Seksas „tomis“ dienomis – pasiduoti geismui ar susivaldyti?

Norisi! Bet gal nesaugu... Gal nehigieniška... O gal ir visai nieko baisaus, juk mėnesinės – ne liga. Vieningo atsakymo į klausimą, ar mylėtis „tomis“ dienomis, nėra ir tiesiog negali būti, tačiau dėl to klausimas nepraranda savo aktualumo.


_loadQuiz(11239);

Tabu mylėtis per mėnesines atėjo dar iš senovės laikų. Kai kuriose šalyse tuo laikotarpiu moterys buvo laikomos nešvariomis ir jas netgi izoliuodavo nuo visuomenės. Dabar tai skamba juokingai, tačiau buvo tikima, kad kraujo kvapas gali pritraukti plėšrūnus, todėl visai genčiai grėstų pavojus. Vėliau mėnesinės buvo traktuojamos kaip raganiškumo požymis. Musulmonų ir žydų bendruomenėse neigiamas požiūris į menstruacijas įsigalėjęs iki šiol. Seksas „nešvariomis“ dienomis – nediskutuotinas klausimas.

Žinoma, dabartinėje visuomenėje į šį klausimą žiūrima gerokai atlaidžiau ir kiekvienas turi teisę rinktis.


Gal ne, geriau nereikia...Gydytoja ginekologė Ingrida Kravčinkienė teigia, kad mėnesinių metu mylėtis nesaugu dėl 2 priežasčių: visų pirma, labai didelė tikimybė užsikrėsti lytiniu keliu plintančiomis ligomis, nes esant palankiai terpei (šilta ir drėgna) - bakterijos dauginasi sparčiau, antra – dėl prasivėrusio gimdos kaklelio įprastinė makšties mikroflora patenka į gimdą, todėl padidėja rizika susirgti dubens organų uždegimine liga. Lytiniai santykiai menstruacijų metu įvardinami kaip viena iš endometriozės (pavojingos ligos,sukeliančios nevaisingumą) atsiradimo prielaidų.

Nesaugu ir vyrams, nes bakterijos gali patekti į šlapimo kanalą – o tai taip pat gali baigtis dideliais sveikatos nemalonumais. Tiesa, vyrą nuo tokių pasekmių galėtų apsaugoti prezervatyvas. Moterims, deja, net ir su tokia apsaugos priemone bakterinės infekcijos rizika išlieka nepakitusi.

Nereikėtų pamiršti ir psichologinių barjerų bei paprasčiausio komforto. Toli gražu ne visiems malonios kraujingos išskyros ir pats pasiruošimas seksui. Patalynė susiteps, prieš ir po bus būtina nusiprausti po dušu... Spontaniškumu tikrai nekvepia. Žinoma, išeitį galima rasti ir šioje situacijoje, juk seksas duše ne tik malonus, bet ir labai tinkamas būtent šiuo atveju.

Kodėl gi ne? Juk norisi!


Kadangi mėnesinių metu į genitalijas priplūsta daugiau kraujo, makšties audiniai paburksta, pati makštis tampa siauresnė ir, žinoma, drėgnesnė, būtent „tomis“ dienomis moteris gali patirti dar didesnį malonumą, nei įprastai! Be to toms, kurias kankina stiprūs menstruacijų skausmai, seksas gali tapti viena iš alternatyvų, kaip tą skausmą sumažinti. Orgazmo metu įvykstantys spazmai išstumia iš gimdos daugiau skysčio, tad skausmas nuslopsta.Dar vienas privalumas – maža tikimybė pastoti. Jei abu su partneriu mėgstate pasimėgauti seksu be apsaugos priemonių, šios dienos – nebloga proga. Mėnesinės – nevaisingas periodas, galima mėgautis sekso nesibaiminant nėštumo. Vis dėlto ginekologai primena: šiokia tokia rizika pastoti lieka. Nepamiršk, kad spermatozoidai makšties aplinkoje gali išlikti gyvybingi 5-7 dienas, todėl jei tavo ciklas palyginus trumpas arba nereguliarus, vaisingasis periodas gali prasidėti jau paskutinėmis mėnesinių dienomis.

Kokia tavo nuomonė šiuo klausimu? Galbūt esi bandžiusi ar tiesiog norėtum išbandyti, bet nedrįsti? O gal apie tai net pagalvoti nenori? Pasidalink savo nuomone komentaruose.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis