Didžiausios moterų klaidos, daromos santykiuose

Atrodo, esate tokie artimi... Tik tas artumas – toli gražu ne amžinos laimės garantas. Klaidos po truputėlį kaupiasi, kol vieną dieną visko būna tiesiog per daug. Pažvelk į savo elgesį iš šalies ir pagalvok, galbūt kažką metas keisti?

Nemanyk, kad jis niekur neišeis
Taip jau yra, kad laikui bėgant šalia esančio žmogaus priprantame ir pradedame nevertinti, tarsi jo buvimas būtų savaime suprantamas dalykas. Malonios smulkmenos ir dėmesio ženklai, kurie buvo rodomi santykių pradžioje, palaipsniui dingsta. Santykiai perėjo į kitą etapą, tapo brandesni, tačiau tai ne priežastis visai numoti ranka į romantiką. Tokiomis akimirkomis verta pagalvoti, kaip tavo gyvenimas atrodytų kitomis aplinkybėmis, pavyzdžiui, be partnerio. Kaip gyventum, jeigu iš tiesų išsiskirtum? Kuo užsiimtum? Tokiu būdu aiškiau suprasi, ar tas žmogus tavo gyvenime tikrai svarbus. Nemanyk, kad jis niekur nedings. Anksčiau ar vėliau, negaudami dėmesio, visi jo pradeda ieškoti kitur. O kiek pati ištvertum šalia vyro, kuris tau abejingas?

Neprisirišk per daug
Pernelyg priklausomos ir nuolatinio dėmesio bei meilės patvirtinimų reikalaujančios moterys nepririša prie savęs vyrų, o priešingai – juos atstumia. Ar tu mane vis dar myli? Ar tau gera su manim? Kas pasikeis nuo to, kad išgirsi atsakymą? Ir nejaugi manai, kad nemylėdamas jis taip ir pasakys?

Turėk asmeninės erdvės ir duok jos kitam
Nepaskirk savo gyvenimo vien santykiams. Džiaukis ir tomis gyvenimo akimirkomis, kurios nesusijusios su mylimuoju. Norėdama įveikti savo priklausomybę nuo mylimo žmogaus, pirmiausia turi išmokti įveikti baimę jį prarasti. Niekuomet nepamiršk: kuo tvirčiau stengiesi žmogų išlaikyti, tuo labiau jam norisi ištrūkti. O ir pačiai suktis rate it voverei pabos, juk jei visą laiką leisite tik kartu, greitai pajusi monotonijos spaudimą. Kad taip nenutiktų, susigalvok savų užsiėmimų, žinoma, ne namuose. Pradėk lankyti sporto klubą ar baseiną, nueik į SPA centrą, surenk tik mergaičių vakarą ir t.t.

Savo nepasitenkinimą išsakyk partneriui, o ne aplinkiniams
Tos, kurios jau patyrė ilgalaikių santykių skonį, aiškiai įsivaizduoja, ką savo partneryje norėtų „pataisyti“. Nieko keisto, juk idealių žmonių nėra. Problema iškyla tuomet, kai priekaištų sąrašą pradedi aptarinėti su draugėmis, o ne su juo. Blogiausia, kad tavo mylimasis gali net neįtarti, kas tavęs netenkina! Tad gal vis tik geriau būtų savo idėjomis pirmiau pasidalinti su juo? Beje, reguliariai sau mintyse primink, kokios yra teigiamos tavo vyruko savybės. Juk jų tikrai yra, priešingu atveju jūs net nebūtumėte kartu.

Neslopink savo nepasitenkinimo
Atpažinti ilgalaikių santykių trikdžius nesunku, klausimas – ką mes nuspręsime su jais daryti. Ko gero pats pavojingiausias dalykas – laikyti nepasitenkinimą savyje, apsimetant, kad nieko nevyksta. Pasakyk viską iškart, nelaukdama, kol problemos susikaups ir sprogs. Tuomet situaciją pataisyti bus gerokai sunkiau.

Nustok juo abejoti
Tu dažnai nerimauji dėl jūsų santykių perspektyvos? Bijai jiems kaip nors pakenkti, ką nors ne taip padaryti ar pasakyti? Partnerio nuovargyje įžvelgi nedėmesingumo ženklus, nenorą išsaugoti santykius? Jeigu panašaus pobūdžio nerimas užvaldo tave pernelyg dažnai, rizikuoji iš karto dviem dalykais: pradėsi nepasitikėti pati savimi ir nevalgingai savo nerimu užkrėsi mylimąjį. Patikėk, nei viena moteris nesugebės sulaikyti vyro, kuris jau nusprendęs išeiti. Nekankink pati savęs. Jeigu jis norės būti savimi – bus. Pasirinks išeiti – tai jo teisė. Tu verta turėti mylintį vyrą, o ne tą, kurį reikia laikyti pririšus.

Išmok vertinti savo partnerį
Kokią vietą jis užima tavo prioritetų sistemoje? Vaikai pirmoje vietoje? Darbas ko gero ten pat? Suprantama, visada galima rasti logišką ir suprantamą paaiškinimą: vaikai auga greitai ir tau norisi jiems skirti daugiau dėmesio, o ir darbe jautiesi svarbi, reikalinga ir vertinama. Tačiau laikas nenumaldomai bėga, vaikai užauga, dalykiniai žmonės anksčiau ar vėliau išeina į pensiją, o partneriai, nesijausdami santykiuose esantys svarbūs ir vertinami, kaip taisyklė, tokius santykius nutraukia, todėl kad būti paskutinėje vietoje niekas nenori.

Būk jo atrama ir priimk pagalbą
Ne tik moterims, bet ir vyrams reikalinga antroji pusė, į kurią visuomet galima atsiremti. Mokėk išklausyti, dažniau palaikyk, nustok galvoti, kad tavo problemos ir išgyvenimai yra svarbesni, nei jo. Nepamiršk, kad meilė reiškia ne tik džiaugsmingus potyrius, bet ir pagalbą sunkią valandą. Ir atprask visą naštą krauti ant savo pečių. būdamas šalia silpnesnės moters, vyras turi galimybę pasireikšti ir tokiu būdu parodyti savo vyriškumą, kuris, kaip žinia, kiekvienam vyrui yra labai svarbus. Bent trumpam pamiršk kovingąją šūkį „Aš galiu!“ ir suteik vyrui pasitikėjimo avansu, duodama galimybę kažką padaryti ir įrodyti, kad pasaulis laikosi ne tik ant tavo pečių. Leisk jam pabūti galva, bet niekuomet nepamiršk, kad tu esi kaklas, kuris tą galvą sukinėja.

Nustok galvoti, kad gali jį pakeisti
Tu aiškiai žinai, koks tavo mylimasis turi būti. Kurį laiką, kai susitikinėjote, jis atrodė tiesiog nuostabus, tačiau vieną dieną netikėtai pradėjo lįsti įvairiausi „kabliukai“... Tai kaklaraištį ne tokį pasirišo, tai durų tau neatidarė... Smulkmenos, bet kuo toliau, tuo daugiau tu jų pastebi ir kaskart vis labiau įsitikini, kad tas žmogus – visai ne toks, kokio tau reikia. Kas toliau? Abu pasukate skirtingais keliais arba bandai šalinti jo trūkumus, vis dar tikėdamasi paversti jį savo įsivaizduojamu idealu. Tik štai bėda: vyras - ne molis, kurį galima minkyti ir formuoti pagal savo poreikius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis