Santykių ekspertė: nereikia norėti, kad vyras būtų tik JŪSŲ

„Aš savo sužadėtiniui daug kartų sakiau, kad ištrintų savo buvusią merginą iš draugų, bet jis to nedaro, nors tvirtina, kad ji jam nepatinka ir yra neįdomi. Ir dar karts nuo karto laikina kitų merginų nuotraukas, nors esu daug kartų sakiusi, kad man tai nepatinka. Jis mane tikina, kad jam esu gražiausia ir kad mane myli. Kodėl jis taip elgiasi?“

ATASAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Kodėl jis tai daro? Todėl, kad jis vyras ir turi savo nuomonę, ką jam daryti, ko ne. O jūs paklauskit savęs, už ko jus norit tekėti: už vyro, ar mazgotės?

Jei vyras nori jus vesti, tuomet visos kitos tėra kitos. Jokia kita jums neprilygs tol, kol jis jus mylės. Tačiau, būkit atsargi... Pavydo jausmas ardo tiek santykius, tiek meilę. Nepasitikėjimas juo ir savimi gali privesti prie to, kad jūsų dabartinis sužadėtinis taps jūsų ex sužadėtiniu.

Pavyduliavimas - tai emocija, kuri užgimsta žmoguje dėl jame esančios savininkiškumo savybės ir baimės prarasti žmogų, prie kurio esi prisirišęs. Normalu norėti, kad mylimas ir mums brangus žmogus visada būtų šalia. Niekas nenori prarasti mylimųjų. Tačiau... Žmogus nėra daiktas ir joks žmogus nepriklauso kitam žmogui.

Meilė, dvasinis ryšys, jausmai – tai yra ta grandis, kuri žmogų suriša su kitu žmogumi. Jei jus esate ta moteris, kuri „maitina“ vyrą meilės jausmu – jus galite suteikti vyrui visiška laisvę, galite net stumti jį nuo savęs – jūs vis tiek būsite vienintelė moteris, šalia kurios jis norės kasdien prabusti.

Deja, tai suvokia tik vienetai, o kiti įsitikinę, kad jei tu esi MANO vyras/žmona, vaikinas/mergina, tai priklausai tik MAN ir negali būti jokios kalbos apie kitus, priešingos lyties draugus, norus su jais bendrauti, pramogauti ar kaip nors kitaip leisti laiką. Ir aš dabar tikrai nekalbu apie neištikimybės apraiškas, o tiesiog bendravimą ir kontaktavimą su priešinga lytim.

Dėl tokio, klaidingo įsitikinimo porų santykiuose atsiranda terpė veistis visokioms bereikalingoms problemoms, kurios ardo santykius ir kurių galima būtų išvengti, jei pakeistumėte požiūrį į mylimųjų nuosavybės teises.

Kitas dalykas: pavyduliavimo saviraiška (pasipiktinimas, priekaištai, kaltinimai, noras kerštauti ir pan.) žemina žmogaus orumą ir parodo nepasitikėjimą savimi bei menką savivertę. Žmogus, kuris pasitiki savimi ir žino savo vertę, žino ir tai, kad mylimąjį prie savęs išlaiko ne santykių įsipareigojimo, aukso žiedų ir santuokos nuostatų ideologijos dėka. O dėl to, kad jis pasižymi tokiom savybėm ir elgesiu, dėl kurių šalia esantys mylimieji jaučiasi laimingi.

Kai žmogus turi psichologinių problemų, savo pavyduliavimo apraiškas jis linkęs suversti tam, kas išprovokuoja tokių jausmų pasireiškimą. Jausdami grėsmę prarasti mylimąjį dėl jo bendravimo su kitais priešingos lyties atstovais, žmonės savo pasipiktinimą išlieja ant savo mylimųjų arba ant tų su kuriais jie bendrauja. O tai nėra teisinga.

Pavyduliavimas yra asmeninė žmogaus savybė, kuri užgimsta jame dėl asmeninių jo charakterio ir požiūrio savybių. Kiti žmonės nėra atsakingi už tai, kad tie jausmai pasireiškia jumyse.

Kaip kovoti su savo pavydo jausmu? Elementariai keičiant savo susiformavusį mąstymą į santykius ir partnerį.

Viskas prasideda nuo suvokimo, kad nei vienas žmogus negali mums priklausyti. Taipogi reiktų nepamiršti, kad meilė yra vienintelė grandis laikanti žmones vieną prie kito.

Pavyduliavimo problemą turinčioms moterims siūlau pažvelgti į save įdėmiau. Visi mes gyvename sociume, kuriame vyrauja abi lytys ir kontaktų su priešinga lytim išvengti tiesiog neįmanoma. Siūlau prisiminti kiek kontaktų su vyrais jūs turite kiekvieną dieną. Pvz: bendradarbiai, klientai, kurie mielai jums šypsosi, vaišina kava ar džentelmeniškai asistuoja. „Feisbuko“ draugai, kurie „laikina“ jūsų nuotraukas ar komentaruose žavisi jumis, sako komplimentus. Prisiminkit klasiokų, grupiokų susitikimus, kurių metu dviprasmiškai su jumis flirtavo jūsų sena simpatija. Esu įsitikinusi, kad net tokioje SAVO situacijoje, jus neįžiūrit preteksto pavyduliauti, nes jūs aiškiai suvokiat, kad visi kiti vaikinai/vyrai su kuriais jūs bendraujate, tėra paprasčiausi draugai, kuriems jūs nieko nejaučiate. Nes turite JĮ - savo mylimąjį.

Lygiai taip pat į kitas moteris reaguoja jūsų mylimasis, nes mylimoji gali būti tik viena. Net tai, kad vyrų fiziologiniai instinktai pasąmoningai skatina skenuoti moteris per seksualinio patrauklumo prizmę, tai toli gražu nereiškia, kad sąmoningai jie į tą moterį žiūri kaip į sekso objektą. Protu jie nesuvokia, kad ką tik žvilgsniu nulydėjo dailią moteriškos lyties personą ir ją „praskenavo“ savo „rentgenu“.

Kai jūs suvoksit visas šias tiesas, pasikeis jūsų mąstymas, pasikeisite ir jūs, jūsų veiksmai bei jūsų jausmai. Nepamirškit – viską savyje įmanoma pakeisti, jei visi pokyčiai prasideda nuo pokyčių mąstysenoj!

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis