Didesniam malonumui: koks lubrikantas tiktų tavo lovos žaidimams


Lubrikantas tikrai nėra ta priemonė, kuria būtina naudotis kiekvienai porai. Ir vis dėlto, išbandyti naujus pojūčius patartina, juk blogiau tikrai nebus. Tik kokį išsirinkti savo meilės žaidimams?

Universaliausias - silikono pagrindu pagamintas lubrikantas. Jis puikiai tinka tiek vaginaliniam, tiek ir oraliniam seksui ar masturbacijai. Vienintelis jo trūkumas (iš kitos pusės - privalumas), kad šis lubrikantas ne visuomet taip jau lengvai nusiplauna vandeniu. Mėgstantiems meilės žaidimus vandenyje, tai tik į naudą!

Vandens pagrindu pagamintas lubrikantas labiausiai tinka vaginaliniam seksui. Jis ganėtinai lengvas, nepalieka jokių dėmių ir svarbiausia - yra tinkamas naudoti su lateksu bei itin retai sukelia odos sudirgimus. Deja, šis lubrikantas gana greitai išdžiūsta, todėl jį reikia naudoti dažniau ir didesniais kiekiais. Vaginalinio sekso metu tai nėra didelė problema, nes susijaudinus makštis pati savaime yra pakankamai drėgna, o štai analinio sekso metu išsausėjimas sukels skausmingus pojūčius.

Jeigu sekso metu nenaudoji tokių apsisaugojimo priemonių kaip prezervatyvų, diafragmos ar gimdos kaklelio gaubto - gali rinktis lubrikantus su aliejiniu pagrindu. Aliejus gali pakenkti šių apsaugos priemonių efektyvumui. Be to, nuo jos ant patalynės bei drabužių gali likti dėmių.

Vazelininio pagrindo lubrikantas, kaip ir aliejinis, pažeidžia lateksą, todėl jo nereikėtų naudoti su prezervatyvais, diafragmomis bei gimdos kaklelio gaubtais. Tokį lubrikantą geriausia rinktis analiniam seksui, nes naudojant vaginalinio sekso metu gali būti jaučiamas sudirgimas.

Dar vienas variantas - šaldantys arba jautrumą mažinantys lubrikantai, kuriuos dažniausiai renkasi analinio sekso mėgėjai. Vis dėlto tokiems žaidimams geriau rinktis paprastą lubrikantą, neslopinantį pojūčių. Problema tame, kad sumažinus skausmingus pojūčius, gali per daug įsijausti ir laiku nepajusti analinės angos pažeidimų. Jei norisi išskirtinesnių pojūčių - išbandyk šildančius lubrikantus, kurių dėka kraujas cirkuliuoja odos paviršiuje.

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis