Laimingų porų ritualai, kuriuos verta išbandyti

Esama šiaip porų ir yra tokių porų, nuo kurių sklinda itin stipri jausmų radiacija. Vien į jas pažiūrėjus norisi kaukti iš pavydo ir (pripažink) pasijusti tokiai laimingai kaip jie. Tokiais palaimingais santykiais gali džiaugtis visi iki vieno. Reikia tik laikytis keleto paprastų principų, kurie ilgam išsaugos tvirtą bei aistringą ryšį.

Įprotis NR 1: kiekvienas turi savo gyvenimą
Žinoma, pačioje svaigaus romano pradžioje partneriai būna tarsi suaugę vienas su kitu. Tai normalu. Tačiau kiekviena nuo meilės apkvaitusi būtybė ilgainiui gali prarasti savo įpročius, o tai nėra gerai. Šaunu turėti savo erdvės, nors truputį pabūti atskirai vienam nuo kito. Pagalvok: juk draugystės pradžioje jūsų asmenybių unikalumas taip viliojo. Jeigu dėl partnerio atsisakysi mėgstamų dalykų, jausiesi apatiška, imsi dusti. Daryk tą, ką mėgsti: ne tik būsi laimingesnė, bet ir turėsi ką papasakoti mylimajam.
23 metų Rūtai tai buvo skaudi pamoka: „Draugaudama su buvusiu vaikinu atsisakiau visko: nebesusitikinėjau su bičiuliais, nėjau į sporto klubą, kad tik galėčiau būti su juo. Keletą mėnesių viskas buvo gerai, tačiau vėliau ėmiau nuobodžiauti. Todėl pradėjusi susitikinėti su nauju vaikinu elgiuosi kitaip: pavyzdžiui, pasiūlau jam eiti žaisti futbolo su draugais, o pati tuo tarpu susitinku su savo bičiuliais. Dabar mano gyvenimas įdomus ir svarbiausia – esu įdomi savo vaikinui“.

Įprotis NR 2: jie susikuria savo tradicijų
Nesvarbu, ar tai būtų vakarienė mėgstamame restorane, ar sekmadieninis sūrio ir vyno vakarėlis ant kanapos, ar ypatingas pasimatymas, - savos tradicijos gali išties atgaivinti santykius. Šie ritualai garantuoja bendrumo jausmą. Be to, tokie pasimatymai reiškia, kad judu nuolatos randate laiko vienas kitam, nors ir kaip būtumėte užimti.
26 metų Lina ir jos draugas Ričardas gyvena skirtinguose miestuose. „Nemenkas atstumas gali atšaldyti santykius, todėl antradieniais mudu susitinkame pusiaukelėje pavakarieniauti. Tai visiškai paprasta, bet mudu labai laukiame tų pasimatymų. Gera žinoti, kad antradieniai yra mūsų.“

Įprotis NR 3: jie vertina vienas kitą
Tu gali mylimajam viską pasakoti ar įgriūti į lovą užsitepusi veido kaukę. Tai – artimų santykių, saugaus etapo ženklas. Tačiau tarp jaukumo ir apsileidimo – didžiulis skirtumas. Jei vaikiną laikai geriausiu draugu ir gali jam daug ką papasakoti, vadinasi, jautiesi saugiai bei jaukiai. O kai abu apsileidžiate, dingsta paslaptis, santykius imate vertinti kaip savaime suprantamą dalyką.
Net jeigu vaikino bute turi savo stalčių, pagalvok prieš elgdamasi pernelyg neformaliai. Ketini vaikinui esant šalia depiliuoti kojas? Paklausk savęs, ar būtum taip elgusis santykių pradžioje. Jeigu ne, tučtuojau pasitempk. Pamiršusi geras manieras siunti signalus, jog tau neberūpi, ką vaikinas apie tave mano. Tu tarsi sakai: „Man nebereikia stengtis tau patikti, nes žinau, jog tu visada šalia“.
Vienas iš būdų parodyti, kaip vertini savo antrąją pusę, - neprašytai padaryti malonią staigmenėlę ar paslaugą. Pagirk, kad jis puikiai atrodo, pagamink jam pusryčius, palepink masažu... Taip parodysi, kad tu jį vis dar labai vertini, nors judu jau ir seniai draugaujate.

Įprotis NR 4: jie nepamiršta aistringų bučinių
Tik užsimezgus santykiams nesibaigiančios glamonės – natūralus dalykas. Jeigu norite ir toliau būti artimi, nepamirškite šių svaigių akimirkų. Aistringi bučiniai kursto jūsų santykių ugnį. Bučinys ypač asocijuojasi su pradinėmis audringomis romano akimirkomis. Jis įžiebs senąją liepsną, nes tai – labai asmeniška ir unikalu, niekas kitas nesibučiuoja taip, kaip judu. Nes ilgainiui sukuriate savitą glamonių bei bučinių stilių.
Pamirškite trumpus draugiškus pakštelėjimus, dažniau bučiuokitės aistringai net tada, kai neketinate mylėtis. Nes šitaip atsiduodate akimirkos žavesiui, jaučiatės artimesni.

Įprotis NR 5: jie ginčijasi, kad išsiaiškintų
Konfliktas – įprastas dalykas bendraujant. Žinoma, barniai – bjaurus reikalas, bet jeigu vaidijatės protingai, konfliktai judu suartina. Svarbu išsiaiškinti, o ne laimėti. Jeigu supykusi stengsiesi, kad partneris pasijustų bjauriai ar priversi jį jaustis kaltą ir markiai graužtis, gal ir triumfuosi, tačiau ilgainiui būtinai nukentės jūsų bendravimas. Barnį baigiate piktuoju ir neradę jokio abiem priimtino sprendimo? Vadinasi, stabdote santykių raidą.
Turėtumėte stengtis išspręsti nesutarimus – tai padės labiau suartėti, geriau suprasti vienam kitą. Išsiaiškinę problemą ar radę kompromisą nė vienas nepralaimėsite, abu jausitės vienos komandos nariai, o ne besišvaistantys kumščiais priešininkai. Tarkim, įtūžis, kad jis vėlavo 40 minučių ir turėjai viena sėdėti kavinėje. Žinoma, norėtum sumalti jį į miltus. Tačiau geriausia būtų tiesiog pasakyti, kaip jautiesi ir susitarti ateityje prieš pat pasimatymą susiskambinti. Šitaip sumažės tikimybė, jog panašus incidentas ateityje pasikartos.

Įprotis NR 6: kartais jie tampa sentimentalūs
Parodyk esanti lipšni ir sentimentali. Palaimingai draugaujančios poros nebijo būti silpnos bei jausmingos. Tiesą sakant, jie mielai tai demonstruoja. Atsidavę paikiems impulsams parodo esą vaikiški, žaismingi, nerūpestingi. 26 metų Indrė pasakoja: „Mudu su Aurimu klausomės lengvos muzikos, dainuojame saldžias meilės dainas, kartais net duetu. Tai absurdiška ir kvaila, tačiau, pripažinsiu, mane tai pralinksmina iki ašarų. Mano rimtuolis draugas to nesigėdi, vadinasi, su manimi jis jaučiasi saugiai. Nes kurgi dar ras tokią, kuriai galės prisipažinti mėgstantis Džordanos Butkutės dainas?!“
Kitas būdas įsileisti sentimentalumo į savo gyvenimą – daryti tai, ką darėte vos pradėję draugauti. Pavyzdžiui, iškylauti parke arba rašinėti vienas kitam SMS žinutes.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis