Intriguojanti mylimojo praeitis: kaip atsikratyti nuolatinio pavydo jausmo

Pavydas – labai nemalonus jausmas. Viena, kai pavydas nukreiptas į konkretų priešininką ir visai kas kita, kai priešu tampa neaiški, nekonkreti, bet labai jau intriguojanti tavo mylimojo praeitis. Ar verta pavydėti to, kas buvo, bet jau praėjo ir kaip su tuo kovoti?

Nėra lengva susitaikyti su tuo, kad iki tavęs buvo ir kita, galbūt net ne viena, kuriai jis taip pat sakė, kad myli, planavo bendrą ateitį, o gal ir gyveno kartu. Normalu, kad tau kyla daugybė klausimų: kaip jie susipažino, kodėl jis ją pamilo, dėl kokių priežasčių išsiskyrė ir t.t.


Pavydas buvusiai mylimajai


Kartais pakanka vienos neatsargiai mestelėtos frazės: „O į Graikiją aš skridau su Diana“ ir viskas: tu jau įsikniaubusi į kompiuterį ir naršai facebooke, juk tau žūtbūt reikia žinoti, kaip toji Diana atrodo! Blogiausia, kad dauguma moterų, išvydusios savo tariamą konkurentę iš praeities, dažniausiai nusprendžia, kad priešininkė – kur kas gražesnė, geresnė ir visokia kitokia „esnė“. Tokiu būdu pačios save užprogramuojame mintims, kad su ja jam buvo geriau ir nuolatos pilame žibalą į pavydo ugnį, nors realių priežasčių tam greičiausiai net nėra.


Kaip išsivaduoti?


Liaukis klausinėti jo visų smulkmenų apie buvusius santykius vien jau todėl, kad tai liečia tik jo gyvenimą. Visų pirma, tai brovimasis į jo asmeninę erdvę, antra, tai skaudina tave pačią. Juk jeigu tu taip jautriai reaguoji į tai, kas buvo anksčiau, tai smulkmenų tau būtų geriau visai nežinoti.


Dar vienas pastebėjimas – nors nuskambės banaliai, tačiau jei jau jis išsiskyrė su ta mergina, vadinasi tam buvo priežastis. Dabar jis su tavimi ir tai ko gero taip pat ne šiaip sau. Gal vis tik geriau būtų pasitikėti savo partneriu, nei pačiai kurti problemas ir jaustis įskaudinta.


Pavydas visoms buvusiosioms


Šiek tiek sudėtingesnė situacija, kuomet pavydima ne dėl konkrečios moters, o dėl visko, kas kažkada vyko jo asmeniniame gyvenime. Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo labai kvailai, juk jis jau seniai jau išaugęs iš „mokyklinuko“ amžiaus, todėl natūralu, kad traukia moteris, o jos traukia jį. Žinoma, kad iki vestuvių jis nesėdėjo užsidaręs namuose, o gyveno aktyviai ir ieškojo tos vienintelės. Kaip, beje, tikriausiai ir tu pati!


Kaip išsivaduoti?


Tokio pavydo priežastis – baimė, kad praeitis niekur nedingo ir vieną dieną jis vėl norės to, kas buvo anksčiau. Ypatingai tuo atveju, jei ankstesnis jo gyvenimas buvo kur kas intensyvesnis, nei dabartinis: vakarėliai, merginos ir t.t. Gali pabandyti vieną metodą, kuris padės išsiaiškinti, ko jam reikia: kokį vakarą, kai abu būsite pakankamai atsipalaidavę, kad galėtumėte laisvai kalbėtis, tiesiog paprašyk, kad jis pasakytų 5 dalykus, kuriuos norėtų susigrąžinti iš praeities. Atsakymai padės tau suprasti, ar jam vis dar reikia tos „nevaržomos laisvės“.


Jeigu pati logiškai supranti, kad pavydas praeičiai kankina tave be jokio realaus pagrindo, vertėtų susimąstyti. Galbūt už viso to slepiasi kiti nuogąstavimai? Atsakyk sau sąžiningai: gal tu tiesiog nesi tikra, kad tai „tavo žmogus“ arba pati ilgiesi ankstesnių santykių. Juk dėl to, kad jo gyvenime buvo kažkas iki tavęs, jis nekaltas. Galiausiai, juk ir tu iki jo su kažkuo draugavai. Ar ne taip?


Pavydas jo vaikams


Gerai pagalvojus, pavydas jo vaikui iš ankstesnių santykių liečia ne patį mažą žmogeliuką, o tą, kuri jį pagimdė. Ką besakytum, vaikai – labai stipri rišamoji grandis tarp motinos ir tėvo, net jei jie ir išsiskyrę. Tai gali kelti nerimą ir baimę, kad jis sugrįš pas buvusiąją. Nežiūrint to, drausti mylimajam bendrauti su savo vaiku būtų paprasčiausiai kvaila, nepadoru ir neteisinga.


Kaip išsivaduoti?

Kaip sakoma „vaikas į pasaulį atėjo ne savo valia“ ir jei jau jis atsirado, tai turi teisę bendrauti su abiem tėvais, net jei šie išsiskyrę. Rūpinimasis vaikais – tai vyro atsakingumo ir patikimumo rodiklis. Jei tavo mylimasis turi vaiką ir visokeriopai stengiasi palaikyti su juo ryšį – džiaukis. Jis tikras vyras.


Pavydas daiktams, primenantiems praeitį


Kokie nors niekučiai, padovanoti buvusios draugės, nuotraukos, kartais net paprasčiausia atvirutė gali išprovokuoti skandalą ar net sukelti isteriją, o kartais net ir norą visai nutraukti santykius. Tokia situacija galima, jei tu linkusi idealizuoti praeitį, o dabartį menkini. Pavyduolė būtinai pagalvos: „Jeigu jis saugo šias dovanas, vadinasi jos jam svarbios, o tai reiškia, kad jis dar kažką jaučia savo buvusiajai?“.


Kaip išsivaduoti?


Nereikėtų šio klausimo spręsti dovanų mėtymu ir atviručių plėšymu, kurios likusios iš ankstesnių draugysčių laikų. Tai sukels tikrą audrą, bet ne todėl, kad jos jam labai brangios, o paprasčiausiai todėl, kad tai būtų grubus įsibrovimas į jo asmeninę erdvę. Kur kas geriau būtų atvirai pasikalbėti ir pasakyti, kaip dėl to jautiesi. Įprastai tokiais atvejais visi niekučiai iš praeities greitai dingsta… Nedaryk dažnos moterų klaidos ir neįsivaizduok, kad jis skaito tavo mintis. Iš kur jam žinoti, kad tu pavydi dėl kokios nors jo ir buvusios nuotraukos, jei pati apie tai jam nepasakai?


Pavydas jo buvusiam gyvenimo būdui


Kartais mes pačios sau įsikalbame, kad dabar partnerio gyvenimas kur kas nuobodesnis nei anksčiau. Tai nutinka tuomet, kai jis laikas nuo laiko su nostalgijos gaidele balse visiems aplinkiniams pasakoja, kaip spontaniškai su draugais išsiruošdavo savaitei į žvejybą ar linksmindavosi klubuose. Mintyse tuoj pat sukuriamas pagražintas jo laimingos praeities vaizdelis ir belieka skausmingai palyginti jį su ne tokiu laimingu dabartiniu gyvenimu, kuriame esi ir tu.


Kaip išsivaduoti?


Kad ir kaip banalu, tačiau šiuo atveju padės pokalbis. Sužinok, ar tikrai jis dabar jaučia nuobodulį ir ar jam nesinori sugrįžti į tuos laikus, kada buvo linksma, bet nebuvo tavęs. Visai gali būti, kad mylimojo atsakymas kardinaliai pakeis tavo įsivaizdavimą.


Pavydėdamos praeities, mes verčiame partnerį jaustis kaltu, nors neaišku dėl ko. Iš esmės priekaištaujame dėl to, kas buvo, nors mūsų santykiai dar nė nebuvo prasidėję. Reikia sutikti su tuo, kad praeities juk neišbrauksi. Norint atsikratyti slegiančio jausmo, svarbu pradėti kurti naują gyvenimą čia ir dabar, dėti naujų tradicijų pamatus. Tai vienintelis būdas susikurti tokius santykius, kurie būtų patogūs ir jaukūs jums abiems.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis