Kaip patirti malonumą sekso metu

Apmaudu, tačiau atsipalaiduoti ir patirti malonumą sekso metu sugeba tikrai ne kiekviena moteris. Ar įmanoma to išmokti? Tikrai taip. Kaip tai padaryti, pataria Mykolo Romerio universiteto profesorius, dr. Gediminas Navaitis.

„Orgazmo metu visos penkios juslės užgęsta, - teigė brazilų rašytojas Paulo Coelho - ir atsiduri magijos pasaulyje: nieko nematai, negirdi, neužčiuopi, nejauti kvapo nei skonio. Keletą ilgų sekundžių viskas išnyksta, apima ekstazė. Ekstazė, absoliučiai prilygstanti tai, kurią mistikai pasiekia, metų metus praktikuodami susilaikymą ir marindami kūną.“

Internete lengvai rasime daugybę tinklalapių, mokančių sekso technikos. Veikiausiai kiekviename knygyne rasime storą knygą apie rytietišką seksą, kuri siūlo vis įdomesnes, kartais net gimnastams pernelyg sudėtingas, seksualines pozas. Visgi ši seksologinės informacijos gausa pastebimai nepadidino besidžiaugiančių meile bei seksu vyrų ir moterų skaičiaus. Gal todėl, kad dažnai norintys bei norinčios patirtį įstabius išgyvenimus tarsi pamiršta, jog jausmų ir pojūčių pilnatvė pasiekiama suderintai veikiant kūnui ir psichikai. Kūno įgūdžiai čia žinoma svarbūs, bet nereikia pamiršti ir psichikos.

Norint suprasti kas ir kodėl patiria seksualinius malonumus, pakanka paklausti tų, kurie patenkinti savo seksualiniu gyvenimu, ką jie mylėdamiesi jaučia ir galvoja. Taip ir buvo padaryta. San Francisko universiteto psichologai apklausė kelis tūkstančius porų ir atrinko tikrai patenkintas savo intymiais santykiais. Po šių mokslinių apklausų gauti atsakymai gali tapti orientyru, padedančiu patirti džiugų intymumą, nes darnios, patenkintos intymiu ryšiu poros pasižymi keliomis ypatybėmis.

Būti ten, kur esi, būti su tuo, su kuria (-iuo) myliesi. Regis, visada esame ten, kur esame. Bet mintyse galime būti ir visai kitur, ir visai su kita (-u), nusikelti į ateitį arba į praeitį, įsivaizduoti save lovoje su sekso simboliu.

Pavyzdžiui, bijantiems dantų gydymo tinka įsivaizduoti, jog iš šalies žvelgia į save, sėdintį dantų gydytojo krėsle. Lakesnės vaizduotės žmonėms toks bandymas padeda slopinti pojūčius, nes skauda jau nebe jam, o tam, kurį jie mato savo mintyse.

Toks pat elgesio būdas, mintimis nuklystant iš lovos, kurioje mylimasi į darbovietę, vaikų auklėjimą, nebaigtų deklaracijų mokesčių inspekcijai rengimą ir panašiai, veikia lygiai taip pat – slopina pojūčius. Dar blogesnis būdas – lyginti esamus ir kažkada anksčiau patirtus pojūčius, atlikti kruopščią meilės veiksmų analizę: „O tada buvo taip…, o dabar turėtų būti šitaip…“

Dėmesys visiems pojūčiams. Net ir būnant „dabartyje“ išlieka galimybė sugadinti malonumą stebint tik vaizdus ar įsijautus tik į garsus. Daugelis žmonių teikia pirmenybę informacijai, kurią pamato ar išgirsta. Sekse jiems tenka persiorientuoti į lietimo, uoslės bei vidinius pojūčius.

Atsipalaiduoti, nekontroliuoti kvėpavimo. Veiksmingas būdas slopinti malonumo pojūtį – raumenų įtempimas. Užpultas žmogus įtempia raumenis ir sulaiko kvėpavimą. Jis pasirengęs kovai. Akivaizdu, jog su priešu į lovą griūna tik Mata Hari ar kita įžymi šnipė, bet ir ji ten aptinka aistringą ir švelnų meilužį.. Normalesnei moteriai (ar vyrui) su priešu geriau nesigulti. O jei ten atsidūrėte su patikimu žmogumi, tai galima ir atsipalaiduoti.

Įvairiausi sąmonės valdymo būdai bei joga yra paremti kvėpavimo kontrole. Sujaudintam kūnui reikia daugiau deguonies. Didelis jo kiekis svaigina smegenis, taigi, keičia sąmonės būseną. O ši gali priešintis, gali bandyti išlikti blaivi ir racionali. Klausimas: „Ko norite lovoje: aiškaus mąstymo, matematikos teoremų sprendimo ar pasitenkinimo?“ Jei visgi pasitenkinimo ir orgazmo, teks kvėpuoti giliai, nevaržomai.

Suprasti savus pasirinkimus. Kiekvienas (-a) turi sau priimtinus seksualinio elgesio būdus. Kartais siūloma jų nepaisyti, išbandyti viską, kas tik įmanoma. Bet ar smagu nepaisyti savęs paties, savo nuostatų? Protingiau būtų suvokti jų ištakas. Tada tai, kas mums svetima, nepastebimai išnyksta, o kas svarbu - tvirčiau ginama.

Kartais seksualinio elgesio pasirinkimai, kuriais vadovaujamasi, nuskamba galvoje kaip paraginimai „daryk taip“, „daryk šitaip“ ir pan. Tam vidiniam balsui dažnai besąlygiškai paklūstama, arba retkarčiais daroma priešingai nei kažkuri savojo „aš“ dalis siūlo.

Abu pasirinkimai klaidingi. Protingiau būtų paklausti savęs: „Kada sužinojau, jog taip elgtis malonu? Kas tai pasakė? Kuo patrauklus vienoks ar kitoks pasirinkimas? Kuo kliudo? Ar pažįstu žmonių, kurie elgiasi taip, kaip norėčiau? Kas atsitiks, jei nepadarysiu to, ką įsivaizdavau? Kaip padaryti tai, ką sau draudžiu priimtinu būdu?“

Kuo daugiau klausimų, tuo geriau. Nes tik sąžiningai į juos atsakius, išaiškėja tikrosios priimtino seksualinio elgesio ribos.

Duoti, kad gautum. Jeigu visi išvardinti būdai patirti didesnį malonumą neveikia, tikėtina, kad padės dar paprastesnis sprendimas, kurį patenkinti savo seksualiniu gyvenimu apklaustieji itin dažnai minėjo. Tereikia nustoti rūpinti savais malonumais, o padaryti viską, kad partneriui (-ei) būtų smagu.

Nesunku suvokti, kodėl tai padeda: nukreipus visą dėmesį į partnerį (-ę), be abejo, atsiduriama kartu su juo/ja, mintys nenuklysta nei į buvusius, nei į būsimus malonumus, jos skirtos tam, kas vyksta dabar. Drauge veikia ir visi pojūčiai, nes nepakanka vien stebėti, reikia įsigyventi ir į visus partnerio (-ės) pojūčius. Suprantama, kad jaučiant kitą, jau nebėra kada kontroliuoti save, savo kvėpavimo. Savi sekso vaizdiniai irgi tampa nebesvarbūs, nes reikia taikytis prie kito (-os). Visgi toks būdas kurti darnesnius santykius turi vieną apribojimą – retkarčiais gera pamiršti save, tačiau tai daryti nuolat būtų tikrai blogai.


Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis