JO elgesys išduoda: santykiai nebus laimingi

Kavinėje teko girdėti, kaip jauna, maždaug 24 metų mergina pasakojo savo draugėms apie naują mylimąjį. Trumpai apibendrinant pasakojimą, jos vaikinas – labai valdingas, pavydus, bet viskas tik dėl to, kad MYLI!

Jis kontroliuoja kiekvieną jos žingsnį, be perspėjimo neleidžia eiti susitikti su draugėmis, atakuoja žinutėmis kaskart, kai ji kur nors užtrunka, ir visa tai, pasirodo, vadinama meile. Nagi, merginos, kokia čia meilė? Iš meilės vyrai brangakmenius perka ir ant rankų nešioja, o ne laiko už pavadėlio.

Nebūk naivi, pažvelk į savo vyruko elgesį iš šalies ir jeigu savo santykiams pritaikysi bent keletą žemiau išvardintų punktų, spruk į šalį nieko nelaukdama. Šalia tavęs ne mylintis vyras, o išnaudotojas!

Jis neleidžia tau bendrauti su draugėmis ir artimaisiais

Nesuprask tiesiogiai, neleisti – tai nebūtinai uždrausti žodžiu. Gal jis tiesiog visais įmanomais būdais stengiasi riboti tavo susitikimus ir bendravimą su aplinkiniais? Standartinė situacija: tu sakai, kad savaitgalį suplanavote mergaičių vakarėlį, o jis pradeda niurzgėti, kad norėjo laisvas dienas praleisti su tavimi. Galiausiai viskas baigiasi kaltinimais, esą jis tau visai nerūpi, tu jo nemyli, draugės tau svarbesnės... Ir taip kiekvieną kartą, kai tik nori ištrūkti iš namų be jo. Patikėk, toks elgesys – tai visai ne meilės ir prisirišimo išraiška. Tai elementarus šantažas.

Jis baudžia tave už laiką, praleistą atskirai

Toks manipuliacijos būdas dažniausiai yra draudimo bendrauti su artimaisiais tęsinys. Na, nepasidavei tu jo spaudimui, išėjai susitikti su draugėmis, tai dabar lauk pirtelės grįžusi namo. Standartinė situacija: tu pareini, o jis sėdi susiraukęs ir progai pasitaikius bando užlipti tau ant sąžinės: „Tai eik, ilgiau su draugėm pasėdėk. Kam tau namo grįžt? Ten gi geriau.“ Nepasiduok tokioms provokacijoms. Tu neturi jausti kaltės dėl to, kad vis dar turi savo asmeninį gyvenimą. Tu išėjai susitikti su draugėmis, ne su meilužiu. Kodėl turėtum save dėl to graužti?

Jis leidžia sau tave įžeidinėti

O, taip, be abejonės, iš pradžių tu galvosi, kad visa tai pasakoma juokais. Tik štai juokais pasakyti galima vieną kartą, o kai tas pats kartojasi nuolatos – tai jau piktybinis bandymas pažeminti. Standartinė situacija: jis eilinį kartą pavadino tave kvaile, tu supykai, bet galiausiai likai kalta, kad per jautriai reaguoji! Kaip taisyklė, tironai stengiasi įtikinti savo auką, kad toks bendravimas – tai norma, o tikroji problema – tai tavo iškreiptas požiūris į situaciją ir problemos darymas lygioje vietoje.

Tu esi visų problemų kaltininkė

Kiekvieną kartą, kai jūs susipykstate, jis randa būdų apkaltinti tave? Būk atsargi – tai rimtas signalas. Standartinė situacija: važiuojate į svečius, tu sakai, kad dar reikėtų užsukti nupirkti gėlių. Jis atkerta, kad reikėjo mažiau šlaistytis ir laiku grįžt namo, tada būtumėte spėję ir gėlių nupirkti.

Jo reakcija kelia tau baimę

Normaliuose santykiuose du žmonės gali atvirai kalbėtis ir pasakoti viską, kas jiems nutiko. Jeigu galima tavo vyro reakcija kelia tau baimę, dėl to turi rinkti žodžius ir apskritai galvoti, apie ką galima kalbėtis, o ką geriau nutylėti – greičiausiai tai nėra tie normalūs santykiai. Standartinė situacija: tu nori papasakoti apie darbo vakarėlį, bet papasakoji tik dalį istorijos, nutylėdama absoliučiai viską, kas galėtų sukelti jam įtarimus. O įtarimų jam kelia kiekvienas vyriškos lyties tavo bendradarbis...

Jis pavydi net kai pats prisifantazuoja

Nekontroliuojamas pavydas – pirmas emocinio sadisto požymis. Vienas dalykas, kai vyro pavydą sukelia tavo flirtas su kitais vyrais, bet visai kas kita, kai pavydą sukelia jo įsivaizdavimas ir susikurtos fantazijos. Standartinė situacija: tu pasakoji apie bendradarbius ar šiaip pažįstamus, o jam kažkodėl užkliūna kuris nors vyrukas. Ir prasideda... „Kodėl tu apie jį tiek kalbi? Nekalbėtum, jeigu tau jis nerūpėtų...“ Variacijų gali būti pačių įvairiausių: jam įtarimą sukėlė pažįstamas, su kuriuo praeidama pasisveikinai parduotuvėje, jam nepatiko tavo papasakoti sapnai, jam užkliuvo pernelyg ilgas tavo išėjimas į parduotuvę... Netapk jo iškreiptos fantazijos įkaite.

Na ir be abejonės, jeigu vyras išdrįso bent kartą pakelti prieš tave ranką – gali iš karto susirinkti savo daiktus ir mauti nuo jo kuo toliau. Tokiais atvejais negali būti jokių antrų šansų. Suprask paprastą dalyką: įpykęs žmogus savęs nevaldo, jis veikia instinktyviai. Vieni instinktyviai pakelia balsą, kiti priešingai – sučiaupia lūpas ir iš pykčio negali nė žodžio pratarti, treti – paleidžia rankas į darbą. Taip, galbūt po to jis supranta ką padarė ir gailisi, bet jo gailestis neištaisys to, kas jau įvyko ir tikrai neapsaugos nuo tokio paties scenarijaus ateityje. Supykęs jis ir vėl pakels ranką, gailėsis, atsiprašinės, bet istorija kartosis. Vėl ir vėl.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis