Seksualinis potraukis: kodėl kai kurie žmonės mus taip jaudina

Ar manai, kad partnerio pasirinkimą lemia banalus atsitiktinumas? Deja, ne. Pasirodo, tavo pasąmonė kuo puikiausiai žino, ko reikia ieškoti.

Apie fluidus ir ne tik

Tam, kad palengvintų idealaus partnerio paieškas, gamta sukūrė feromonus. Ne, ne tuos, žadančius amžiną aistrą ir parduodamus gražiuose flakonėliuose. Tuos, kuriuos mūsų organizmas išskiria natūraliai. Feromonus išskiria visi, tačiau kartu su jais, kaip priedas siunčiamas ir unikalus kodas – chromosomų rinkinys. Kaip ir piršto atspaudai, taip ir individualus kodas yra vienintelis ir nepasikartojantis.

Pasąmonė nuskaito šią informaciją ir akimirksniu įvertina kandidato tinkamumą. Beje, jeigu šis rinkinys bus panašus į mūsų, palikuonys bus silpni ir ligoti, nes jų imunitetas neįgaus naujų, sau naudingų savybių. Todėl mes ieškome nepanašių į save partnerių.

Tai tik dar vienas įrodymas, kad priešingybės viena kitą traukia. Čia panašiai kaip dėlionėje, svarbu rasti tą dalelę, kuri tiks tau pagal feromonų sudedamąsias dalis. Jeigu vyras apdovanotas pakankamu androsterono kiekiu – moteris, pajautusi jį, tuojau pat pameta galvą. Vyriškai lyčiai tokį patį poveikį daro moteriškasis feromonas kopulinas. Ir vienu, ir kitu atveju, sukyla didžiulė aistra ir noras savaitėlę tet–a–tet praleisti lovoje.

Apie stebuklingas feromonų savybes buvo žinoma jau seniai. Dar viduramžiais kurtizanės kaklo ir riešo zonas vietoj kvepalų paženklindavo savo vaginaliniu skysčiu. O Naujosios Gvinėjos gentyse dar ir dabar gaji tradicija: prieš pradėdama intymius santykius su nauju partneriu gvinietė perbraukia savo ranka per jo pažastį, kad suprastų ar jai tinka jo kvapas. Šiuolaikiniame pasaulyje apie partnerio genofondo atitikimą galima spręsti iš bučinių, kurie yra neatskiriama artimo bendravimo dalis.

Būtent seilėse kaupiasi chromosomų rinkinys, kurį pasąmonė, prieš paskelbdama galutinį nuosprendį, kruopščiai ištyrinėja. Ko gero esi girdėjusi apie kvepalus su feromonais, o galbūt net juos naudojai. Tačiau jie, kaip lazda, turinti du galus. Iš vienos pusės, tokie kvepalai gali suveikti ir tau pavyks suvilioti vaikiną. Iš kitos pusės suveikia jie ne visada ir jokios informacijos partneris negauna. Jie gali net gi suklaidinti partnerio pasąmonę ir jūsų santykiams žalia šviesa neužsidegs. Tačiau, jeigu tu vis tik nesi linkusi pasitikėti savo individualiu kvapu, naudok kvepalus, kurių sudėtyje yra muskuso aromatas – tai taps savotišku dirbtinio feromono pakaitalu.

Ką sako tavo įvaizdis?

Žinomas amerikiečių mokslininkas ir universiteto dėstytojas Robinas Bakeris dar 1969 metais parašė mokslinę populiariąją knygą „Spermos karai“. Ji akimirksniu tapo bestseleriu. Bakeris, atlikęs eilę stebėjimų ir eksperimentų, pateikė išvadą, jog visos moterys ieško labai konkretaus tipo vyro. Jis netgi sudarė idealaus „patino“ portretą.

Moters dėmesį vyruose pirmiausia patraukia skvarbios akys, sveika oda, vešlūs plaukai, raumeningi sėdmenys, juosmuo, apimtimi ne platesnis už sėdmenis, raumeningos kojos, platūs pečiai, jo sąmojis ir išsilavinimas. Išoriniai vyro išvaizdos duomenys – tai jo genetinės sveikatos, vaisingumo ir konkurencingumo rodiklis.

Mokslininko įsitikinimu, vyrų organizmas yra užprogramuotas ieškoti moterų, kurių tam tikros savybės juos traukia. Vyrai pirmiausia atkreips dėmesį į moters išvaizdą, jos išpuoselėtą grožį, o taip pat ir į jos elgesį. Po to detaliai išnagrinės (pasąmonėje) jos kūno formas. Kaip žinoma, patraukliausios yra tos moterys, kurių liemens ir klubų santykis sudaro 70 proc. Ir tai yra neatsižvelgiant į tai, koks jos kūno svoris. Svarbiausia – taisyklinga simetrija. Toks moters grožio idealas gyvuoja per visą žmonijos evoliucijos laikotarpį ir perduodamas iš vienos kultūros kitai, nepriklausomai nuo to, ar tuo metu buvo madingos apkūnių formų ar liesos moterys. Toks stabilumas paaiškinamas matematiškais išskaičiavimais, neva tokia moters kūno harmonija suteikia jai vaisingumo ir atsparumo ligoms.

Seksui tinkamo partnerio pasirinkimui pakanka vos kelių sekundžių. Pasirinkimą nulemia trys dalykai: amžius, svoris ir veido bruožai.

Psichologiniai faktoriai, darantys įtaką mūsų pasirinkimui

Pirmiausia – svarbus tėvų gyvenimo būdo scenarijus. Tai, ką mes matome augdami ir kai formuojasi mūsų charakteris. Pavyzdžiui, jeigu kažkada mama pasakė, neva trumpas sukneles dėvi tik laisvo elgesio merginos, tai jos sūnus panašiai besirengiančias merginas taip ir vertins. Na, o tėvo mestelėta frazė, neva tikras vyras būtinai turi būti stiprus, taps priežastimi to, kad suaugusi dukra sau į partnerius ieškos vyro galiūno.

Antra – mums poveikį daro pirmieji erotiniai įspūdžiai. Ar atsimeni į ką pirmą kartą sureagavo tavo kūnas? Apie ką svajodama patyrei pirmą orgazmo bangą? Kas tau patikdavo vaikystėje, su kuo pirmą kartą pasibučiavai? Visa tai veikia tavo pasirinkimus suaugus.

Trečia – mūsų skonį formuoja aplinka ir socialinis požiūris. Tie plačiai išreklamuoti vyrų ir moterų idealai, šmėžuojantys TV ir kino ekranuose bei žurnalų puslapiuose, užvaldo mūsų sąmonę ir blokuoja mūsų pasąmonės siunčiamus signalus.

Visi šie psichologiniai aspektai tampa priežastimi to, kad išoriškai tave traukia vienoks tipas, o vidumi – visai kitas. Tačiau, atmink, kad gamtos (ir savęs tame tarpe) neapgausi. Jeigu rinkdamasi partnerį, tu pasiduosi tik savo aplinkos primetamoms nuostatoms, anksčiau ar vėliau pradėsi jausti nepasitenkinimą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis