Ko lietuviai ieško sekso prekių parduotuvėse? (II dalis)

Apie suaugusiems skirtus žaisliukus garsiai kalbėti neįprasta, bet juk pasižvalgyti sekso prekių parduotuvėse teko praktiškai visiems. Jei ne realiose, tai bent jau internetinėse! Ko gi lietuviai pirkėjai ten ieško ir kas dažniausi lankytojai klausinėjame sekso prekių parduotuvės „Aistra.eu“ atstovės Jurgitos ir sekso prekių parduotuvės „Fantazijos.lt“ atstovo Donato.

Pirmąją straipsnio „Ko lietuviai ieško sekso prekių parduotuvėse“ skaityk ČIA.

COSMO: prie kiekvienos prekės yra išsamūs aprašymai. Kas gi tas prekes testuoja? Galbūt užsienyje didžiosiose kompanijose iš tiesų yra prekių testuotojai? Ar sutiktumėte priimti į darbą testuotoją, kuri/kuris išbandytų prekes ir jas aprašytų?

Jurgita: prekes testuoja gamintojai. Jie turi etatinius darbuotojus. Kadangi Lietuvoje turim 15 parduotuvių ir dar administracijos darbuotojų, testavimo klausimus išsprendžiame savo jėgomis. Ir patirties per tiek metų turim daugiau...

Donatas: prekių aprašymus mums pateikia tiekėjai. Pusės etato variantą gal ir svarstytume, jeigu atsirastų rimtai susidomėjęs žmogus ir aprašymai tikrai būtų išsamūs!

COSMO: ar prekės Europos rinkai skiriasi nuo skirtų Azijai arba Amerikai? Juk kai kurios prekės turi būti gaminamos atsižvelgiant į anatomines gyventojų ypatybes...

Jurgita: žmonės seniai įrodė, kad anatomiškai nelabai mes skiriamės. Pažiūrėkim, kokios mišrios santuokos pasaulyje. Manau, nežiūrint nei į rasę, nei į gyvenamą vietą, bet kuri pasaulio moteris gali išsirinkti vibratorių. Pvz., mažiausias vibratorius mūsų asortimente – 7 cm ilgio ir 3 cm skermens, o didžiausias – 38 cm ilgio ir 7 cm skersmens.

Donatas: realiai prekės yra gaminamos visoms rinkoms vienodai. Kiekvienas gamintojas tiesiog pagamina kelis dydžius. Lietuvos rinkoje parduodame tiek mažiukus sekso žaislus, tiek itin didelius, kurių ilgis siekia beveik 30 cm, o skersmuo 6-7 cm. Žinoma populiariausi yra apie 15-19 cm.

COSMO: kaip yra su prekių grąžinimu? Ar būna kuriozinių situacijų, kuomet pirkėjas nori grąžinti išbandytą, bet jam netikusią ar nepatikusią prekę?

Jurgita: turėjom pirkėją, kuris atnešė veikiančią prekę, pirktą prieš kelis mėnesius, todėl, kad pirko už 150 lt, o šią savaitę vyksta akcija ir prekė kainuoja 99 lt. Jis norėjo seną grąžinti ir vėl pirkti tą pačią. O dažniausia problema – neveikia, nevibruoja, nes nemoka įdėti elementų...

Donatas: kokybiškos prekės pagal LR įstatymus atgal nepriimamos, dėl savaime suprantumų priežasčių. Situacijų tikrai pasitaiko įvairių, pavyzdžiui, yra buvę taip, jog vyras norėjo grąžinti vibratorių, kurį jis nupirko žmonai. Paiškinimas buvo toks: „Kai atsiuntėte, iškart pastebėjome, kad tikrai bus per didelis, bet vis tiek dar pabandėme, kad įsitikintume ir tikrai matome, kad jis per didelis, todėl norėtume grąžinti“.

COSMO: ar būna klientų, turinčių išskirtinių pageidavimų? Pavyzdžiui, norinčių tam tikrų prekių, kurių jūsų asortimente nėra, arba naujienų, apie kurias Lietuvoje nelabai kas žino.

Jurgita: nori labai didelių dydžių erotinių rūbelių, specifinių BDSM prekių ar paauksuoto faloimitatoriaus už 20 000 lt.

Donatas: tikrai taip. Domisi užsienio rinkomis, dažnai paklausia, kodėl būtent tokių prekių dar neturime, pasiūlo būtinai įsigyti.

COSMO: ar yra kokios nors sekso prekių pirkimo tendencijos? Galbūt žiemą perka dažniau nei vasarą? O gal per šventes perkamumas ženkliai išauga? Ką intymaus lietuviai mėgsta dovanoti?

Jurgita: pagal turimą daugiametę statistiką, lietuviai pas mus dažniausiai užsuka vasarą. O pagal pajamas pas mus „meilės mėnuo“ – rugpjūtis. Kai prasideda vestuvių metas – populiariausia prekė būna pripučiama lėlė ir keliaraištis. Vasaris – erotinių rūbų, kvepalų metas. Tačiau perkamiausia visų laikų ir mėnesių prekė – vibratorius. Pagal statistiką kiekviena europietė turi 2 vibratorius. Tikiuosi, lietuvaitės nuo šios statistikos neatsilieka!

Donatas: kalėdiniu laikotarpiu prekyba ženkliai išauga. Tačiau didžiausios apyvartos pasiekiamos Valentino dienos proga. Ar žiema, ar vasara labai didelio skirtumo nepastebėjome. Visų laikų populiariausia prekė yra vibratorius, sekso rinkiniai porai ir pan.

COSMO: dėl knygos „Penkiasdešimt pilkos atspalvių“ visame pasaulyje kilo ažiotažas. Užsienio spauda ir forumai mirgėjo nuo pranešimų apie skyrybas, kai vienas iš partnerių nesutikdavo knygos siužeto perkelti į realybę arba priešingai – pagyvėjusių intymių santykių. Galbūt pastebėjote, kad ir lietuviai pasidavė knygos įtakai ir pradėjo daugiau pirkti tam tikrų žaisliukų – rutuliukų, antrankių, botagėlių ir t.t.? Ar vis dėlto lietuviai – pakankamai santūrūs šiuo klausimu?

Jurgita: lyginant su praėjusio laikotarpio pardavimais, vaginalinių kamuoliukų, fetišo prekių paklausa padidėjo kelis kartus. Ar tai įtakojo knyga, galima tik spėlioti. Nei vienas mūsų pirkėjas nėra užsiminęs apie šią knygą.

Donatas: pasitaikė keletas klientų vyrų, kurie atėję sakė, kad žmona atsiuntė nupirkti kamuoliukų, nes perskaitė knygoje. Populiariausia prekė tarp knygoje vardinamų žaisliukų – žinoma, kamuoliukai, kurių parduodame tikrai labai daug. Jas perka tiek pačios moterys, tiek vyrai moterims dovanų. Analinius kaiščius taip pat perka maždaug kas 4 - 5 mūsų klientas. Botagėliai ir kitos mazochistinės prekės yra mažai paklausios ir jas perka tik labiau pažengę sekso prekių vartotojai.

COSMO: ar būna variantų, kuomet dėl savo veiklos sulaukiate pasipiktinusių žmonių ar net kokių nors draugijų kritikos bei priekaištų?

Jurgita: žinoma, kad būna. Kartais gaunu laiškų su prakeiksmais ir matau, kad žmogus tiki tuo, ką rašo. Gaunam ir padėkų. Lietuvos neįgalieji, pasinaudoję mūsų akcija „Pamiršk negalią, gyvenk su aistra“ yra pasakę ir parašę daug gražių žodžių. Kai bendrauji su žmogum ir turi patirties, argumentų, dažnai ta kritika nutyla. Mažai kas turi argumentų, kai paklausiu, ką naudoja urologai prostatos procedūroms ar ką rekomenduoja ginekologai gimdos kaklelio stiprinimui. Ir ką daryti žmogui, turinčiam fizinę negalią? Kaip elgtis porai, kurie kartu daug metų ir nebeliko aistros, kai lovoje nuobodulys... Skirtis? Dažniausiai po šitų klausimų stoja tyla. Labai tikiuosi, kad kažkada lietuviai supras, kad mūsų prekės nėra skirtos iškypėliams ir ateiti čia nėra gėda.

Donatas: dar taip nebuvo. Realybėje pro šalį praeinantys žmonės, pamatę mūsų parduotuvę, dažniausiai šypsosi, jiems tai sukelia geras emocijas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis