Kai užkimbi ne ant to vaikino

Tavo naujasis gerbėjas romantiškas iki absurdo. Švelnus, supratingas, meilus. Tik kažkodėl į lovą tavęs nesitempia. Oi, kaip lengva savo vyro idealu palaikyti ir pamilti gėjų.

Ei, tik nesumanyk mums diagnozuoti homofobijos. Apskritai moterys šiuo klausimu gerokai tolerantiškesnės: tai patvirtinta net keliolika mokslinių tyrimų. Mes gerbiame kitų žmonių pasirinkimą. O apžvelgus Holivudo produkciją išvis galima pamanyti, kad Vakaruose turėti gėjų-draugę – kiekvienos savimi patenkintos šiuolaikinės moters garbės reikalas.

Bet šis straipsnis – ne apie tai. Jis – apie apsimetėlius, kurie it kokie pikaperiai manipuliuoja mūsų jausmais. Padorumas, gerbiamosios, niekaip nesusijęs su orientacija. Apie tai mums galėtų papasakoti NBA krepšininko Jasono Collinso, aktoriaus Neilo Patricko Harriso ir dainininko Ricky Martino buvusios mylimosios. Jas kadaise ištiko šokas sužinojus, kad savo ateitį planavo sieti su tais, kurių moterys nė netraukia. Nors ko mums čia žvalgytis po tą Holivudą!

Rimą su Dariumi supažindino draugai. Jis buvo tobulas džentelmenas: atidarydavo duris, atitraukdavo kėdę, apipylė ją gėlėmis ir minkštais žaisliukais. Skamba saldžiai, tik to saldumo net ir romantiškajai Rimai buvo daugoka. Ypač kai pasruvo žinutės, kur kas antras žodis buvo “murrr”, “mano mergyte” ir pan. Vietoj meilės prisipažinimų – marios komplimentų. Vietoj aistringų bučinių ir glamžymosi – lankymasis operose, filharmonijoje bei mandagios palydos namo.

Darius elgėsi taip, tarsi be Rimos negalėtų gyventi. Tik kartais kažin kur išnykdavo. Ilgam. Labai ilgam. “Turi kitą”, – spėliodavo draugės. “Gal vedęs?” – nerimavo sesuo. O iki ausų įsimylėjusi Rima tik svajojo, kad į jos “myliu” Darius vyriškai atsakytų: “Ir aš tave”.

Tai tęsėsi, kol draugių įkalbėta mergina nutarė apsilankyti viename gėjų klube – ramiai pašokti. Spėk, ką ji ten supakavo kito vyro glėbyje? Savo meilųjį Darių.

Internete gausybė moterų pasakoja savo sudaužytų širdžių istorijas: regis, netrūksta nei intelekto, nei sveikos nuovokos, o taip lengvai prarijo heteroseksualais apsimetinėjančių gėjų kabliuką... Kodėl jos taip paprastai leidosi įviliojamos į spąstus? Todėl, kad daugeliu atvejų pačios to labai norėjo.

Pati kalta

Objektas – naujutėlis, žavutėlis, gražutėlis. Ne vaikinas, bet pasaka: rūpinasi išvaizda, kvepinasi, žino, kas yra manikiūras, ir visada nusivalo batus. Tai ne koks susivėlęs kompiuterininkas. Su tokiu – nors ant raudonojo kilimo. Tu jau viską sužinojai: laisvas, neįsipareigojęs. Tik kažkodėl tavęs nenori. Bet nieko, tu mergina atkakli, tad jo muistymasis netrukdo pačiai paskelbti: medžioklės sezonas atidarytas.

Sprendžiant iš gėjų forumų, tokios kaip tu – tikras galvos skausmas. Žmogus jaučiasi įstumtas į kampą. Jis visiškai nenori viešinti savo orientacijos, todėl arba turi pradėti nuo tavęs slapstytis, arba su tavimi permiegoti. Kad tik atstotum. Bet tau to maža. Tu nori santykių. Žodžiu, principas “Kuo mažiau myli moterį, tuo labiau ji tavęs nori” suveikia ne gėjaus naudai. Jei tu, nežinodama tikrųjų jo šaltumo priežasčių, pradedi jam keršyti arba, sužinojusi tiesą, imi siusti, nepyk, pati prisiprašei.

Visiškai nekalta

Kas gali būti baisiau, nei pamilti gėjų? Ogi atsidurti šeimos guolyje su tuo, kuriam visiškai nedviprasmiškai “atsistoja” TV ekrane pamačius simpatingą vaikinuką. Kas toliau? Skelti antausį ir išmesti lauk? O jei už sienos miega judviejų vaikas? O jei butas – ne tavo? O ką pasakys tėvai ir draugai?

Taip, ir gėjai veda. Jaunuoliai, vos pajutę potraukį kitiems savo lyties atstovams, žūtbūt nori įrodyti tėvams, draugams (o svarbiausia – sau), kad jie – ne tokie. Jie nuoširdžiai tiki: moteris gali juos išgelbėti iš šio pragaro.

Visiškai nesudėtinga suprasti, kodėl net ir šiais laikais mūsų šalyje gėjai veda moteris ir susilaukia vaikų. Vėliau jie grįžta prie savo slapto gyvenimo ir verčia kentėti šeimas. Kartais kančia tampa abipusė: teisybę sužinojusios žmonos bijo apie tai pasakyti net vaikams, tiesą gniaužia savyje. Būna, net išsineša paslaptį į kapus – tiesiogine prasme. Net psichologai, kurie, skirtingai nei dvasininkai, linkę pateisinti bet kokią mūsų nuodėmę, tokias santuokas vadina tragiškomis.

JAV daug kur legalizuotos gėjų santuokos, tačiau ir čia tokios istorijos retai viešinamos. Vis dėlto amerikiečių “Cosmopolitan” pasirodė NBA žvaigždės Jasono Collinso buvusios sužadėtinės Carolyn Moos pasakojimas. “Kad yra gėjus, Jasonas prisipažino tik tą rytą, kai viešai pasirodė straipsnis apie jo orientaciją, – pasakoja aštuonerius (!) metus su Jasonu praleidusi ir vestuvėms su juo ruošusis Carolyn. – Mano pašto dėžutė lūžo nuo tokių pat istorijų išgyvenusių moterų laiškų.” Žinia apie Jasono orientaciją Carolyn pribloškė. “Jis sakė, kad esu jam skirtoji, kad esu jo tikroji antroji pusė. Mes kalbėjomės apie šeimą, planavome turėti vaikų.”

Dar skaudžiau nutiko Rusijos rašytojai Julijai Šilovai. Po septynerių santuokos metų vyras paliko ją dėl kito – kur kas jaunesnio vyro. “Žinia trenkė kaip perkūnas iš giedro dangaus. Buvo skaudu girdėti iš to, kurį myli, kad visą tą laiką jis su manimi jautėsi vienišas. Kai vyras pasakė, kad nebegali gyventi be jaunojo savo partnerio kūno, kad tokių iš koto verčiančių orgazmų niekada nebuvo patyręs, skėliau jam stiprų antausį. Juk mes buvome šeima, susilaukėme sūnaus!”

Yra moterų, kurios, pavargusios nuo patirtų išdavysčių ir šiurkštumo, mielai renkasi gėjus. Jos tokius santykius sieja su saugumu, ramybe. Partnerių orientacija jų negąsdina. Savo polinkius nuslėpti norintiems vyrams tokios moterys – tikra likimo dovana, trokštamos reputacijos garantija.

Myliu, gerbiu, todėl ir į lovą neverčiu

Seksologai pastebi, kad merginimo periodu homoseksualios orientacijos vyrai būna itin romantiški, tačiau vengia bet kokių intymių situacijų. Ironiška, tačiau kaip tik tai labiausiai patinka ne tik potencialių nuotakų tėvams, bet ir joms pačioms. Ak, koks jis moralus, kaip gerbia moteris. Koks dvasingumas! Tokie vyrukai rodomi kaip pavyzdys tiems gašlūnams, kurie po sijonu lenda jau per pirmąjį pasimatymą.

Tik sekso nesulaukiama ir po vestuvių. Jaunoji mėgina teisinti jaunikį: gal jam patirties stinga, gal problemos dėl erekcijos... Be abejo, yra ir tokių, kurie su užduotimi patvarkyti moterį susitvarko. Sukąstais dantimis, gal paveikti alkoholio. Bet ką darysi, kai kitos išeities nėra.

Kada nors žmona vis dėlto pradeda įtarti, kad antroji pusė jai neištikima. Gėjams tai į naudą – kai kurie net pakursto tokią mintį ir, pasinaudoję proga, skiriasi. Ramu, nes nuo šiol niekam nebereikės aiškintis. Tėvai atstos (buvau vedęs, baisu net prisiminti. Ačiū, daugiau nebenoriu). Moteris išsilaižys žaizdas ir gaus šansą susirasti naują meilę.

Bėdų kyla, kai nutariama išsaugoti nelaimingą šeimą dėl vaikų. Beje, žmonos nėštumas “netradiciniams” vyrams dažnai tampa svariu argumentu baigti nepageidaujamus lytinius santykius: savo veiklą (tiksliau, neveikimą) jie pateisina rūpesčiu dėl būsimos mamos sveikatos. Po gimdymo atsiranda naujų dingsčių išvengti artumo: vaikas naktimis nemiega, paskui dantukai dygsta, vėliau “vaikas gali išgirsti”. Štai ir keleri metai jau prabėgo. Žmona guodžiasi draugėms: “Viskas dėl to, kad mano krūtinė po gimdymo nukaro/ pastorėjau/ gal jis manęs nebemyli?” Nepatenkinta ir apsėsta idėjos sužinoti tiesą, ji pradeda savo tyrimą. Tiesa šokiruoja.

Tokiu atveju daugelis moterų staiga tarsi praregi. Jos prisipažįsta sielos gilumoje jautusios, kad santykiai klostosi ne taip. Taip pat tokios moterys labai bijo, kad sūnus gali paveldėti tėvo polinkį. Yra ir tokių, kurios kreipiasi į psichologus prašydamos “išgydyti” vyrus. Kai šie atsisako padėti, jos mėgina perauklėti save – kad tik vyras neišeitų iš šeimos. Tokiu atveju abi pusės jaučia stiprų spaudimą.

Iš kur tu gali žinoti?

Homoseksualai tikina turintys savotišką šeštąjį pojūtį – gėjų radarą, iš kurio tuoj pat atpažįsta kitus gėjus. Tu tokio neturi, tačiau turi moterišką intuiciją, kuri sufleruoja: kažkas tam vyrui ne taip. Vargu ar atskirsi jį vien iš išvaizdos: juk ir normalūs vyrai savimi rūpinasi – vaikšto į soliariumus, tvarkosi nagus. Masinėje sąmonėje gėjaus paveikslas palyginti aiškus: glamūrinis berniukas, apgaubtas kvepalų debesies, aptemptais džinsiukais, kruopščiai suglostytais plaukais (greičiausia madingai padažytais), auskaru ausyje ir žiedu ant mažojo pirštelio.

Taip, yra aiškių gėjų, kurie nieko neslepia. Bet, kaip jau sakėme, šį kartą – ne apie juos. Štai dar keli gėjų forumuose aptikti skiriamieji ženklai: manieringa kalbėsena, tuščiažodžiavimas, plastiškai besiliejanti kalba, tempiamos balsės. Toks pat principas taikytinas ir gestams: pernelyg aktyvi gestikuliacija, rankų plastika, pirštų lankstumas. Kažkoks nenusakomas moteriškumas. Žodeliai mažybinėmis maloninėmis priesagomis.

Tačiau kai kurie tai žinantys ir savo orientaciją norintys nuslėpti gėjai pabrėžtinai demonstruoja savo vyriškumą. Latentinis gėjus gali be pertojo malti liežuviu apie savo seksualines pergales tarp moterų ir apie tai, kaip jis nekenčia “pedikų”. Psichologų manymu, taip demonstratyviai rodoma neapykanta gėjams – vienas akivaizdesnių požymių, kad vyras, matyt, pats turi daug bendra su jais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis