Kuo mažiau sekso pas kaimyną, tuo laimingesnis jautiesi

Ar jautiesi laiminga, kai myliesi su savo antrąja puse? O jei sužinotum, kad tavo kaimynų lovos spyruoklės girgžda ne taip dažnai, kaip taviškės, gal pasijustum dar laimingesnė? Amerikiečių sociologai tvirtina, kad laimės paslaptis tiesiogiai priklauso nuo žinojimo, kad kažkieno kito lytinis gyvenimas yra ne toks aktyvus! Kitaip tariant, neliūdėk, jei seksu pasidžiaugi tik 10 kartų per metus. Jei tavo kaimynai tą daro dar rečiau, turėtum jaustis laiminga!

Kolorado universiteto sociologai, vadovaujami profesoriaus Tim‘o Woodward‘o, atliko tyrimą tema: „Seksas ir laimės rodiklis: kokią įtaką mūsų savijautai daro aplinkinių lytinis gyvenimas“. 1993 – 2006 metais vykdytame tyrime dalyvavo 15386 žmonės. Apklausos dalyvių buvo prašoma įvertinti savo laimės lygį, atsižvelgiant į tokius faktorius, kaip pajamos, išsilavinimas, šeimyninė padėtis ir sveikata. Paskutinis faktorius buvo susietas ir su sekso tema.

Tokiu būdu buvo nustatyta, kad žmonės, kurie seksu užsiima du – tris kartus per mėnesį, 33 procentais atvejų jaučiasi laimingesni už tuos, kurie metų bėgyje neturėjo lytinių santykių. Šis rodiklis augo priklausomai nuo lytinių santykių dažnumo didėjimo. Palyginus su tais, kurie paskutiniuosius 12 mėnesių gyveno „skaisčiai“, meilės žaidimais besimėgaujantys kas savaitę, jautėsi 44 procentais atvejų laimingesni, o tie, kurie „kūniškais malonumais“ su partneriu dalinosi du – tris kartus per savaitę, save laimingais laikė 55 procentais atvejų laimingesni.

Regis, nieko keisto, juk seksas iš tiesų pakelia nuotaiką. Vis tik mokslinininkai pastebėjo vieną dėsningumą: kuomet tie, kurie seksu užsiiminėjo kartą per mėnesį, sužinodavo, kad kiti seksu mėgaujasi kiekvieną savaitę, jų tarpe laimingais besijaučiančių sumažėdavo 14 procentų.

Pasak profesoriaus T.Woodsword‘o, savęs lyginimas su kitais labai dažnai sumenkina savivertę. Dažniausiai informacija apie aktyvesnį kitų žmonių lytinį gyvenimą ateina iš vyrams ir moterims skirtų žurnalų, kuriuose paprastai būna publikuojamos apklausos, o taip pat ir iš draugų bei pažįstamų. „Kaip taisyklė, žiūrėdami į kitus žmones, ypač žvelgiančius iš žurnalų puslapių ar televizijos ekranų, mes nesijaučiame pranašesniais už juos, priešingai, net sumenkiname savo privalumus“, – tokią išvadą padarė sociologas.

Panašų eksperimentą jis atliko ir savo universitete, paprašęs studentų parašyti tris būdvardžius ir juos palyginti. Tačiau, vos pasiūlius eksperimento dalyviams įsivaizduoti save pasaulyje, kuriame, išskyrus juos, daugiau nėra žmonių, studentai prisipažino, kad būdvardžiai nebetenka savo prasmės. „Mes galime būti turtingi tik vargšų fone, galime suvokti, kad mūsų seksualinis gyvenimas yra aktyvus, lygindami save su tais, kurie lytinio gyvenimo apskritai nepraktikuoja, – konstatuoja mokslininkas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis