Santykių kontraktas: JOS lūkesčiai JAM

Kas būtų, jei kiekviena pora, vos tik žengusi pirmąjį žingsnį santykių link, sudarytų kontraktą, t.y. susitartų dėl kiekvienos pusės lūkesčių antrosios pusės atžvilgiu bei galimybių tuos lūkesčius pateisinti?

Galbūt tuomet sumažėtų nuoskaudų, pykčių ir nesusipratimų? Už atsiųsto JOS kontrakto JAM idėją dėkojame COSMO skaitytojai Monikai Valentaitei.

JOS lūkesčiai JAM

* Neprašau įsipareigojimo, tikiuosi atsakomybės. Būkime svarbūs vienas kitam.

* Man patinka laisvė, tačiau vertinu rūpestį. Ne varžykime, o rūpinkimės vienas kitu.

* Man nereikia demonstracijų, aš tik noriu didžiuotis, kad esi šalia. Lai mūsų netobulumas lieka tik tarp mūsų.

* Nebijau rutinos, mane tiesiog gąsdina savaime suprantami dalykai. Noriu, kad Tavo buvimas šalia man niekada nebūtų savaime suprantamas. Kaip ir Tau mano.

* Keliai, kurie neveda niekur, dažniausiai nuveda toliausiai. Neprašau plano santykiams dešimčiai metų į priekį, tačiau tikiu, jog jei prireiks, kiekvienas sugebėsime stengtis už du. Puoselėkime kartu užgyvenamą gėrį.

* Nors ir dievinu žvėriškai laukinį seksą su Tavimi, už viską labiau man patinka Tavo žvilgsnis akimirką prieš bučinį. Nepamiršk, kad aš moteris ir karts nuo karto nusileisk savo principams vardan mano širdį paglostančių, nors kartais ir kvailų sentimentų.

* Jei tik galėčiau, nė minutei nepaleisčiau Tavęs iš glėbio. Tačiau tikėtina, jog tuomet keltum nebe tokį stiprų žavesį. Mokėkime išlikt savarankiški.

* Nereikalauju būti ištikimu, maldauju būti atviru. Juk geriau karčios tiesos, nei saldusis melas. Sakykime vienas kitam viską, kas ant liežuvio galo. Ir priimkime tai. Ar bent jau mokykimės judėti link tokio tiesaus atvirumo.

* Visų pirma būk mano draugas - Tavo palaikymas man ypatingai svarbus. Net kai manęs nesuprasi ir aš nesugebėsiu paaiškint, tiesiog tikėk manimi. Būkime vienas kitam tiek ramsčiu, tiek spyriu į užpakalį.

* Svarbiausia, būk vyras - valdyk mūsų abiejų emocijas. Net jei aš rėksiu, geriau apkabink. Net jei norėsi trenkti, geriau išeik parūkyt, net jei ir kadaise Tau pavyko atsikratyt ar išvengti šio įpročio. Stenkimės nedaryti nieko, dėl ko vėliau tektų gailėtis.

* Pasitikėk manimi - aš laikysiuosi to paties kontrakto. Laikas nuo laiko peržiūrėkime ir atnaujinkime šiuos punktus.

* Karts nuo karto aš Tau sukelsiu pavydą. Aukščiau galvą - aš juk miegu Tavo lovoje, o visiems kitiems telieka pavydėti Tau tokios moters. Nepiktnaudžiaukime vienas kito romumu bei kantrybe, geriau švelniai erzinkime nespėjusiuosius į traukinį.

* Gerbk mano šeimą ir draugus - tai mano artimieji, o Tu juk irgi vienas iš jų. Anyta ir uošvė - mums ne baubai; juk kiekvienas iš mūsų - iš vienos ar kitos; būkime joms dėkingi.

* Periodiškai maloniai mane nustebink. Nebijok priminti, jog pasirinkdama Tave, pasirinkau teisingai. Rodykime vienas kitam savo meilę - tik taip ji turi galimybę augti.

* Būk žmogiškas. Tavo perdėtas cinizmas ne laiku ir ne vietoje tik paskatins mane ieškot supratimo už Tavo kambario durų. Stenkimės išgirsti ir suprasti vienas kitą ar bent išklausyti.

* Atmink - nei vienas iš mūsų nėra tobulas. Tačiau kartu mes galime tobulėti. Neužmikime ant laurų.

* Ir jei vieną dieną bet kuris iš mudviejų nuspręstų tiestis savo atskirą kelią, atsiliepk apie mane tik geruoju - nesvarbu ar dieną, ar šimtmetį, bet Tu buvai tas, kuris nešiojo mane ant rankų. Juk buvau Tavo karalienė vien tik todėl, kad Tu buvai mano karalius. Vertinkime prisiminimus, orientuodamiesi į gerąją patirtį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis