Emocinė neištikimybė: ar nepakliuvai į spąstus?

„Dirbu renginių organizavimo įmonėje. Komandoje esame dviese – aš ir mano bendraamžis kolega. Kartu būname nuo ryto iki vakaro. Jaučiu, kad emociškai vis stipriau prisirišu prie savo kolegos ir tai mane šiek tiek gąsdina, nes savaime tolstu nuo savo vyro. Seniau jis buvo tas žmogus, su kuriuo dalindavausi visais išgyvenimais, o dabar... Dabar vis dažniau pirmiau pagalvoju apie kolegą.“ – pasakoja 31 metų Vita*.

Regis, nieko keisto: kuo daugiau laiko praleidi su žmogumi arba kuo lengviau randi bendrą kalbą, tuo labiau emociškai suartėji. Iš pradžių tik kolega, vėliau – neblogas pažįstamas, tuomet jau ir draugas... O kas toliau? Jei glamonėtumeisi ir bučiuotum kitą, galėtum drąsiai sakyti, kad tai – neištikimybė. O jei tas kitas tavo gyvenime atsiranda ne fizine, bet emocine prasme? Ar tai – taip pat neištikimybė?

Net neabejojame, kad atsiras pasipiktinusių, esą nuo kada draudžiama palaikyti artimus draugiškus santykius? Lygiai taip pat, kaip bus tvirtinančių, kad draugystė tarp vyro ir moters neegzistuoja, o jeigu dar turi antrąją pusę... Išdavystė ir ne kitaip! Ir teisiųjų šioje situacijoje greičiausiai nėra, juk kiekvienas gyvename pagal savo supratimą.

Tiek to, ką pasakys kiti. Bet ką daryti, jei pati atsidūrei tokioje situacijoje ir nebesusigaudai, ar tai – tik artimi draugiški santykiai, ar vis dėlto esi rizikos zonoje, kuomet dar žingsnis, ir tu jau kitame santykių lygmenyje. Vietoje to, kad pati sau tvirtintum, jog tai – tik draugystė, būk sąžininga prieš save ir atsakyk į šiuos klausimus:

- Ar buvo taip, kad atsidūrusi sudėtingoje situacijoje (asmeniniais reikalais), pagalbos pirmiausia kreipeisi į draugą, o ne į savo vyrą?
- Ar bent kartą buvo taip, kad susitikimą su draugu turėjai slėpti nuo savo vyro?
- Ar tau kada nors buvo nejauku žiūrėti savo vyrui į akis po, regis, visai nekalto pasisėdėjimo su draugu?
- Ar mintyse tu kartais fantazuoji apie savo ir draugo susitikimus ar pokalbius?
- Ar su savo draugu tu kartais kalbiesi tokiomis temomis, kurių sau neleistum aptarinėti, jei šalia būtų tavo vyras?
- Ar jauti norą „netyčia“ prisiliesti prie savo draugo?
- Ar vaikščiodama po parduotuves tu mintimis kada nors rinkai savo draugui kokius nors drabužius, pavyzdžiui, megztinį, batus, kaklaraištį, galvodama, kad jam tai turėtų tikti ir patikti?
- Ar jauti, kad tavo ir vyro santykiai pastaruoju metu šiek tiek atšalo dėl „nežinomų priežasčių“?

Jei bent į du klausimus tvirtai atsakei taip – turėtum susimąstyti, ar tai tikrai tėra nekalta draugystė... O štai jei į žemiau esančias frazes atsakysi taip – skelbk tikrą pavojų:

- Tu fantazuoji apie seksą su draugu.
- Savo vyrą nejučia pavadini draugo vardu.
- Mintyse įsivaizduoji, kaip būtų, jei tu ir tavo draugas būtumėte pora.

Jei supratai, kad įkliuvai į spąstus, bet nenori, kad tai peraugtų į ką nors daugiau – nedelsk ir imkis priemonių. Visų pirmą – kuo toliau nuo akių, tuo toliau nuo širdies. Jei susitikimų išvengti neįmanoma, prisiversk būti griežtesne ir ribok bendravimą. Tvirtas ne neformalioms temoms, bendriems pietums ir t.t. Deja, bet jeigu supratai esanti rizikos zonoje tarp draugiškumo ir intymumo, turi susitaikyti su tuo, kad tarpinio varianto šiuo atveju nėra. Arba jūsų bendravimas nutraukiamas, arba anksčiau ar vėliau jis peržengs draugiškumo ribą. Ką rinktis – sprendi tu.
* Vardas pakeistas

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis