Moterų klaidos, žudančios vyrų jausmus

„O kodėl aš turiu stengtis? Tegul stengiasi jis!“ - tokių komentarų randame praktiškai kiekviename straipsnyje santykių tema. O mums visuomet taip norisi atsakyti, kad santykiai negali būti paremti vaikų darželio principu „tu duosi, tada ir aš duosiu“. Juk kai myli, dėl savo brangaus žmogaus stengiesi ne dėl to, kad reikia. Dėl to, kad tau gera stengtis.

Todėl ir šį kartą – keli patarimai TAU, vardan JO. Gal net ne patarimai, o priminimai, juk tu viską ir pati puikiai žinai. O pavadinimas „Moterų klaidos...“ labai drąsiai gali transformuotis į „Vyrų klaidos“. Priklauso tik nuo to, kas skaitys!

Primink pati sau, koks yra tavo ir jo buvimo kartu tikslas

Įprastai du žmonės kartu būna tam, kad jaustųsi laimingi. Ar menkutės buitinės problemos neužgožė šio tikslo? Ar jūsų santykiai neprimena karo lauko? Kitą kartą, kai kils noras purkštauti ir kritikuoti be svarios priežasties – pagalvok, ar verta nuodyti santykius. Gal jo poelgiuose nėra tokios didelės tragedijos, kaip tau atrodo tą akimirką?

Nekaupk nusivylimo ir išmok būti atvira

Kas yra? - klausia jis.
Nieko - atsakai ir toliau sėdi susiraukusi.

Standartinė situacija, su kuria nuolatos susiduria tikriausiai 99% vyrų. Kažkoks labai įdomus problemų sprendimo būdas. Na, jautiesi nelaiminga, esi įpykusi, nenori šnekėti – kodėl tuomet taip ir nepasakai? Patikėk, kai bandai atsitveri tylos siena, nelengviau nei tau, nei jam. Mylimas žmogus turi žinoti, kaip tu jautiesi. Juk iš jo tikėtumeisi lygiai to paties.

Jei myli - pasakyk, jei nori - paprašyk, jei pasiilgai - paskambink… Tikriausiai ne kartą esi skaičiusi panašių patarimų, bet ar dažnai pati jais pasinaudoji? Žiūrint iš šalies, šiek tiek juokinga: gyveni su žmogumi po vienu stogu, o taip dažnai negali atvirai pasakyti pačių paprasčiausių dalykų!

Nepamiršk pagirti, juk ir iš jo tikiesi to paties

Moterys visuomet nori būti pastebėtos: kai pakeičia šukuoseną, pasipuošia nauja suknele, galų gale – kaip gera, kai mylimasis pastebi, jog tau pavyko atsikratyti tave taip kankinusių tų kelių kilogramų! Bet juk vyrai irgi nori išgirsti bent kažką malonaus savo adresu. Pasakyti „tu nerealus“, kai prieš miegą jis tau sutepa paprasčiausią sumuštinį – visai nesudėtinga. O kiek dar daug smulkmenų jis dėl tavęs daro kiekvieną dieną. Tik gal laikui bėgant nustojai jas pastebėti?

Dažniau pasakyk „ačiū“

Kartais pernelyg priprantame iš kito žmogaus gauti kažką gero, todėl to net nepastebime. Nepamiršk pasakyti ačiū net ir už smulkmenas, kurias ji daro būtent dėl tavęs. Nesvarbu, ar tai būtų puodelis rytinės kavos, ar už tave išplauti indai. Juk kitas žmogus neprivalo kažko daryti, todėl jeigu jau padarė – tai verta padėkos.

Atsikratyk įpročio viešai kritikuoti

Čia – viskas labai paprasta ir aišku. Jei tai yra tik tavo ir jo problema – ji turi būti sprendžiama tik tarp jūsų. Patikėk, viešai tarkuodama savo mylimąjį, priversi jį pasijusti grindų skuduru, o pati atrodysi kaip isteriška kvailelė.

Išmok konfliktus spręsti ieškodama sprendimo, o ne kaltininkų

Na, susipykote. Tebūnie, kaltas jis. Bet koks dabar skirtumas? Jeigu jau iškilo problema - svarbiausia rasti jos sprendimą, o ne kaltininką. Nuo to, kad badysite vienas į kitą pirštais - problema tikrai neišsispręs. Užtai tikrai pasikartos ir ateityje. Sukaupk visą savo ramybę ir paaiškink, kas tau nepatiko, kokia yra tavo pozicija šiuo klausimu, kas tave įskaudino ir ko tu tikiesi iš jo pusės. Būk sąžininga ir pripažink, jeigu dalis kaltės vis dėlto priklauso ir tau. Juk žinai, kad vienas kaltas retai kada būna.

Būk ta, kuria galima pasitikėti

Būti šalia ir būti kartu - du absoliučiai skirtingi dalykai. Šalia gali būti draugai ar pažįstami, kurie tam tikrame gyvenimo etape gali tiesiog pasukti į kitą pusę, o mylimas žmogus turi žengti kartu su tavimi. Tu padedi jam - jis padeda tau.

Nepriklausomai nuo to, kad esate du atskiri žmonės, turite mokytis augti kaip vienas. Kai reikia - jis pastūmėja tave, kai reikia, tu pastūmėji jį. Mylimas žmogus turi visuomet žinoti, kad tu esi ta – kuria galima pasikliauti kiekviename žingsnyje, ta, į kurią galima atsiremti, kai reikia pagalbos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis