Santykių ekspertė: kodėl vyras tavęs negeidžia

„Su draugu kartu gyvename maždaug pusantrų metų, tačiau mūsų seksualinio gyvenimo ritmas - kaip pas pensininkus. Supraskite mane teisingai - lovoje tikrai nesame drovuoliai ir nebijome savo seksualinių fantazijų. Tačiau pats seksas - gana retas svečias mūsų miegamajame, maždaug 2-3 kartus per mėnesį. Keista tai, kad tokiomis pačiomis problemomis skundžiasi ir ne viena mano draugė. Kas nutiko? Vyrams seksas nebeįdomus?

Šiaip mano vaikino seksualinis aktyvumas nėra labai mažas, be to esu tikra, kad jo jausmai man nėra atšalę, todėl tai neturėtų būti tokio pasyvumo priežastis. Šia tema su juo jau esame kalbėję. Pirmąjį kartą jis pasakė, kad jeigu man reikia daugiau sekso, tuomet aš turėčiau rodyti daugiau iniciatyvos. Sutinku. Bandžiau, tačiau tik retais atvejais viskas baigdavosi lovoje. Kur kas dažniau išgirsdavau „kitą kartą, gerai“? Tai labai smukdo mano pasitikėjimą savimi. Galų gale, prisipažįstu, kad man, kaip merginai, norisi sulaukti iniciatyvos iš vyro. Juk kiekviena iš mūsų nori jaustis geidžiama.

Atvirai sakant, net nežinau kas mane labiau graužia, ar paties fizinio kontakto trūkumas, ar tai, kad aš nesulaukiu iš jo seksualinio dėmesio. Galbūt galėtumėte patarti kaip elgtis tokioje situacijoje? Nenoriu spausti draugo, nes tikrai nei vienam vyrui nebūtų malonu girdėti, kad jis seksualiai nepatenkina savo merginos. Tačiau ir tyliai laukti kol kažkas pasikeis nesinori, juk jis tikriausiai net nesupranta, kad čia yra problema“.

ATASAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Tai, kad visiems vyrams seksas gyvenime yra numeris vienas – tėra mitas. Vyro seksualinis aktyvumas priklauso nuo daugelio dalykų: jo temperamento, libido, testosterono kiekio kraujyje ir daugelio kitokių jo psichikos ir psichologijos faktorių.

Tiesioginės įtakos vyrų organizmui, susijusiam su seksualiniu aktyvumu, turi hormonas testosteronas, kurio daugiausia pagaminama sėklidėse. Šis hormonas atsakingas ne tik už spermatozoidų gamybą ir kitokias vyriškas savybes. Jis taipogi padeda geriau koncentruoti dėmesį, stimuliuoja raumenų augimą, veikia mąstymą, kūrybingumą ir suteikia energijos.

Testosterono gamyba vyrų organizme yra kintanti. Tai priklauso nuo daugelio veiksnių: streso, tam tikrų ligų, fizinio aktyvumo, mitybos, poilsio ir darbo rėžimo, alkoholio vartojimo ir kitų žalingų įpročių. Mažas testosterono kiekis gali sukelti daug problemų: dirglumą, depresiją, sumažėjusį pasitikėjimą savimi, taip pat nuolatinį nuovargį, jėgų trūkumą ir aišku - susilpnėjusį lytinį potraukį.

Santykių pradžioje, tiek vyrai, tiek moterys yra labiau seksualiai dirginami. Įsimylėjimas organizme išjudina įvairius biocheminius procesus, dėl ko lytinis aktyvumas būna labai intensyvus. Tačiau, kai santykiai nusistovi, kai pora apsigyvena kartu, atitinkamos progos pasimylėti ieškoti jau nebereikia. Pasikeičia gyvenimo prioritetai. Jei santykių pradžioje žmonės mintimis gyvena tik vienas kitu, tai vėliau, viskas pasikeičia. Mylimasis šalia, jo siekti nebereikia.

Meilė, artumas, tarpusavio ryšys, geri santykiai – kai visa tai vyras jau turi, jis pradeda ieškoti kitokių gyvenimo iššūkių. Nesvarbu kas tai bebūtų: darbo, sporto pasiekimai, mylimas hobis, ar kokia nors nauja veikla. Vyras turi turėti kažką, kas jo organizme palaikytų pastovų testosterono gamybos „varikliuką“.

Kai vyras turi gerus rezultatus kitose gyvenimo srityse, automatiškai kyla jo savivertė, pasitikėjimas savimi. Tuo pačiu ir seksualinis aktyvumas. Jei jam nesiseka - jis pasidaro vangus, depresyvus, abejingas. Tokiu atveju moters seksualinis aktyvumas gali net erzinti. Nepadės nei raudoni gundantys apatiniai, nei juolab priekaištai dėl sekso stygiaus.

Moteris turi suprasti, kad vyras nėra amžinai veikianti sekso mašina. Kad jis yra įtakojamas daugelio išorinių faktorių. Kad nenoras mylėtis nesusijęs su moters patrauklumu, kai fiziškai ji nėra pasikeitus ir tarpusavio santykiai yra puikūs. Jei moteris tai suvokia, jos pasitikėjimas savimi nenukenčia dėl sumažėjusio vyro geismo jos adresu.

Kaip spręsti šią problemą? Išsiaiškinti, kurioje gyvenimo srityje vyras jaučia nepasitenkinimą savo pasiekimais ar pačiu savimi. Pabandyti jį įkvėpti. Žodžiais akcentuoti gerąsias jo savybes. Ypatingai tas, kurios labiausiai apibūdina jo vyriškumą. Palaikyti jį nesėkmės atveju. Savaitgaliais pakeisti namų aplinka. Sukurti tokią atmosferą, kuri labiausiai padėtų atsipalaiduoti ir negalvoti apie tas gyvenimo sritis, kurios smukdo jo savivertę ir pasitikėjimą savimi.

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis