„Gimdos pasiutligė“: iš kur atsiranda nimfomanija


Apie seksą su nimfomane, kuri nuo mažiausio prisilietimo patiria neapsakomą malonumą ir yra pasirengusi visą naktį ar net parą paversti nenuilstamu sekso maratonu, bent retkarčiais pasvajoja dauguma vyrų. Fantazijos gal ir malonios, bet realybė toli gražu ne tokia džiuginanti: po šia nepasotinamumo ir besaikio sekso troškimo kauke slypi sudėtinga patologija, o ne karštas temperamentas.

Nimfomanija – rimta lytinio potraukio patologija, kuri pasireiškia nevaldomu potraukiu intymiems santykiams su įvairiais partneriais, nepriklausomai nuo jų amžiaus, statuso, išvaizdos, o kartais net ir lyties. Dėl šio nukrypimo moteris atsiduria aklavietėje: lytinio akto metu ji gali patirti daugkartinius stiprius orgazmus, kitaip tariant – fizinį pasitenkinimą, tačiau emociškai taip ir lieka nepatenkinta.

Nuolatinis seksualinis alkis daro įtaką ir moters charakteriui bei elgesiui. Kuomet organizmas negauna reikiamos „dozės“ fizinio pasitenkinimo, seksualinė energija virsta įtampa, kuri anksčiau ar

vėliau išsilieja emocijų pobūdžiu: elgesys tampa ekspresyvus, kritinėmis situacijomis perauga į sunkiai valdomus isterijos priepuolius, pavydo scenas.

Pavadinimas „Nimfomanija“ kilo nuo žodžio „nimfa“. Pagal senovės graikų mitus, nimfos nuviliodavo vyrus, siekdamos patenkinti savo lytinį potraukį. Tačiau nimfomanija turi ir kitą, gana juokingai skambantį pavadinimą – „gimdos pasiutligė“. Pastarasis apibrėžimas priklauso Platonui, kuris gimdą sulygino su žvėriu, apsigyvenusiu moters organizme ir žūt būt siekiančiu realizuoti gimdymo funkciją. Nepavykus ilgesnį laiką apsivaisinti, jis pradeda blaškytis po visą moters kūną, kol visiškai pasiunta, tokiu būdu sukeldamas jai įvairiausias ligas. Suprantama, kad šiandien toks išvedžiojimas traktuojamas viso labo kaip mitas. Šis terminas oficialiai nepripažintas ir medicinoje, nes kol kas dar nėra nustatyta konkrečių, nimfomaniją apibrėžiančių kriterijų. Asmenys, jaučiantys perdėtą seksualinį potraukį, medicinoje įvardijami kaip hiperseksualūs, o jų elgesys vadinamas seksualine priklausomybe.

Nimfomanių nereikėtų painioti su „naktinėmis plaštakėmis“, kurių intymios aistros tikslas yra visai kitas. Nimfomanės iš seksualinių ryšių su skirtingais partneriais nesiekia uždirbti pinigų, joms svarbu patenkinti savo anomališką seksualinį poreikį. Tokio nukrypimo priežastys gali būti įvairios. Psichologai teigia, kad įgimtas hiperseksualumas – gana retas atvejis. Dažniausiai šią ligą iššaukia koks nors psichikos sutrikimas: depresinė psichozė, psichopatija, šizofrenija, isterija ir t.t.. Kartais iš proto varanti aistra būna susijusi su hormonų veiklos sutrikimu, kiaušidžių augliais ar endokrinine patologija. Be to, sutinkama ir taip vadinama tariamoji nimfomanija, kuomet moteris partnerius keičia kaip pirštines ne dėl seksualinių motyvų, o, pavyzdžiui, jausdama nepilnavertiškumo kompleksą.

Visuomenės požiūris į nimfomanes dvejopas. Labiau išsivysčiusiose šalyse nuo seksualinės priklausomybės kenčiantiems žmonėms veikia net karšta pagalbos telefono linija. Kitose šalyse

nimfomanės paprastai patenka tarsi į socialinį vakuumą: iš vienos pusės, visada atsiras norinčių pasismaginti su sekso ištroškusia, aistringa, atsipalaidavusia moterimi, iš kitos pusės – patekusi į bėdą (venerinės ligos, neplanuotas nėštumas), pagalbos ji iš nieko nesulauks. Laimei, ligonių, turinčių patologinį hiperseksualų potraukį, procentaliai nėra daug: maždaug vienas iš tūkstančio žmonių. Beje, nuo šios patologijos kenčia ne tik moterys, bet ir vyrai, tik retesniais atvejais.

Pasitenkinimas, kurio niekada negana

Pagrindiniu nimfomanijos bruožu laikomas ryškiai išreikštas nevaldomas seksualinis potraukis ir chaotiškas partnerių pasirinkimas. Nimfomanės, net atslūgus „seksualinei audrai“ ir patyrus laviną orgazmų, nesijaučia pasisotinusios. Dėl šios priežasties joms sunku užmegzti ilgalaikius santykius.

Seksualinis susijaudinimas įvyksta tarsi priepuolis. Patiriamo malonumo kulminacija tokiais atvejais trunka ilgai ir vyksta banguotai, tačiau pilnaverčio pasitenkinimo nesuteikia, viso labo tik kuriam laikui sutramdo įniršusį „žvėrį“. Išprovokuoti priepuolį gali net lengvas pokalbis erotine tema ar tiesiog vyriškio buvimas šalia. Panašių priepuolių metu gali sutrikti miegas, dingti apetitas ar net pakilti kūno temperatūra.

Klasifikacija

Ši liga skirstoma į jaunų žmonių nimfomaniją ir klimakterinę nimfomaniją. Pirmoji savo ruožtu gali būti dar trejopa:

- įgimta, kuomet lytinį gyvenimą mergaitės pradeda gyventi labai anksti, dar paauglystėje, pasirinkdamos atsitiktinius seksualinius partnerius;
- įgyta, kuomet nimfomanija tampa psichinio sutrikimo, ginekologinių problemų, endokrininių ir kt. ligų pasekme;
- tariamoji, kuomet dažnas, chaotiškas seksas tampa merginai pasitikėjimo, kompleksų nugalėjimo, savivertės pakėlimo, t.y. virtimo patrauklia ir seksualia, įrankiu.

Visais šiais atvejais merginos neįžvelgia savo ligos, o nuolatinį potraukį seksualiniams nuotykiams pateisina karštu temperamentu.

Klimakterinė nimfomanija išsivysto vyresnio amžiaus moterims po menopauzės. Šią patologiją nulemia moteriškų ir vyriškų hormonų išsibalansavimas, kurį iššaukia susilpnėjusi hormoninė kiaušidžių veikla.

Kur riba tarp nimfomanijos ir aistros?

Riba tarp tikros nimfomanijos ir vulkaninės aistros yra labai nežymi, todėl laiku atpažinti ligą pavyksta ne visada. Be to, šiais laikais aktyvus seksualinis gyvenimas nėra itin griežtai smerkiamas: televizijose, žurnaluose ir t.t. pateikiamas laisvos, atsipalaidavusios, seksualiai aktyviai gyvenančios moters įvaizdis, kuris neabejotinai prisideda prie visuomenės požiūrio formavimo.

Jei vis tik apžiūros metu pas neurologą ar psichiatrą nustatoma diagnozė „nimfomanija“, pirmiausia pacientei stengiamasi padėti vaistais, slopinančiais lytinį aktyvumą. Taip pat taikomos ir dietos. Iš pacientės mitybos raciono pašalinami visi afrodiziakai: jūros gėrybės, šokoladas, rūkyti mėsos gaminiai, aštrus maistas ir alkoholis. Taip pat padeda fizioterapija ir pokalbiai su psichologu, tiksliau su seksualinių nukrypimų srities specialistu.

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis