Priežastys, galinčios sugadinti tavo meilės vasarą

Atostogų metu net pusė moterų ir merginų tampa seksualiai aktyvesnės. Jausdamosios žavesnės ir labiau atsipalaidavusios, stačia galva neria į meilės žaidimų malonumus. Romantiškos kelionės su savo išrinktuoju ar netikėti meilės nuotykiai tikrai praskaidrina seksualinį gyvenimą, tačiau visa tai gali virsti išskirtiniais 12 proc. atvejų, kai iš atostogų grįžtama neplanuotai pastojus.

Taigi, planuodama atostogas, pasirūpink savimi ir iš anksto numatyk galimus scenarijus, kad tavęs neblaškytų jokios abejonės ar nuogąstavimai.

Nepasirūpinai kontracepcija

Ar žinai, kad bent penkios iš šešių merginų per atostogas pamiršta pasirūpinti kontracepcija? Meilės vasaros tyrimo duomenimis, kuriame dalyvavo apie šeši tūkstančiai Europoje bei Šiaurės Amerikoje gyvenančių moterų, noras dėvėti mažesnio dydžio drabužius bei pailsėti nuo įgrisusios kasdienės aplinkos dažnai užgožia tai, kas svarbiausia – rūpinimąsi savimi bei seksualine sveikata. Nesvarbu, ar tavo santykiai ilgalaikiai, ar užmegsi trumpalaikį romaną, turi visiškai pasitikėti savo kontracepcijos priemonėmis, ypač per atostogas, kai bet kokia klaida gali turėti rimtesnių pasekmių.


www.renkuosipati.lt

Neišsiaiškinai naudojamo kontraceptinio metodo trūkumų

Reta mergina atkreipia dėmesį į pasirinktos apsisaugojimo priemonės trūkumus, ypač tam tikrose situacijose, kai sumažėja jų efektyvumas bei apsauga nuo pastojimo. Maždaug viena iš dešimties Meilės vasaros tyrimo dalyvių teigia, jog atostogaudamos turėjo problemų dėl kontracepcijos: plyšo prezervatyvas, nesaugiai mylėjosi, pamiršusios išgerti kontraceptines tabletes. Daugiau nei pusė moterų patyrė vėmimą ar viduriavimą arba vartojo antibiotikus atostogų metu – tai gali daryti įtaką kontraceptinių tablečių efektyvumui ir padidinti riziką pastoti.

Pamiršai išgerti kontraceptines tabletes

Europoje atlikto vartotojų tyrimo duomenimis, daugiau nei du trečdaliai (68%) moterų nuolat pamiršta išgerti kontraceptines tabletes, kas mėnesį tai nutinka daugiau nei penktadaliui moterų. Tačiau per atostogas dėl vėluojančių skrydžių, adaptacijos kitoje šalyje, naujo miego rėžimo ir kitų priežasčių prisiminti išgerti tabletes gali būti gerokai sunkiau.

Nepasirinkai kontracepcijos, apie kurią nereikėtų galvoti kasdien

Pravartu žinoti šiuolaikinės kontracepcijos priemones, kurios dėl jų patogaus vartojimo labai tinkamos vartoti ne tik keliaujant, bet ir ilgesnį laiką. Pavyzdžiui, kontraceptinis žiedas yra vartojamas tik kartą per mėnesį. Jis toks pat patikimas, kaip ir tabletės, bet apie jį nereikia galvoti kasdien. Naudojant žiedą, nekils rūpesčių dėl kontracepcijos pasikeitus laiko juostoms ar dingus bagažui (kartu su juo ir tabletėms), nes jis tiesiog keliaus kartu su tavimi. Vartojant dažniausiai skiriamus antibiotikus, patyrus vėmimą ar viduriavimą, galėsi nesibaiminti– žiedo veiksmingumas dėl šių priežasčių nesumažėja.

Žiedas – tai moderni kontracepcijos priemonė, kurią lengva įsidėti į makštį pačiai. Žiedas nešiojamas tris savaites, per kurias iš jo kasdien išsiskiria ypač mažos hormonų dozės. Šie hormonai stabdo kiaušinėlio brendimą kiaušidėse ir patikimai apsaugo nuo pastojimo. Po 3 savaičių reikia padaryti 7 dienų pertrauką, po kurios įsidedamas naujas žiedas. Naudojant žiedą, menstruacijos tampa reguliarios, galima lengvai prognozuoti jų datą.

Naudinga žinoti, kad žiedas gali padėti praleisti atostogas ir be mėnesinių, jį paprasčiausiai galima naudoti 2 kartus be pertraukos – vieną kontraceptinį žiedą iš karto pakeisti kitu. Jei nori pradėti naudoti žiedą ar kitas kontraceptines priemones, nepamiršk pasikonsultuoti su savo gydytoju ginekologu. Gydytojas įvertins tavo sveikatos būklę ir pasirinktos kontraceptinės priemonės tinkamumą.

Naudingi patarimai apie kontracepciją besiruošiančioms atostogauti:

* Prieš atostogas apsilankyk pas savo ginekologą ir pasitark dėl tau tinkamiausios kontraceptinės priemonės.
* Jei abejoji, ar prisiminsi laiku išgerti kontraceptines tabletes, pasitark su savo gydytoju dėl kitokių priemonių, kurių nereikia naudoti kasdien, pvz., kontraceptinio žiedo.
* Pasirūpink, kad kontraceptinių priemonių pakaktų per visas atostogas.
Kontraceptines priemones laikyk rankiniame bagaže, kurį pamesti mažesnė tikimybė.
* Saugioje vietoje laikyk užrašytą savo kontraceptinės priemonės pavadinimą, hormonų sudėtį ir vartojimo dozes, nes šalyje, kurioje atostogausi, firminis priemonės pavadinimas gali būti kitoks.
Per atostogas būtų gerai turėti prezervatyvų – jie praverstų, jei nutiktų kas nors netikėto.

Užsakymo nr.: PT_65347112

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis