Be abejo, viskas priklauso nuo tavo pačios požiūrio. Įdomiau tai, kad praėjus kuriam laikui, dauguma suvokia, jog jų asmenybės tobulėjimui skyrybos buvo naudingos. Journal of Positive Psychology leidinyje publikuotas tyrimas, kuriame dalyvavo prieš 11 mėnesių išsiskyrę žmonės. Pateikus klausimus apie gyvenimą po skyrybų, didžioji jų dalis (71%) sutiko su šiais teiginiais: „Aš daug sužinojau apie save“, „Aš subrendau kaip asmenybė“ ir „Aš tapau rimtesnis ir labiau siekiantis tikslų“.
Dar vienas įdomus tyrimo metu atskleistas faktas: nors daugumai iš mūsų atrodo, kad kur kas lengviau skyrybas išgyvena jų iniciatorius (juk jis to nori ir turi laiko pasiruošti), iš tiesų tai nėra tiesa. Nepriklausomai nuo to, esi iniciatorė ar ta, kurią palieka – laiko emociškai atsigauti reikia vienodai – maždaug trijų mėnesių.
Na ir dar šiek tiek... Niekuomet nesijuok iš draugių, kurios po skyrybų elgiasi taip, tarsi tuoj mirs iš skausmo. Mokslininkai tvirtina, kad skyrybos priverčia mus jaustis panašiai, kaip abstinencijos laikotarpiu jaučiasi kenčiantys nuo priklausomybių, o po skyrybų patiriamas stresas aktyvuoja tas pačias smegenų dalis, kaip ir fizinis skausmas. Taigi skyrybos gali būti skausmingos tiesiogine to žodžio prasme.