Seksualinis nesuderinamumas: kaltas ne tik dydis, bet ir gylis?

Susitinka du žmonės, skraido tarsi su sparnais, negali atsitraukti vienas nuo kito... O po to, žiūrėk, trenkia kaip perkūnas iš giedro dangaus – seksualiai nesuderinami. Ir viskas. Skyrybos.

„Seksualinis nesuderinamumas“. Ar toks dalykas apskritai egzistuoja? Faktas, kad žmonių seksualiniai poreikiai gali skirtis: vieniems pakanka vienos audringos nakties per savaitę, o kitiems gal ir diena be sekso tampa tikru išbandymu. Tikimybė, kad sutikai visišką savo priešingybę – ne tokia ir didelė, tačiau net jei taip ir nutiko, visuomet yra kompromisai. Visai kas kita, jei stengtis nesinori, nes išeiti ir susirasti kitą tiesiog paprasčiau.


Pasisekė tiems, kurių seksualiniai temperamentai iš karto sutampa. Tačiau yra daugybė porų, kuriems kampus gludinti tenka ne tik buityje, bet ir lovoje. Štai kelios standartinės situacijos, į kurias vertėtų pažiūrėti kitu kampu:


* „Jis sekso nori ryte, o aš vakare“. O kas sakė, kad santykiuose būtina susitapatinti? Nejaugi tau ir jam patinka tos pačios TV programos, maistas, filmai, knygos? O ar visada norisi užsiiminėti tuo pačiu metu ta pačia veikla: eiti pasivaikščioti, miegoti, valgyti, šokti ar leisti laiką su draugais? Tik dėl visų šių dalykų tikriausiai nesuki sau galvos. Galbūt ir į seksą tuomet reikėtų reaguoti ne taip skausmingai? Seksas – tai geismas. O mylimo žmogaus norisi nepriklausomai nuo paros laiko. Galbūt problema iš tiesų ne paros laike, o tavo kompleksuose, kurie trukdo mylėtis šviesoje?


* „Jam norisi kasdien, o man – kartą per mėnesį“. Tai – ne seksualinis nesuderinamumas, o atšalę jausmai. Intymus artumas – savotiškas santykių indikatorius. Seksas negali būti atstumiantis su žmogumi, kuriuo tu pasitiki ir kurį myli. Ar dar prisimeni santykių pradžią, kuomet negalėjai nuo jo rankų atplėšti? Kas pasikeitė? Pabandyk iš naujo pažadinti jausmus.


* „Aš nepatiriu orgazmo, nes mano mylimasis netinka man sekse“. O ar tu padėjai mylimajam pažinti tavo kūną? Seksas – ne loterija be pralaimėjimo, kurioje kiekvienas dalyvis automatiškai patiria malonumą. O vyrai neskaito tavo minčių, taigi kol aiškiai nepasakysi, kas tau patinka, o kas ne – tol jis darys tą patį, ką darė iki šiol.


Reikalauti iš partnerio seksualinių žygdarbių gali tik šiek tiek padirbėjusi savarankiškai: suprask savo poreikius ir fantazijas, išmok atsipalaiduoti, o svarbiausia – išlavink jausmingumą.Tuomet visos šios problemos greičiausiai išsispręs savaime.


Žinoma, būna retų atvejų, kuomet seksualinio nesuderinamumo priežastys slypi ne psichologijoje, o fiziologijoje. Su psichologiniais dalykais susitvarkyti tikrai įmanoma, o štai su fiziologija gali kilti didesnių problemų.


„Kaip kibiras“ – dažniausiai toks įžeidimas mestelėjamas daug partnerių turėjusių moterų pusėn. O štai medikai teigia, jog manymas, esą partnerių gausa tiesiogiai atsiliepia išmatavimams ir moters makšties gylis bei plotis priklauso nuo lytinio gyvenimo aktyvumo – tėra vienas iš labiausiai paplitusių mitų. Iš tiesų kiekviena moteris gimsta su skirtingo gylio vagina. Lygiai taip pat, kaip vyrai gimsta su skirtingo dydžio peniais. Ir būna, kad tie dydžiai vienas kitam tiesiog netinka.


Tyrimų, kurie atskleistų makšties dydžio įtaką intymiam gyvenimui, atlikta labai nedaug. Anot medikų, įprastai lytiškai nesusijaudinusios moters makšties gylis siekia 7,5-13 cm. Sakoma, kad gylis labai priklauso nuo moters ūgio, tačiau tai, kad tarp moters ūgio ir jos vaginos gylio yra ryšys – nebūtinai taisyklė. Ginekologai teigia, kad tai – labai individualus dalykas. Vos 150 cm moteris gali turėti 11-14 cm vaginą, o aukšta mergina priešingai, 6-8 cm.


Priklausomai nuo susijaudinimo, moters makštis kinta:


- Moters makštis ramybės būsenoje:


makšties gylis ~ 10cm

makšties diametras ~ 2,5 cm


- Moters makštis esanti susijaudinimo būsenoje:


makšties gylis ~15 cm

makšties diametras ~ 6 cm


- Ištempta moters makštis:


makšties gilumas ~ 22 cm

makšties diametras ~7,5 cm


Kalbant apie vidutinį penio ilgį, konkrečių skaičių taip pat nėra. Skirtingų tyrimų gauti duomenys šiek tiek skiriasi tarpusavyje, tačiau išvedant vidurkį galima teigti, kad vidutinis penio ilgis erekcijos metu siekia apie 15 cm. Jei galvotume, kad vidutinis moters makšties gylis – 12 cm, o susijaudinusi ji išsitempia dar keliais centimetrais – galėtume daryti išvadą, kad tai – tiesiog tobulas atitikmuo.


O ką daryti, jei makštis gilesnė, nei penis? Ar tokiu atveju moteris lieka nepasitenkinusi? Kaip rodo anatominiai tyrimai, dauguma moters vaginos nervų yra išsidėstę pirmuose 5 vaginos centimetruose, vadinasi būtent ši sritis yra jautriausia, todėl mažesnis vyro lytinis organas neturėtų visiškai įtakoti jos pasitenkinimo galimybės. Visai kas kita, jei vyro penis yra didesnis, nei moters makštis. Tokiu atveju lytiniai santykiai moteriai gali būti skausmingi, o nepakankamai saugantis, netgi sukelti traumas. Tikimybė, kad taip nutiks, ne tokia ir didelė, mat statistiškai labai mažą makštį turi tik 0,1% moterų.

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis