Tavo ir jo suderinamumas: nustatyk, ar jūs tinkate vienas kitam

Sakoma, kad išvaizda panašūs žmonės labiau traukia ir labiau tinka vienas kitam. Ši teorija siekia net viduramžių laikus, kai per vestuvines apeigas privalomu jaunosios kraičio atributu būdavo dubenėlis.

Ant jo šono išpiešdavo įsimylėjusios poros veidų profilius, žiūrinčius vienas į kitą ir net šiek tiek besiliečiančius. Įdomus pastebėjimas: žiūrint į piešinį, erdvė, susidariusi tarp įsimylėjėlių veidų, primindavo puodelio formą. Kuo poros veido bruožai buvo panašesni, tuo tikslesnių formų atrodė puodelis, o tai reiškė ir didesnį įsimylėjėlių charakterių atitikimą. Puodelio teoriją galima sėkmingai pritaikyti ir šiais laikais. Tam reikia iš nuotraukos iškirpti įsimylėjėlių profilius ir pastatyti juos vieną šalia kito. Tuomet reikia atidžiai panagrinėti tarp jų veidų susiformavusią erdvę.

Išoriniai tipai: protas, emocijos, seksas

Ši sąvoka neapima žmonių skirstymo į mąstančius, emocionalius ar seksualius. Tačiau juk kiekviename iš mūsų vienas kuris iš pradų išreikštas labiau: vieniems logiškas ir racionalus mąstymas viršesnis už aistrą, kitiems emocijos ir dvasiniai išgyvenimai tampa realaus gyvenimo matu. Fiziognomijos pagalba, įdėmiai patyrinėjus žmogaus veidą, galima nuspėti jo asmenybę, charakterį ir jo santykį su pasauliu.

Kiekvieną šių pagrindinių savybių – racionalumą, emocionalumą ir aistrą atitinka tam tikra veido dalis. Racionalumą atspindi viršutinė veido dalis – tai kakta, antakiai ir akys. Emocionalumas priskiriamas vidurinei daliai – ausims, nosiai ir skruostikauliams. Apie aistringumą galima spręsti iš apatinės veido dalies: burnos, žandikaulio, smakro, o taip pat odos. Vadovaujantis šia teorija, aukšta ir didelė kakta byloja apie racionalų charakterį. Stambi nosis su plačiomis šnervėmis būdinga sentimentaliam tipui, kuriam ypač rūpi širdies reikalai. Putlios lūpos – impulsyvaus temperamento požymis, subjektas lengvai pasiduoda erotinėms pagundoms.

Kuo jūs panašūs?

Nustatyti, kiek jūs vienas kitam tinkate, labai lengva. Tam pakanka palyginti jūsų veidus. Kuo daugiau išorinių panašumų – kaktos dydis, nosies forma, smakro apvalumas, tuo taisyklingesnė gaunasi puodelio forma, o tai reiškia, kad ir pora harmoniškesnė.

Vieno tipo veidai, su vienodai pasiskirsčiusiomis proporcijomis racionalumo, emocionalumo ir jausmingumo, byloja apie dvi artimas viena kitai asmenybes su labai panašiu požiūriu į pasaulį ir į gyvenimą.

Pavyzdžiui, jos aukšta ir plati kakta byloja, kad ji linkusi viską apsvarstyti, o jo kakta – maža ir žema, tokiai porelei bus sunku rasti bendrą kalbą, įsimylėjėliai nuolat konfliktuos.

Jeigu dauguma skirtumų matomi tik viršutinėje veido dalyje, nesutarimai lies pasirinkimo ir bendrų sprendimų priėmimo sritį, daugiau racionaliąją partnerių gyvenimo sritį. Tačiau šalia to, porą sies panašumai jausmų srityje (vidurinė veido dalis) ir erotinė trauka (apatinė veido dalis susijusi su seksu).

Jeigu labai skiriasi jų lūpos - jo atsikišęs smakras, o jos plokščias – pora neišvengs nesutarimų seksualiniame gyvenime ir emocinėje srityje. Tokios poros silpnesnė instinktyvių ir jausmingų tarpusavio santykių pusė ir tai jų santykius daro nepatvariais. Užtat, labai tikėtina, kad racionaliose ir intelektinėse srityse partneriai jaus kur kas didesnį vieningumą ir tarpusavio supratimą. Tačiau atmink, kad fiziognomija – tai ne nuosprendis, o tik būdas geriau atpažinti partnerio charakterį. Šio metodo paskirtis yra daugiau padėti tau ir jam, o ne parodyti trūkumus ar neatitikimus. Jeigu tu žinosi, kad kažkuri sritis yra problematiška, galėsi užglaistyti tuos aštrius kampus ir išmoksi išvengti konfliktų.

Kas jus sieja?

Pažymėk teisingą atsakymą (pavyzdžiui, tavo ir jo aukšta kakta) ir palik nepažymėtais tuos bruožus, kurie skiriasi (tavo aukšta kakta, jo žema).

Racionalioji sritis

1. Kakta: Jis ir Tu
aukšta
žema
siaura

2. Antakiai: Jis ir Tu
ryškūs, tankūs
siauri
išlenkti
ilgi, aiškiai apibrėžti

3. Akys: Jis ir Tu
didelės
išsprogusios
mažos
„liūdnos“ (kampučiai nuleisti žemyn)

4. Akių spalva: Jis ir Tu
šviesios (mėlynos, pilkos, žalios)
tamsios (rudos)

Emocinė sritis

5. Nosis: Jis ir Tu
didelė, atsikišusi
maža
vanago
tiesi
plati

6. Ausys: Jis ir Tu
mažos
didelės
atsikišusios

7. Skruostikauliai: Jis ir Tu
apvalūs
taisyklingi
įdubę

8. Plaukai: Jis ir Tu
šviesūs
tamsūs
lygūs
garbanoti

Seksualinė sritis

9. Oda: Jis ir Tu
šviesi
tamsi
įdegusi
strazdanota

10. Lūpos: Jis ir Tu
siauros
taisyklingos
atsikišusios
„širdelės“ formos

11. Smakras: Jis ir Tu
su duobute per vidurį
mažas
atsikišęs
plokščias
taisyklingas

12. Kaklas: Jis ir Tu
trumpas
ilgas
storas
plonas

Dabar suskaičiuok, kurioje iš sričių jūs surinkote daugiausiai balų ir sužinok, kuriose srityje jūs atitinkate vienas kitą, o kuriose konfliktuojate.

Harmoninga pora

Tu surinkai lygų balų skaičių daugiau nei vienoje srityje? Sveikiname, jūs esate nuostabi pora. Jūsų nedegina aistros, priimdami sprendimą, jūs nesivadovaujate šaltu išskaičiavimu. Jūs ramiai, nuosekliai susitvarkote kiekvienoje situacijoje, sugebate rasti vieningą sprendimą svarbiausiais gyvenimo klausimais. Tokia sąjunga – retas atvejis mūsų laikais, todėl tavo užduotis Nr. 1 – branginti tokius santykius. Jūs sugebate nuspėti vienas kito norus ir veiksmus. Tačiau tyko ir šioks toks pavojus: kartais poros kenčia nuo tokio vienas kito nuspėjamumo, laikui bėgant jūsų santykiuose gali pristigti naujumo ir aštrumo.

Racionalioji pora

Jei sutapo 1, 2, 3, 4 klausimai, jūs - racionalūs. Priimami sprendimai aiškūs ir konkretūs, mokate planuoti, žinote, kaip surasti kompromisą bet kurioje situacijoje: nuo buitinių iki meilės klausimų. Tačiau būkite atsargūs: santykiuose reikia ir proveržių, ir atoslūgių. Jūsų santykių silpnoji pusė - emocinė ir seksualinė sritis, todėl dažniau palepinkite vienas kitą netikėtumais, net jei kartu esate daugybę metų.

Jausmingoji pora

Jei dauguma sutapimų emocinėje srityje (5, 6, 7, 8 klausime), vadinasi Jums nereikia žodžių, kad suprastumėte vienas kitą: pakanka žvilgsnio ar veido išraiškos. Mokate būti dėmesingi vienas kitam. Tačiau yra ir silpnoji pusė - kartais buitiniuose reikaluose susiduriate su chaosu, negalite priimti bendro,logiško sprendimo, nes visur vadovaujatės jausmais. Išmok nustumti emocijas į šalį ir vadovautis racionaliu protu, galvodama apie tai, kas geriausia, o ne tai, ko norėtum.

Aistringoji pora

Jei daugiausiai panašumų atradai ties 9, 10, 11 ir 12 punktais - vadinasi jus valdo aistros! Ir tu, ir jis santykiuose labiausiai vertina intymų ryšį. Tai puiku, tačiau nepamiršk, kad seksas neišsprendžia visų problemų, kurios vienaip ar kitaip iškyla gyvenant kartu. Išmok į partnerį žiūrėti ne tik kaip į seksualinį objektą: daugiau laiko skirk tiesiog pokalbiams, perprask, koks jis yra ne seksualinėje srityje. Tuomet Jūsų pora bus tiesiog neišardoma.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis