Agnės blogas: kriminalinės mylimojo paieškos

Mylimojo paieška – kaip kriminalas: niekada nežinai, už kurio kampo tyko pavojus pamesti galvą ir sudaužyti širdį. Bijai vilko – neik į mišką. Bet gal verta pamėginti?

Mano Jolka taip bijo būti atstumta potencialaus vaikino, kad nė nesvarsto galimybės jo ieškoti. Stipriosios lyties dėmesio jūroje besimaudanti Silva įsitikinusi, kad vaikinai pirmieji turi rodyti iniciatyvą. Pasak jos, tik pasileidusios mergos pirmos rodo dėmesį. Mano nedrąsusis bičiulis Gustas meilės deivei Venerai kasnakt meldžiasi, kad tokių „pasileidusių mergų“ pasaulyje būtų kuo daugiau, – mat jam niekaip nesiseka užmegzti pokalbio su simpatinga mergina. Tai liežuvis pinasi, tai kojos dreba, tai rankos už kavos puodelio kliūna, tai akies vokas nepaliaujamai trūkčioja. Kitaip tariant, pirmasis pasimatymas Gustui dažniausiai tampa ir paskutiniuoju.

„Ar save gerbianti „nepasileidėlė“ eis į antrąjį pasimatymą su vaikinu, kuris susijaudinęs mikčioja kaip ožys ir žvengia kaip arklys?“ – manęs klausia Gustas. Ir tuo pačiu išduoda paslaptį: „Kuo labiau man mergina patinka, tuo stipriau pasimatymo metu jaudinuosi ir tuo kvailesnių dalykų prikalbu.“ Šiaip jau Gustas – vienas protingiausių mano bičiulių, kontoros stalčiuose sandėliuojantis daugybę diplomų ir turintis ambicingų ateities planų. Deja, labiau susijusių su karjera negu su meile. Nebent atsirastų iniciatyvi mergina, išdrįsianti pakviesti Gustą kavos. Nes, kaip sako pats Gustas, jam „jau pabodo būti pas kalną einančiu Archimedu. Kartais ir kalnas galėtų pasijudinti.“

Dažnai kalbant apie dėmesio priešingai lyčiai rodymą merginos iš tiesų tampa nepajudinamais kalnais. Visų pirma todėl, kad jų iniciatyvumas tapatinamas su laisvu elgesiu. Merginos taip bijo būti palaikytos pasileidėlėmis, kad jokiu būdu pirmos nesiunčia dėmesio ženklų simpatingam vaikinui. Juk nuo pat vaikystės esame mokomi, kad tikri vyrai neverkia, o merginos turi laukti savojo princo atjojant ant balto žirgo. Deja, tikri vyrai šiandien verkia krokodilo ašaromis, o princai jau seniai rieda juodais BMW automobiliais. Ir dažniausiai jie važiuoja ne pas tas, kurios tyliai kūkčioja užrakintos aukštame pilies bokšte, o pas tas, kurios pačios paskambina.

Kita priežastis, dėl kurios merginos vengia rodyti iniciatyvą, yra baimė būti atstumtoms. Bet žinai ką, vyrai bijo to paties! Tik vyrų prigimtis yra kiek kitokia: užuot susitaikę su baimėmis, jie su jomis kovoja. Ir rizikuoja. Nes tik rizikuojantys geria šampaną. Knygos „Moterims apie vyrus“ autorius Steve'as Harvey teigia, kad vyrams „patinka užuominos ir tiesioginis flirtas. Tai nepatiks tik tada, kai moteris mums neįdomi.“ Kas blogiausia atsitiks, jeigu vaikinui pasirodysi neįdomi? Jums tiesiog nieko nepavyks. O gali būti ir blogiau: tu visą gyvenimą gailėsiesi nė nepamėginusi išsiaiškinti, esi jam įdomi ar ne. Juk kai žinai, kad du kart du – lygu keturi, ir visas kitas lygtis spręsti tampa kur kas paprasčiau.

Banalu, bet teisinga: geriau gailėtis to, ką padarei, negu to, ko nepadarei. Geriausia apskritai kiekvieną progą išnaudoti taip, kad nieko netektų gailėtis. Kai svarsčiau, kokia pabaiga tinkamesnė šiam įrašui, gavau elektroninį laišką nuo Gusto.

Jis atsiuntė scenarijaus ištrauką iš kitąmet kino ekranus išvysiančio filmo „Here Lies Bridget“. Kontoros patalpos, pavakarė. Ji sėdi netoli Jo. Jie užmezga akių kontaktą. Ji numeta pieštuką šalia jo darbo stalo.
Jis (pakeldamas pieštuką nuo žemės): Kažko norėjai?
Ji: Norėjau pasikalbėti apie mus, tiksliau – apie mane. Tiksliau, apie tave.
Jis: Palauk, prieš tęsdama...
Ji: Nesuprask manęs klaidingai. Tiesiog, tu man patinki. Labai. Supranti? Velniai rautų. Eime išgerti?
Jis: Kai buvau šešiolikos, viena mergina pasielgė panašiai kaip tu ką tik. Ji metė akmenį į mano langą ir pasakė, kad aš jai patinku.
Ji: Kas nutiko po to?
Jis: Mes iki šiol esame kartu.
Ji: Oi, aš to nežinojau...
Jis: Viskas gerai. Nenustok bandžiusi, ir kada nors tikrai pataikysi į tinkamą langą.

Geresnės pabaigos negu šis dialogas nė nebūčiau sugalvojusi. Mylimojo paieškos – kaip kriminalas. Už kiekvieno išdaužto lango slepiasi lobis. Vienas iš jų – tavo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis