Penki moteriško seksualumo požymiai

Seksologai teigia, kad moters seksualumas buvo „atskleistas“ tik XX amžiuje. Idėja apie tai, kad moteris gali tiesiog mėgautis seksu ir savo kūnu buvo draudžiama, o pats moters įvaizdis buvo siejamamas su taip vadinamu paleistuvės įvaizdžiu: vyrų supratimu moteris galėjo būti arba visiškai skaisti, arba paleistuvė. Pirmajai būdingas abejingumas ar net šlykštėjimasis seksualiniu gyvenimu, antrajai – gašlumas ir nepasotinamumas.

Patriarchalinėje visuomenėje viskas buvo orientuota į vyrus, tad dar ir dabar moterys, ignoruodamos savo norus, savo seksualumo patvirtinimo ieško stipriojoje lytyje. Neretai pastangos, norint jiems patikti, būna tokios didelės, kad kai kurių moterų „aš“ tiesiog išnyksta jame.

Liūdniausia tai, kad norėdamos patikti, dažnai orientuojamės ne į gyvą žmogų šalia (kolegą, meilužį, vyrą), o į susikurtą vyro paveikslėlį, kuris gimė mūsų vaizduotėje ar užsifiksavo iš spalvotų žurnalo puslapių. Juk ne visiems patinka mini ir aukštakulniai, ne visi eina iš proto nuo perkarusių manekenių. Žinoma, vyrai myli akimis, tačiau tos akys pas visus skirtingos.

Noras atrodyti tobulai suteikia moterims neužtikrintumo savimi. Vietoj to, kad mėgautųsi bendravimu, daugelis iš mūsų nuolat nužvelgia save mintyse: ar nepersisuko kojinės siūlė, ar neišsipešė koks plaukelis, o sugadintas manikiūras gali apskritai sugadinti visą dieną. Vyras tuo tarpu gali net nepastebėti nei pirmo, nei antro, nei trečio, o štai rūškaną tavo veido išraišką, suspaustas lūpas ir nervingą žvilgsnį tikrai pastebės.

O kiek yra moterų, bijančių atsiskleisti dėl joms dar vaikystėje įteigtų neteisingų tiesų? Vienai pasakė, kad jos kojos kreivos ir per didelė nosis, kitai – kad vyrams iš mūsų tik TO ir tereikia, trečiai – kad per seksą galima užsikrėsti venerinėmis ligomis. Mes nebetikime savo patrauklumu, nepasitikime vyrais, tai apie kokį santykių kūrimą dar galima kalbėti?

Samprata apie seksualumą ateina iš šeimos ir yra perduodama iš moters moteriai. Mūsų močiutėms ar mamoms išskirtinai svarbus buvo išgyvenimo klausimas. Dažnai joms tekdavo prisiimti ir vyro vaidmenį, nes fiziškai jis neegzistavo. Nieko nuostabaus, kad daugeliui iš mūsų buvo įskiepytas supratimas, jog būti moteriška ir seksualia visai nebūtina. Svarbu gerai mokytis, po to gauti gerai apmokamą darbą ir negalvoti apie visokias kvailystes.

Apskritai, daugeliui iš mūsų seksualumas – tai vis dar lyg neatpažintas žvėrelis, tūnantis kūno viduje, tarsi narvelyje. Ir neaišku, kuo jį maitinti ir kaip jį prižiūrėti. Kaip gi išmokti įvaldyti savo seksualumą ir kaip juo mėgautis?

Ką mano vyrai?Seksologai teigia, kad moters seksualumas buvo „atskleistas“ tik XX amžiuje. Idėja apie tai, kad moteris gali tiesiog mėgautis seksu ir savo kūnu buvo draudžiama, o pats moters įvaizdis buvo siejamamas su taip vadinamu paleistuvės įvaizdžiu: vyrų supratimu moteris galėjo būti arba visiškai skaisti, arba paleistuvė. Pirmajai būdingas abejingumas ar net šlykštėjimasis seksualiniu gyvenimu, antrajai – gašlumas ir nepasotinamumas.

Penkiasdešimčiai 20 –30 metų vyrų buvo užduotas klausimas: kokie 5 moters seksualumo požymiai jiems yra svarbiausi? Štai atsakymai:

— 55% balsavo už gebėjimą flirtuoti, laisvai bendrauti, koketuoti akimis;

— 18% svarbiausiu kriterijumi įvardino išvaizdą (proporcingas kūno sudėjimas, sveika oda, gražūs plaukai, dantys, nagai ir puiki bendra sveikatos būklė);

— 17% vyrų pasisakė už rūpinimąsi savo kūnu ir pasitikėjimą savimi;

— 6% pasirinko moters sugebėjimą gražiai rengtis, darytis makiažą, šukuosenas, derinti aksesuarus;

— 4% išskyrė moters individualumą, tai kas daro ją nepanašia į visas kitas.

Panagrinėkime kiekvieną punktą atskirai.

1) Sėkmės viršūnėje (55%!) – tavo teigiamas požiūris į vyrą. Flirtuodama, tu parodai jam, kad mėgaujiesi tuo, jog tu moteris, o jis vyras, demonstruoji moteriškumą – savo svarbiausią ginklą. Šiandien iš daugelio moterų galima išgirsti, kad vyrai – „kiaulės“. Tokios paprastai ir neturi gerbėjų. Užtat vyrai intuityviai jaučia jiems simpatizuojančias moteris ir su džiaugsmu įsitraukia į žaidimą. Tokia moteris net ir nebūdama graži, gerbėjų neatsigins.

Esmines nepasitikėjimo vyrais problemas padės išspręsti psichologai, mat ši problema atsinešta dar iš vaikystės. O štai išmokti flirtuoti galima tik … flirtuojant. Praktika, praktika ir dar kartą praktika. Nusišypsok autobuso vairuotojui, bendrakeleiviams, įsisavink „šaudymo akimis“ techniką, pvz. nukreipiant žvilgsnį į nosies kamputį, stebėk savo eiseną ir judesius, įsiklausyk, kokiu balsu kalbi, kaip juokiesi. Bendraudama su vyru, nuolat primink sau, kad prieš tave stovi ne draugas ar kolega, o paslaptingas priešingos lyties atstovas, kuriam tu nori patikti. O ir tu pati – nevargšelė, tempianti ant savo pečių gyvenimo naštą, o linksma ir net kažkuo primenanti lengvabūdę koketę. Atmink: flirtas – visiškai nepavojingas dalykas, jis nereiškia kvietimo kažkam daugiau ir vyrai kuo puikiausiai tai supranta. Svarbiausia – neperlenkti lazdos.

2) Antroje pagal svarbą vietoje atsidūrė tavo fiziniai duomenys. Šį punktą sunkiausia koreguoti. Vyrai myli akimis ir taip bus visada. Tačiau gera naujiena ta, kad skirtingiems vyrams patinka skirtingos moterys. Taigi belieka sutikti tokį vyrą, kuris būtent tave laikys meilės ir grožio deive. Vietoj to, kad prievartautum save dietomis, iš plačių klubų stengtumeisi daryti siaurus, tiesintum garbanotus plaukus ar atvirkščiai, geriau pamilk save tokią, kokia esi ir atrask stipriąsias savo išvaizdos puses, o tada stenkis maksimaliai pabrėžti savo privalumus ir užmaskuoti trūkumus, įsivaizduok kad tavo išvaizda, tai tavo palikimas. Nereikia savęs perdarinėti: jei tu stengsiesi tapti kažkuo kitu, kuo nesi, tai garantuotai sutiksi ne tą vyrą. Kam tau apsimetinėti ta moterimi, kuria nesi iš tikrųjų. Ieškok to, kuris įvertintų būtent tave. Tik su tokiu žmogumi jausiesi laiminga. Šviesios ateities link pradėk judėti jau dabar: liaukis save kritikuoti, ant veidrodžio užrašyk lūpdažiu: „Kitos – ne ką geresnės“ ir kiekvieną dieną rask pretekstą pasakyti sau komplimentą. Netrukus atsiras ir kitų, kurie tau juos žers.

3) Trečią vietą užima tavo pasitikėjimas savimi. Patenkinta savo kūnu ir mylinti save moteris žada vyrui daugybę malonumų. Be to, neakivaizdžiai ji duoda ir jam suprasti, kad yra pasirengusi pasimėgauti jo kūnu. Pasitikėjimas savimi – tai tas magnetas, kuris traukia vyrus. Moteris, kuri nuoširdžiai tiki, kad ji patraukli, dažniausiai tokia ir būna. Ji leidžia sau tokia būti ir net neabejoja savo verte. Išmokti to nuo nulio (o daugeliui iš mūsų būtent tai ir tenka daryti), labai sunku: nepakanka perskaityti šimtus knygų apie tai, kaip mylėti save. Gali tekti pasitelkti ir psichologo pagalbą, įvairius asmenybės ugdymo mokymus, o taip pat ir šokius ar jogos užsiėmimus. Iš šokių rinkis jausmingesnius, tokius kaip tango ar salsą, jie sužadins tavyje moteriškumą. Norint pasijausti užtikrintai, reikia „sugrįžti“ į savo kūną ir susigyventi su juo. Vien tik „kalbanti galva“ ant kojyčių vargu ar spinduliuos tą energetinį užtaisą vyrui. Daugiausia, ką ji gali, tai pabandyti priblokšti vyrą savo intelektu.

4) Ketvirta vieta – tai, ką moterys paprastai klaidingai iškelia į pirmą vietą. Tai – „tavo pakuotė“. Kaip matai, tik nedidelė dalis vyrų, pasirengusių vertinti tave pagal makiažą, manikiūrą ar šukuoseną. Jie vertina moters visumą. O tą, kuris vertina kiekvieną detalę, galima įtarti narciziškumu. Toks žmogus greičiausiai ieško sau ne moters, o aksesuaro, pagal kurį jis pats bus vertinamas. Ar tu nori būti kažkieno „rankinuku“? Dairykis to, su kuriuo nejausi įtampos ir baimės atsibusti rytais.

5) Penktą vietą užėmė individualūs ypatumai. Bloga naujiena dvasiškai turtingoms merginoms: nei tavo meilė knygoms, nei aistra irklavimui nepadarys tavęs seksualiai patrauklia vyro akyse, jei tu dėvėsi nutįsusį megztinį, plaukai panašės į susuktą varnos lizdą ant galvos, o akyse žėruos baimė ir nepasitikėjimas savimi. Prieš susidomėdamas tavo vidiniu pasauliu, vyras turi susidomėti tavo išoriniu pasauliu. Ir tai normalu, ar gi ir mes nesielgiame panašiai?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis