Pasitikrink: tu jam svarbi, ar dar viena eilinė mergina?

Eini iš proto mėgindama suprasti vaikino elgesį. Ne tu viena: milijonai moterų kenčia dėl vadinamojo vyrų dismorfinio sutrikimo – galime mylimąjį matyti, kokį tik norime, bet, pasirodo, jis gali būti ne toks!

Žinai, kas yra kūno dismorfinis sutrikimas? Kai žmogus įsitikinęs, kad turi kūno ar veido trūkumų. Tarkim, draugė verkšlena dėl trigubo pagurklio, nors nekvepia nė dvigubu.

Toks stiprus įsivaizdavimo ir tikrovės neatitikimas būdingas ir santykiams. Psichologai tai vadina vyrų dismorfiniu sutrikimu (VDS). Jis gali būti būdingas ir tau. Gerai pamąstyk: kada nors ieškojai argumentų skaudiems vaikino poelgiams pateisinti? O gal išgyvenai skyrybas, kurios trenkė it perkūnas iš giedro dangaus? Dėl visų šių dalykų gali būti kaltas VDS. Psichologas Johnas Aikenas moko jį atpažinti.

VDS požymis: jis niekada viešai nesako tau komplimentų, nepaima tau už rankos
Tu jį teisini: „Jis tiesiog drovus. Ir nepatinka jam tie vieši mylavimaisi, kas čia baisaus?“
Eksperto žodis: „Nekalbame apie prancūzišką bučinį tavo šeimos akivaizdoje. Tu tik nori, kad jis normaliai išreikštų susižavėjimą. Vis tiek esi linkusi su juo likti? Nesitikėk iš jo susižavėjimo apraiškų ir būk pasirengusi, kad jis apskritai viską darys savaip.“
COSMO trigrašis: jei tau reikia tik pasilaikyti už rankų, kad jaustumeisi gerai, vaikinas tikrai galėtų paaukoti savo principus. Juk vien tai, kad jis akivaizdžiai tau šykšti gražių žodžių, nieko gera nežada. Pamėgink pasakyti jam komplimentą ir stebėk, ar jis sugebės atsilyginti taip pat. Padėtis negerėja? Manome, ir pati žinai, ką tokiu atveju daryti.

VDS požymis: visada pirma jam skambini ar rašai žinutę
Tu jį teisini: „Kas sakė, kad tik vaikinas turi rodyti iniciatyvą ir viską daryti pats?“
Eksperto žodis: „Jei vaikinas tavimi domisi, jis tai turi demonstruoti. Tik tu jį vaikaisi? Vadinasi, šis žmogus nėra tau atsidavęs.“
COSMO trigrašis: nemalonu sakyti, bet šiuo atveju tu vaikinui esi tarsi netyčia ant kelio pasitaikę pinigai. Kodėl gi jis jų turėtų neimti? Tačiau pats iniciatyvos nerodo.

VDS požymis: jis atšaukia susitikimą paskutinę minutę
Tu jį teisini: „Bet jis dirba. Sunkiai.“
Eksperto žodis: „Jei vaikinas neteikia tau pirmenybės per ankstyvąją judviejų santykių stadiją, vadinasi, niekada ir neteiks. Nes jo darbotvarkė svarbiau nei tu.“
COSMO trigrašis: tokių dalykų kartais gali nutikti. Bet ar girdi – kartais. Įsiklausyk į savo nuojautą: ar ji nesiunčia signalų, dėl kurių lengvai sutraukia skrandį? Paklausk draugių, kaip vaikino elgesys atrodo iš šono. Jei jos pritars, kad nesi jam svarbi, teks arba kelti šį klausimą atvirai, arba susitaikyti su antrosios vietos statusu.

VDS požymis: nepažįsti jo draugų
Tu jį teisini: „Mes niekur neskubame.“
Eksperto žodis: „Jei su vaikinu susitikinėji jau kurį laiką, o jis vis tiek nesupažindina tavęs su draugais, vadinasi, nežiūri į tave rimtai. Jis tiesiog sprendžia, dar pabūti ar sprukti į krūmus artimiausiu metu.“
COSMO trigrašis: jei vaikinas tavimi didžiuotųsi, mielai kartu pražygiuotų prieš draugus, kad šie pamatytų, kaip jam nuskilo. Taigi prašyk supažindinti su draugais. Jeigu esi jam svarbi, jis tai padarys.

VDS požymis: jei tenka rinktis, tu ir tavo draugai ar jo draugai, visada laimi pastarieji
Tu jį teisini: „Kas čia bloga? Jis tiesiog itin artimas su savo kompanija.“
Eksperto žodis: „Jei vaikinas nuolat renkasi draugus, vadinasi, jam svarbiausia – jų žodis, pritarimas ir ryšys su jais. Ne su tavimi.“
COSMO trigrašis: nesakome, kad būti vieninteliu jo gyvenimo prioritetu yra normalu. Tačiau nuolat keisti tave į bičiulius... Hm, vaikinas aiškiai stovi ties judviejų skyrybų slenksčiu. Jei nenori likti pamesta, padėk jam įveikti likusį kelią.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis