmečio, ir po dešimties metų. Svarbiausia – žmogų gerai pažinti. Ne visai su tuo sutinku. Mylimojo niekada gerai nepažinsi, gali prie jo tik priprasti, susigyventi su jo trūkumais ir pranašumais. Dažnai juk pati savęs gerai nepažįsti – ką jau kalbėti apie kito žmogaus pažinimą. Galop jeigu visi sutuoktiniai taip jau puikiai vienas kitą pažinotų, nebūtų nei skyrybų, nei nekiltų konfliktų tema „Ir ko tu iš manęs nori? Aš juk nemoku skaityti tavo minčių!“

Kai savo ilgamečio vaikino juokais – ne juokais paklausiau, „kada, po velnių, jis teiksis mane vesti“, išgirdau ne visai juokingą atsakymą: „Tada, kai pragaras užšals.“ Mudviejų santykių „stažas“ nei trumpas, nei ilgas – penkeri metai. Manau, pakankamai laiko suvokti, ar su žmogumi visą likusį gyvenimą nori dalintis viena lova, vienu puodeliu kavos, viena pavarde. Galop – žiūrėti viena kryptimi.

Kita vertus, panašu, kad net ir po ilgametės draugystės ne visi trokšta išgirsti Mendelsono maršą. Pašėlusiai patrauklus 41-erių metų aktorius Jonas Hammas jau penkiolika metų gyvena kartu su aktore ir scenariste Jennifer Westfeldt. Ir, tik pamanyk – nė neketina jos vesti! Kaip vienam leidiniui teigė pats Jonas, Jennifer yra jo „didžioji gyvenimo meilė. Kartu mes esame keturiskart ilgiau negu truko mano tėvų santuoka. Man tiesiog beprotiškai pasisekė.“

Skamba gražiai, bet šiuo klausimu norėčiau išgirsti ir Jennifer nuomonę. Ne tą, kurią dalindama interviu ji deklaruoja žurnalams, o tą, kurią prie taurės vyno girdi jos artimiausios draugės. Jeigu žurnalai ir draugės girdi tą patį – nuoširdžiai džiaugiuosi. Kiekviena pora pati pasirenka santykių statusą, svarbiausia, kad jis būtų priimtinas abiem partneriams. Bent jau aš nenorėčiau sulaukusi keturiasdešimties vis dar būti pristatoma kaip mergina. Ir kol mano keturiasdešimtmetis vaikinas būtų ne Šekspyras ir ne Bethovenas, nenorėčiau būti pristatoma ir „didžiąja gyvenimo meile“. Man pakaktų sutuoktinės statuso.

Kita vertus, kol vienos tekėti neskuba, kitos skelbia pasauliui trokštančios vestuvių. Štai tau atlikėjos Rihannos pavyzdys. Kai 2008 metais mylimasis Chrisas Brownas nesuvaldė kumščių paleisdamas juos Rihannai tiesiai į veidą, tai buvo visiškai pateisinama priežastis nutraukti draugystę. Mažai pateisinamas buvo Rihannos 2012-ųjų metų sprendimas atnaujinti santykius su smurtautoju, dar mažiau suprantama yra jos naujausia užgaida kuo greičiau ištekėti už Chriso ir net susilaukti nuo jo vaikų. Labai norisi tikėti, kad prašmatnios vestuvės Barbadose netruks ilgiau negu vedybinis Rihannos ir Chriso gyvenimas.

Santuoka – tai verslas. Verslas vestuvių planuotojams, kelionių organizuotojams, limuzinų nuomotojams, suknelių siuvėjams, gėlių pardavėjams, maisto tiekėjams, balionų pūtėjams, balandžių augintojams ir taip toliau, priklausomai nuo jaunavedžių fantazijos ir pinigų kiekio. Skambės materialiai, bet taip pat tai – verslas ir patiems sutuoktiniams. Juk tekėdama pasirašai dokumentus – visai kaip verslo sandoryje. Ar ryžtumeisi sudaryti viso gyvenimo sandorį su verslininku, kuris slepia mokesčius ir apskritai vengia atsakomybės? Ar pirktum akcijas iš verslininko, kuris darbuotojus keičia dažniau nei nuosavas kojines? Tačiau jeigu rastum žmogų, kurio gyvenimo verslo vizija ir misija sutaptų su tavąja, kokia būtų prasmė konkuruoti atskirai? Juk vienas lauke – ne karys.

Ir net ne laiko terminai čia svarbiausi. Būna, kad po septynerių metų draugystės partneriai išsiskiria. Būna, kad jie išsiskiria ir po septynerių metų santuokos. Bet būna ir atvirkščiai: mylimieji smagiai trypia savo auksinėse vestuvėse ir jau planuoja deimantines. Svarbiausia, kad ta euforija, kurią abu jaučia skambant Mendelsono maršui žengdami altoriaus link, lydėtų visą gyvenimą. Ir visuomet sugalvotų progų švęsti Meilę.

P.S. Spėk, koks Youtube įrašas šiuo metu skamba mano kompiuteryje?

Ruošiesi žengti prie altoriaus? Tuomet tau pravers patarimai, kuriuos rasi balandžio mėnesio COSMO numeryje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis