Dėl kurių kūno vietų labiausiai kompleksuoja moterys?

Ką matai veidrodyje, kai žiūri į savo nuogą kūną? Tikriausiai kaip ir dauguma moterų – vien trūkumus. Na ir kas, kad krūtinė graži, užtai šlaunys per storos... Na ir kas, kad kojos – vertos nuodėmės, užtai ant pilvo rinkelė. Daugiau nei pusė moterų nėra patenkintos savo nuogu kūnu. Tokią liūdną išvadą padarė Didžiosios Britanijos sociologai.


Norėdami sužinoti kaip pačios moterys vertina savo kūną ir kas labiausiai jas trikdo, jie apklausė daugiau nei du tūkstančius sporto salių lankytojų. Pasirodo, daugumai dailiosios lyties atstovių būtinybė apsinuoginti paplūdimyje ar prieš mylimąjį sukelia nemalonų jausmą ar net baimę. Šešios iš dešimties, stovėdamos apsinuoginusios prieš veidrodį, jaučiasi neužtikrintos ir tik 40 % nesijaudina dėl to, ką apie jų kūną galvoja partneris.

Ketvirtadalis apklausoje dalyvavusių merginų apskritai atsisako namuose turėti veidrodį visu ūgiu, nes joms nepatinka bendras atvaizdas jame, o 40 % stengiasi kuo rečiau žiūrėti į savo nuogo kūno atvaizdą veidrodyje.

Sociologai taip pat klausė merginų, kurią savo kūno vietą jos laiko mažiausiai patrauklia. Vienareikšmiškai pirmą vietą šiame sąraše užėmė netobulas pilvas su riebaliukų rinkele, po jo rikiavosi papilnėję, celiulito paženklinti klubai ir sėdmenys. Pogimdyminės strijos, riebaliukų sankaupos ant šonų, nukarusi oda kitose kūno vietose taip pat kėlė rūpestį daugeliui moterų. Trečdalis apklausos dalyvių pripažino, kad kompleksai dėl savo kūno labai trukdo jų seksualinio gyvenimo kokybei.


Tam, kad lovoje jaustųsi užtikrinčiau dauguma moterų norėtų numesti 5 kilogramus. 15 % apklaustų moterų įsitikinusios, kad joms pasenus ir priaugus svorio, jų partnerių seksualiniai poreikiai gerokai sumažėjo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis