Agnės blogas: jeigu mylės, mylės visokią?

Pirmasis pasimatymas – kaip darbo pokalbis: visomis išgalėmis stengiesi pasirodyti geresnė nei esi iš tiesų.

Pirmasis įspūdis – visuomet teisingiausias, – konstatuoja vieni. Antro šanso palikti pirmąjį įspūdį nėra, – primena kiti. Regis, pamoką išmokai gerai: svarbiausia – palikti neišdildomą įspūdį.

Įsivaizduok scenarijų: pagaliau sulauki skambučio iš vaikino, kuris tau patinka labiau nei vaniliniai ledai karštą vasaros popietę. Kurio profilio naujienas seki feisbuke jau ne vieną mėnesį (čia pat patikrini – merginos jis neturi). Kuriam į glėbį norėtum susirangyti žiūrėdama patį banaliausią Holivudo meistrų kūrinį. Žodžiu, sulauki skambučio iš vaikino, kuris tau nerealiai patinka. Pagaliau gauni kvietimą išgerti kavos (arbatos, viskio, limonado).

Ką pirmiausia darai po to, kai garsiai sucypi iš laimės ir dėl būsimojo pasimatymo paskambini pasigirti artimai bičiulei? Teisingai – pažvelgi į save veidrodyje. Prigimtinis moteriškas savikritiškumas įgauna pagreitį: nors ir šiaip esi linkusi kritiškai vertinti savo išvaizdą (kartais – ir IQ, ir humoro jausmą, ir taip toliau – pasaka be galo), šįkart mintyse save kritikuoji griežčiau nei Jurijus Smoriginas keiksnoja paskutinį prakaitą ant parketo liejančius šokio mėgėjus bei profesionalus.

Panika dėl būsimojo pasimatymo kyla nepriklausomai nuo to, kiek laiko jam pasirengti turi. Jeigu laiko yra pakankamai, parengi savaitės planą: puoli laikytis kefyro (pasukų, obuolių, kopūstų sriubos) dietos, kasdien sąžiningai apibėgi tris ratus aplink savo mikrorajoną, skubi atlikti veido valymo procedūrų ir, kad netektų klausytis musės zvimbimo pasimatymo metu, domiesi pasaulio bei Lietuvos aktualijomis. Dar paskaitai vieną kitą posmą poezijos ir mintyse atgaivini „sokratiškai froidiškų“ citatų sąrašą.

Jeigu pasimatymas – ryt, poryt, šiom dienom – griebiesi drąstiškesnių veiksmų. Į pagalbą pakinkai visas žinias apie drabužių optines apgaules ir tobulą makiažą. Puikiai žinai, kad vertikalios linijos lieknina, tos pačios spalvos kelnės ir aukštakulniai vizualiai ilgina kojas, V formos iškirptė suteikia putlesnės krūtinės iliuziją. Taip pat žinai, kad būtina maskuoti odos netobulumus, papurinti plaukus bei pagaliau nuvalyti tą aptrupėjusį raudoną nagų laką. Kitaip tariant, turi atrodyti tvarkingai, nepriekaištingai ir... patraukliai.

O dabar įsivaizduok, kad ilgai lauktas pasimatymas praėjo sklandžiai: palikai vaikinui neišdildomą įspūdį, jis priskreto prie tavęs kaip klevo lapas prie šlapio automobilio stiklo ir kartu esate jau ilgiau nei vienerius metus. Ar vis dar laikaisi kefyro dietos, ar vis dar bėgioji aplink savo mikrorajoną, ar vis dar semiesi išminties iš žymių žmonių ir poezijos archyvų? Galop ar vis dar kasdien, tik pašokusi iš lovos, maskuoji odos netobulumus ir purini plaukus?

Jeigu elgiesi būtent taip, veikiau esi ne taisyklė, o jos išimtis. Jeigu kefyrą naudoji tik gamindama šaltibarščius, V formos iškirptes tingiais savaitgaliais keiti chalatu, o odą maskuoji tik žalia kauke – sveika įstojusi į ASTV (Aš Seniai Turiu Vaikiną) klubą. Šio klubo narės jau nebesivadovauja taisykle „svarbiausia – palikti neišdildomą įspūdį.“ Tiksliau, įspūdis paliktas pirmojo pasimatymo metu, sustiprintas kitų penkių pasimatymų metu, o kai vaikinas pameta galvą – galima ir chalatėlį iš vonios išsitraukti, ir molio kaukytę prie pusryčių stalo ant veido užsitepti, ir vieną kitą spuogelį vaikinui bematant išsispausti. Na, kas gi čia tokio? Juk savo vaikinui esi artimesnė nei XBOX'as, o ir jo feisbuko statusas iš „vienišo“ jau seniai pakeistas į „įsipareigojęs“ (tau, žinoma). Galima ir atsipalaiduoti?

Gal ir galima. Kita vertus, mano Gustas su tuo nesutiktų. Kartą, ištiktas buitinio – kultūrinio šoko po to, kai naujoji mergina gamtinius reikalus tualete atliko neužsidariusi durų, jis tarė: „Moterys – dieviškos būtybės. Žinau, kad jos ir šlapinasi, ir tuštinasi, ir beveik visas įmanomas kūno vietas depiliuoja, ir apskritai prieš veidrodį kasdien praleidžia daugiau laiko negu aš, rytais Geležiniame Vilke strigdamas automobilių spūstyse. Tačiau man labiau patinka galvoti, kad moterys – natūraliai gražios be didelių pastangų. Kai tų pastangų nei skustuvų, nei Šreko spalvos veido kaukių pavidalu nematau, aš moteris tiesiog dievinu.“

Na, dėl skustuvų Gustas gal kiek ir perdėjo. Juk neslėpsi jų kasdien į tolimiausią vonios kampą. Tačiau veido kaukę užsitepti gali ir tuomet, kai mylimasis draugų kompanijoje linksmai žiūri futbolą ir galvoja, kokia dieviška būtybė esi. Kas rytą ilginti blakstienas – taip pat Sizifo darbas. Tačiau prieš kemšant šeimyninę picą prisimink, ar tokių pat apimčių patikai vaikinui pirmojo pasimatymo metu. Veikiausiai patikai jam todėl, kad savimi pasitikėjai ir spinduliavai seksualumu.
Posakis „jeigu mylės, mylės mane visokią“ galios tol, kol vaikino horizonte neatsiras ta, kuri galbūt atsitiktinai, galbūt ir ne, paliks jam neišdildomą įspūdį. Visai kaip tu prieš kelerius metus.

Noras atsipalaiduoti atsiranda tuomet, kai judviejų santykiai patenka į komforto zoną: atvirai bendraujate visomis temomis, apskritai jautiesi saugi ir užtikrinta dėl santykių, kurių, regis, nei papildomi kilogramai, nei chalatas, nei žalia veido kaukė nesugriaus. Na, galbūt ir nesugriaus. Kita vertus, ryšio irgi nesustiprins. O juk taip norėtųsi, kad laikui bėgant ryšys tik stiprėtų, ar ne? Ir kad mylimasis žavėtųsi tik tavo išvaizda, ar ne?

Visiškai nebūtina kasdien vilkėti trumpų suknelių, po namus kaukšėti aukštakulniais ir ryškinti lūpų. Ne retam vyrui perdėtas seksualumas nė nepatinka. Pakanka kasdien skirti bent 30 minučių natūraliai išvaizdai puoselėti: purūs, kvepiantys plaukai, spindinti oda, švarūs marškinėliai, balzamu (dar geriau – medumi) pateptos sultingos lūpos, ir tu – seksualiausia namų šeimininkė.

O dabar grįžk į pradžią. Juk, eidama į darbo pokalbį, stengiesi palikti kuo geresnį įspūdį. Įsivaizduok, kas būtų, jeigu gavusi svajonių darbą atsipalaiduotum: į darbą ateitum vilkėdama sportinę aprangą, kontoros koridoriais šlepsėtum paplūdimio šlepetėmis, ant darbo stalo užsikeltum kojas, užsirūkytum pypkę ir garsiai klausytum Rihannos įrašų? Neabejoju, po trečio įspėjimo būtum atleista iš pareigų. Pernelyg atsipalaidavus gali grėsti atleidimas ir iš merginos pareigų. Be jokių įspėjimų.

P.S. Jeigu būčiau vaikinas, norėčiau, kad mano mergina visados būtų ta seksualumu spindinti deivė, kurią sutikau pirmąkart. Arba, kad bent jau nesėdėtų namuose priešais televizorių su dėmėtu chalatu ir riebaluotais pirštais nemaigytų nuotolinio valdymo pultelio. Kaip teigiama vienoje reklamoje, tu – moteris, ne indaplovė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis