Sužinok, koks tavo vaidmuo santykiuose

Šiuolaikiniai vyrukai drąsiai sukasi aplink puodus, mes pačios be problemų galime pasidarbuoti plaktuku ar atsuktuvais... Atrodo, tarp sąvokų „vyriška“ ir „moteriška“ riba praktiškai išsitrynė. Pasimetei ir nebesupranti, kokį vaidmenį atlieki? Tuomet čiupk lapą popieriaus ir tušinuką.

Padalink lapą į dvi dalis. Pirmoje dalyje parašyk savo pareigas (tą, ką iš tiesų darai). Antroje dalyje – tavo vyruko pareigas. Nepatingėk užrašyti net ir smulkmenų: kas vedžioja šunį, neša šiukšles, plauna indus...

Kai sąrašą baigsi, kitos spalvos tušinuku abejose dalyse pažymėk stereotipiškai vyriškus darbus – tai tie darbai, kurie susiję su fizine jėga, šeimos apsauga, finansiniais reikalais (maistui, pragyvenimui, kelionėms ir t.t.). Dar kita spalva išskirk stereotipiškai moteriškus darbus – tai tie darbai, kurie susiję rūpinimusi namais, vyru, vaikais ir t.t.

Na, o dabar metas paskaičiuoti. Pasižymėk, kiek laiko (per savaitę, per mėnesį ar kitą laikotarpį) tu skiri vyriškiems ir kiek moteriškiems darbams. Tą patį sužymėk ir savo mylimojo darbų skiltyje. Dabar liko tik palyginti, kas ir kiek atsakomybių namuose iš tiesų prisiima.

Darbelis – ne iš trumpųjų, tiesa? Tačiau toks paprastas testukas kartais gali turėti labai netikėtą ir stiprų efektą. Paprasčiausiai laikui bėgant dažniausiai net nepastebime, kiek daug pareigų užsikrauname ant savo pečių. Dar vakar smulkūs remonto darbeliai buvo tavo mylimojo rūpestis, o šiandien, žiūrėk, net nesusimąsčiusi imi plaktuką į rankas. O kam prašyti pagalbos, jei gali pati? Galiausiai vietoj gundančios, visuomet pakiliai nusiteikusios merginos lieka tik pavargusi namų šeimininkė. Ar tai tikrai tas vaidmuo, kurio tu nori?

Toks sąrašas tau padės iš šalies pažvelgti į viską, ką darai. Gal kai kuriuos darbus santykiuose iš tiesų verta perskirstyti? Gal tavo vyrukas jau aptingo ir metas jį šiek tiek pastūmėti? O gal pati savo noru visus darbus susikrovei ant savo pečių, nors mylimasis tikrai neprieštarautų, kad kai kuriuos darbus patikėtum jam? Juk tam, kad jaustumeisi laiminga, turi atrasti balansą tarp pareigų ir savų poreikių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis