Meilę lietuviai iškeistų į pinigus (ką pasirinktum tu?)

Gavome skaitytojos laišką, kuris sukėlė tikrą diskusijų audrą mūsų redakcijoje. O kaip gi kitaip, kuomet kalbama apie pinigus ir meilę!

Įsivaizduok, kad būtent dabar, per 5 minutes tau reikia (būtina!) pasirinkti savo likimą iš dviejų variantų. Pirmasis variantas: tu visą gyvenimą būsi mylima (-as) ir mylėsi, tačiau neteksi galimybės praturtėti (tavo antroji pusė taip pat) ir turėsi gyventi nuo algos iki algos. Antrasis variantas: tu visą gyvenimą turėsi pakankamai pinigų, kad galėtum mėgautis gyvenimu, bet daugiau niekada nebesugebėsi pamilti ir nebūsi mylima (-as).


Ar jau apsiprendei? Tuomet siūlome paskaityti, ką į šį klausimą mums atsakė keletas kalbintų pašnekovų.

„Renkuosi pinigus, bet nežinau kodėl. Tiesiog tas žinojimas, kad niekada negalėsi leisti sau laisvai gyventi, verčia mane pasirinkti antrą variantą. Tokiu atveju bent turi tikėjimą, kad gyvenimas bus geras“ - Lina, 25 metai.

Kam reikalinga meilė? Tam, kad jaustumeisi laimingas! O laimė be litukų niekur! Be to, laimė tai nebūtinai yra meilė, teisingai? Todėl aš savo sielą patenkinčiau kitaip, ir litai tam man labai praverstų. Imu seifą!“ - Povilas, 28 metai.

„O ką rinkosi kiti? Tikriausiai meilę? Sunkus klausimas, iš tiesų. Abu variantai savaip gąsdinantys, bet jeigu reikia rinktis, tuomet renkuosi pinigus. Man 29 metai, o aš negalėčiau pasakyti, kad tikrai esu ką nors gyvenime labai mylėjusi. Aistra - taip, susižavėjimas - taip, bet meilė... Jei būčiau mylėjusi, tikriausiai tuomet ir dabar šalia manęs būtų tas pats žmogus, ar ne? Žinoma, norėčiau kažkada sutikti savo žmogų, bet nelabai tikiu, kad meile sotus būsi“ - Justina, 29 metai.

„Be dvejonės, rinkčiausi mylėti ir būti mylimai, nes tai gyvenimo variklis. Skurdi buitis gali užmušti meilę, žinoma, bet turtinga buitis be meilės mane užmuštų greičiau. Be to, seksas su mylimu žmogumi yra abipusiai malonus ir mielas, ko nesuvaidinsi su turtingu seniu“ – Dalia, 22 metai.

„Jei alga siektų 5-10 tūkst., tuomet imčiau pirmąjį variantą. Maksimaliai uždirbčiau 2 tūkstančius? Tuomet rašykit, kad pinigus. Materialinius dalykus vertinu labiau nei jausmus ar kažkokias moralines vertybes“ - Paulius, 24 metai.

„Žinoma, kad pirmas variantas. Klausimo net nėra. Gyvent reik! Laisvė ir saugumas dėl finansinio stabilumo nesuteikia tiek džiaugsmo ir gerų emocijų, kiek gali suteikti meilė. Bet kuriuo atveju, žmonių tikslas yra visapusiška harmonija ir laimė, kurios didžiausia sudedamoji dalis, deja, ne pinigai“ - Miglė, 24 metai.

„Rinkčiausi antrą variantą, nes laimės samprata nebūtinai yra susijusi su šeima. Žinoma, turėti antrą pusę, kuri tave myli ir laukia tavęs, yra gerai, bet tai tik dalelė laimės, o laimė susideda iš daugelio dalykų ir daugumai tų dalykų reikalingi pinigai, todėl renkuosi pinigus. Be to, mylėti ar būti mylimam dar nereiškia tikrai būti laimingam“ - Olga, 31 metai.

„Nežinau, kas yra meilė, todėl man neskauda jos atsisakyti vardan pinigų. O pinigai šiaip ar taip garantuoja smagų gyvenimą, jei mokėsi juos leisti apgalvotai. Niekada nebuvau įsimylėjus rimtai. Buvau susižavėjus, bet ne daugiau. Kažin ar dar tikiu tokiais dalykais kaip varomoji gyvenimo jėga - meilė. Su ja neva galima nuversti kalnus, bet aš žiūriu į viską per laikinumo prizmę. Meilė amžina nebus, vis tiek kažkada baigsis, bus kitas ir vėl kitas žmogus... Esu sugadinta turbūt jau, paprasčiausiai netikiu tokiais dalykais“ - Vaida, 23 metai.

„Jei būtumėt paklausę prieš kokius 2 metus, tikriausiai nedvejodamas būčiau pasirinkęs pinigus, nes nebuvau sutikęs savo žmogaus. Dabar viskas kitaip. Šiaip tai būtent dabar yra ta pirmoji situacija, kai abu mylime, bet gyvename nuo algos iki algos. Ir nieko, mes laimingi. Nebus pinigų, tai nebus, ką padarysi. Imu meilę“ - Egis, 24 metai.

„Aš galvoju ne ko labiau norėčiau, o ko labiau nenorėčiau. Ir labiau iš tiesų nenorėčiau visą gyvenimą dirbti, bet nesugebėti normaliai, pilnavertiškai gyventi. O meilė... Man regis be jos išgyventi įmanoma“ - Denisas, 35 metai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis