10 ženklų, kad tai - santykių pabaiga (1)

Dažnai sakoma, kad skyrybos – lengviausia išeitis. Iš dalies tai tiesa, bet tik ne tuo atveju, jei santykiai iš esmės jau žlugę, o tu vis dar tvirtai laikaisi įsikibusi ir tikiesi atgaivinti tai, ko jau seniai nebėra. Vienoje Indijos patarlėje sakoma: „Jei žirgas mirė – lipk nuo jo“. Mirusio neatgaivinsi, o stovėti vietoje ir tikėtis stebuklo nėra jokios prasmės. Galbūt ir tavo santykiuose jau metas „nulipti nuo žirgo“, tai yra padėti riebų tašką ir gyventi toliau?

Nėra vieno modelio, kokie turėtų būti santykiai. Juk kas atrodo protu nesuvokiama vienai, yra visiškai normalu kitai. Mušeikos žmona tikriausiai pasakytų: „Galiu viską pakęsti, bet jei mano vyras gertų – iš karto skirčiausi!“, o alkoholiko žmona tvirtintų: „Išgeria, tai išgeria, bet jei jau ranką pakeltų...!“ Tačiau visas mus, moteris, nuo ryžtingo žingsnio naujo gyvenimo link, stabdo iš esmės kelios pagrindinės priežastys:

- Vienatvės baimė. Kai esi jauna ir graži, baimės likti vieniša dažniausiai nejauti. Juk laiko dar daug, nėra ko stresuoti. Su amžiumi požiūris keičiasi: o kur gi tą naują vyrą susirasti? Vakarėliai jau seniai praeityje, draugės turi antrąsias puses, taigi iš jų šiuo klausimu naudos mažai... Na taip, susipažinti vyresniame amžiuje šiek tiek sunkiau, nei jaunystėje, bet tikrai įmanoma.

- Tikėjimas, kad jausmai sugrįš. „Kaip išsiskirti? Mes juk tiek daug kartu išgyvenome!“ Bėda ta, kad iš visos šios istorijos tau liko tik prisiminimai, kurie daug laimės nesuteiks. Na ir kas, kad išgyvenote? Prisiminimai nėra ta dalelytė, kuri išlaiko santykius. Jausmus gaivinti reikia tada, kai jie blėsta, o ne tuomet, kai jie visai užgeso.

- Permainų baimė. Daugybė metų (kažkam gal ir mėnesių) stabilaus gyvenimo su vienu vyru. Kas bus, kai išsiskirsi? Reikės kitaip suplanuoti savo finansus, laisvalaikį, kasdienę rutiną... O bendri draugai? Kaip bus su jais? Taip, sprendimas pakeisti vyrą gali kardinaliai pakeisti ir visą tavo gyvenimą. Bet kas sakė, kad bus blogiau? Na, bent jau nuo stovėjimo vietoje ir nieko nedarymo, geriau tikrai nepasidarys.

- Egoizmas. Vyras tavęs nemyli, tu, greičiausiai, taip pat su juo tik iš įpročio, bet geriau jau gyvensi taip, nei leisi jam vėl užsiauginti sparnus šalia kitos moters. Pats pasirinko būti su tavimi! Tegul dabar kenčia! Iš šalies skamba keistai, juk laiminga nuo to, kad šalia – nemylintis vyras, tikrai nebūsi. Ir vis dėlto egoizmas ne taip ir retai ima viršų.

- Viskas tik dėl vaikų. Yra moterų, pasiryžusių tęsti santykius vardan vaikų gerovės. Kiekvienos teisė rinktis, bet ar tikrai vaikams geriau matyti kartu esančius, bet nelaimingus tėvus?

Tik nepagalvok, kad skatiname pulti skirtis iškilus pirmosioms problemoms. Apie tai net kalbos negali būti. Bet jeigu jau ilgą laiką balansuoji tarp skirtis ar nesiskirti, siūlome tau pabandyti nuoširdžiai peržiūrėti šiuos 10 punktų, kurie turėtų padėti suprasti, ar tikrai šie santykiai dar verti tavo pastangų.

1. Jo elgesys tave erzina be realios priežasties. Ypatingai vertėtų sunerimti, jeigu erzinti ima net visiškos smulkmenos, kurių kituose žmonėse tu net nepastebėtum.
2. Net ir gerai pagalvojusi, tu negali įvardinti nei vienos teigiamos savo vyro savybės: mintyse sukasi vien tik neigiami jo bruožai.
3. Jautiesi taip, tarsi gyventum su kambarioku, kaip studentiškais laikais. Lyg ir po vienu stogu, bet tarp jūsų nieko bendro: tu daraisi valgyti sau, jis darosi sau, tu susitvarkai savo daiktus, jis – saviškius.
4. Neturite apie ką kalbėtis. Persimetate tik bendrinėmis frazėmis „Ką valgysi“, „Kaip sekėsi?“, bet daugiau iš mandagumo ar būtinybės, nei iš noro pasikalbėti.
5. Tu nenori dalintis su juo savo išgyvenimais, patyrus kažką džiugaus ar priešingai – nemalonaus, pirmiausia norisi pasipasakoti draugei ar kam nors kitam, bet tikrai ne savo vyrui.
6. Tau su juo tiesiog nuobodu. Mintis, kad kartu reikės praleisti vakarą arba kur nors važiuoti, sukelia tik neigiamas emocijas. O apie tai, kad pati pasiūlytum ką nors nuveikti drauge, net kalbos nėra.
7. Jis – tironas. Šiuo atveju kalbame ne tik apie fizinį, bet ir apie psichologinį smurtą. Jeigu vyras tave žemina ir verčia pasijausti niekam tikusia – šie santykiai neturi jokios ateities. Jis nepakeis.
8. Tavo seksualinis gyvenimas miręs, o apie intymų artumą su savo vyru tu net nenori pagalvoti.
9. Jūs neturite jokių bendrų interesų, jūsų požiūriai į daugumą dalykų skiriasi, o ir gyvenimo tikslai, regis, visai skirtingi.
10. Jau ilgą laiką iš santykių tu negauni jokių teigiamų emocijų, o neigiamų – apstu. Namuose stengiesi praleisti kuo mažiau laiko, kad tik nereikėtų būti šalia to žmogaus.

Bent ties keliais punktais atpažinai save? Susimąstyk! Ar tik tai nebus tas atvejis, kai metas lipti nuo mirusio žirgo?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis