8 laimingų santykių paslaptys: patirtimi dalinasi pora, kartu pragyvenusi 73 metus

Po 73 santuokoje pragyventų metų 94-ių Barbara Cooper atvirai papasakojo apie visas jos santuokiniame gyvenime susiklosčiusias sudėtingas situacijas. Knygos „Įsimylėti visam gyvenimui“ autorė dalinasi savo šeimyninio gyvenimo patirtimi ir pataria, kaip išvengti nepataisomų klaidų. Paskaityk, galbūt tai pakeis tavo požiūrį į tam tikrus dalykus?

Niekada neatsisakyk mylėtis

„Nesuprantu tų porų, kurios tvirtina, esančios taip užsiėmusios ar pavargusios, kad neįstengia mylėtis. Dar suprasčiau, jei, jūs dirbate fizinį darbą, tiesiate kelius ar kasate daržus ištisą dieną, bet juk dauguma iš jūsų esate valdiškų įstaigų tarnautojai. Jeigu jūs norite būti „ant vienos bangos“ ir jaustis laimingi, mano patarimas jums: niekada nebūkite pavargę mylėjimuisi. Kai įkopsite į savo gyvenimo saulėlydį, atsigęžus atgal, teks gailėtis, kad savo laiką iššvaistėte atsikalbinėjimams vietoj aistringų naktų kartu“.

Išmok suvaldyti save

„Svarbiausias dalykas kiekvienai porai – prieš ką nors sakant, galvoti. Jeigu jūs baratės ar pykstatės, giliai įkvėpkite ir pabandykite numalšinti savo emocijas. Paprašykite ir partnerio atlikti tą patį. Panaudokite tokias „taikias“ frazes, kaip „Aš nežinau, kas mane taip erzina, bet yra, kaip yra. Aš norėčiau, kad į šią situaciją mes abu pažiūrėtume su humoru. Imkime, ir išspręskime šią problemą kartu“.

Visada rask laiko mylimajam

„Jeigu nori, kad jūsų santykiai atlaikytų visus sunkumus ir vystytųsi sėkmingai toliau, visada turi rasti laiko savo antrajai pusei. Kai tavo sutuoktinis grįžta iš darbo ar iš garažo, kur remontavo automobilį, namo, moters reikalas – atidėti visus darbus į šoną, pažvelgti jam švelniai į akis ir pasakyti, kad džiaugiasi jį matydama. Ši menkutė smulkmena bus labai naudinga jums abiems“.

Nuo meilužių prie tėvystės

„Tiesa ta, kad kai vaikai maži, romantikai laiko lieka labai mažai. Tačiau reikia atminti, kad romantiškiems santykiams labai svarbu kokybė, o ne kiekybė. Todėl, kai vaikučiai suminga, pasitieskite užtiesalą kad ir ant grindų, išsidėliokite užkandžių, įsipilkite po taurę vyno ir surenkite sau mini piknikėlį. Rašykite vienas kitam trumpus meilės raštelius, būkite kūrybingi. Jei norite, kad jūsų meilė su kiekviena diena stiprėtų, nepamirškite mažų romantiškų detalių, atnešančių didelius rezultatus“.

Kartu išgyventi finansinius sunkumus

„Vyras – medžiotojas ir maitintojas ir visas finansines problemas priklauso spręsti jam. Tačiau, jeigu matai, kad jis vienas finansinės padėties pagerinti negali, o tu žinai, kaip padėti, tuomet padėk jam tai padaryti. Jeigu turi santaupų, pasidalink. Bet kokius iškilusius sunkumus reikia spręsti kartu, o ne užkrauti kitam ant pečių vien todėl, kad taip priimta visuomenėje. Visada būk nuoširdi bendraudama su sutuoktiniu – tai pats teisingiausias kelias į tarpusavio supratimą ir suartėjimą“.

Būk ant vienos bangos su partneriu

„Aš manau, kad ta akimirka, kuomet santykiai gali iširti, nutinka tada, kai kuris vienas ar abu pradeda šalintis vienas kito. Visi mes į namus grįžtame dažniausiai pavargę, kai norisi tiesiog griūti ant sofos ir pailsėti. Tačiau visai kitaip situacija klostosi, kuomet sutuoktiniai, grįžę iš darbo, kiekvienas užsiima savo reikalais atskirai: vienas žiūri televizorių, o kitas užsidaro atskirame kambaryje ir skaito knygą. Suprantama, kiekvienas turi turėti asmeninę erdvę, tačiau būk budri ir mokėk atskirti natūralų poilsį nuo atsiribojimo vienas nuo kito ir nenoro laiką leisti kartu“.

Neprimink praeities

„Pati svarbiausia pamoka, kurią išmokau – tai neprisiminti ankstesnių partnerio nusižengimų. Problema jau išspręsta, tad nėra jokios prasmės tą nemalonią patirtį vėl atgaivinti savo atmintyje. Nuo to niekam nebus geriau: nei tau, nei partneriui. Visi žmonės klysta ir nemalonių dalykų nebereikia priminti, tuo labiau, kad tai jau seniai praėjęs ir išspręstas etapas“.

Tramdyk savo pyktį

„Svarbiausias menas santykiuose – išmokti suvaldyti savo pyktį. Būdamos piktos, galime išsakyti daug skaudžių dalykų, ko visai nereikėtų ir kas net ne visada būna tiesa. Aš atradau savo emocijų suvaldymo būdą: vos tik man sukyla pyktis, aš iš karto pagalvoju apie tai, kaip kvailai atrodau iš šalies. Atrask sau neverbalinį būdą, padėsiantį save sutramdyti: tai gali būti pilvo glostymas, gilus įkvėpimas, linksmi prisiminimai. Pasistenk , kad panašaus pobūdžio psichologinis pykčio blokavimas taptų įpročiu“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis