Neištikimybė – ne priežastis skirtis?

Šeimos psichologė Charlotte Friedman teigia, kad vis daugiau moterų „užmerkia akis“ į savo sutuoktinio seksualinius nuotykius, todėl vis mažiau šeimų skiriasi dėl vyro neištikimybės. Šis faktas stebina, nes vos prieš dešimtmetį neištikimybė buvo pagrindine skyrybų priežastimi. Kas gi įvyko per tą laiką? Ar moterys pradėjo toleruoti vyrų „paklydimus“? Gal neištikimybė tapo šių laikų norma?

Kuomet viename Cosmo straipsnyje skaitytojų klausėme, kaip turėtų pasielgti jų antroji pusė, jei būtų neištikima, sulaukėme kiek netikėto rezultato. 57,1% apklausoje dalyvavusių moterų pasirinko variantą „Nežinau ir širdies neskauda. Geriau tegul nieko nesako“ ir tik 27,4% teigė, kad norėtų sulaukti prisipažinimo, bet tikriausiai neatleistų, o likusios 15,5% būtų linkusios atleisti. O į konkretų klausimą, ar atleistų vyrui neištikimybę, variantą „Ne“ pasirinko 46,2%. Vadinasi, daugiau nei pusė moterų atleistų ar bent jau pasistengtų išlaikyti santykius?

Pati šeimos psichologė Charlotte Friedman yra tų moterų pusėje ir mano, kad bandydamos išsaugoti šeimą, moterys elgiasi teisingai. Anot jos, neištikimybė būna dviejų tipų. Pirmas tipas – kai neištikimybė jau tapusi vyro įpročiu. Antrasis tipas – kuomet neištikimybė greičiau atsitiktinumas nei sistemingas elgesys. Tuo atveju, jei neištikimybė įvyko dėl atsitiktinai susiklosčiusių tam tikrų aplinkybių, besiaiškinant santykius, atsiskleidžia ir kai kurios šeimoje kilusios problemos, kurias išsprendus, pora susitaiko ir gali laimingai gyventi toliau.

Beje, įdomu tai, kad neištikimybei atlaidesnės darosi ne tik moterys, bet ir vyrai. Viename metus laiko trukusiame tyrime sudalyvavo 1500 vyrų, patyrusių antrosios pusės išdavystę. Tik 7,9% iš jų pareiškė, kad po žmonos neištikimybės net nebandė saugoti santuokos ir paliko savo antrąją pusę, net nesvarstydami kitų galimybių.

Kaip tu manai, ar žmonės iš tiesų tampa tolerantiškesni tokiems „nuklydimams“?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis