Santykių ekspertė: KODĖL vyras tavęs nebevertina ir nesistengia išlaikyti

„Su vaikinu draugaujam jau pusantrų metų. Pirmi mėnesiai buvo tobuli, jis atvažiuodavo kiekvieną diena, gražiai elgdavos, tačiau kuo toliau tuo viskas prasčiau. Draugas nuolatos mane žemina, skaudina (ir visada sako, kad dėl visko kalta aš). Kiekvieną dieną verkiu, žeminu save prieš jį.

Jau daug kartų bandžiau skirtis, bandžiau palikti jį, bet negaliu, neprisiverčiu. Visada neiškenčiu ir parašau, visada pirma atsiprašau, nepaisant to, kad kaltas jis. Patarkit, ką man daryt, kad palikt būtų lengviau, kad nebūtų taip skaudu.

Aš jį tikrai myliu ir nenoriu skirtis, bet ką daryti, kad draugas į mane kreiptų daugiau dėmesio? Kad stengtųsi ir jis, ne tik aš? Išbandžiau daugybę įvairiausių būdų. Patarkite jūs, kaip man jį greičiau pamiršti arba ką daryti, kad jis pradėtų stengtis“.

ATASAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Visų pirma pradėsiu ne nuo to, ką reikėtų daryti norint jį pamiršti, o nuo to, ką reikėtų daryti, kad visa tai jūsų gyvenime nepasikartotų.

Pažinties pradžioje merginos dažniausiai būna pasyvios, nesistengia vaikinui įtikti, prisitaikyti prie jo. Kartais užmezga pažintį net su tais, kurie pradžioje nežavi taip, kad norėtųsi su jais kurti santykius. Bet dėl tam tikrų aplinkybių, dėl vaikino atkaklumo, mokėjimo prisijaukinti ir pavergti merginą, santykiai įsibėgėja.

Kokią pagrindinę klaidą daro šios merginos (aišku ne visos)? Įsimylėjusios ir sukūrusios santykius su tokiais vaikinais jos pamiršta save, bando labiau patikti, įtikti, atitikti kažkokį standartą. Taip nejučia charakterį turėjusi mergina, kurios siekti buvo įdomu ir tikslinga, virsta „lanksčiu skudurėliu“. Iš pasitikinčios savimi, kerinčios ir žavingos merginos – į bijančią vaikiną prarasti, užguitą mergužėlę. Iš save gerbiančios ir savo vertę žinančios - į orumo neturinčią, gailestį sukeliančią personą.

Taip jos elgiasi dėl prisirišimo, priklausomybės nuo vyro ir baimės būti palikta. Meilė perauga į apsėdimą. Moteris pamiršta save, savo poreikius ir visą savo energiją pašvenčia JAM – vaikinui, kuris sugebėjo pavergti jos širdį.

Sunku jausti pagarbą žmogui, kuris negerbia pats savęs. Žmogus, kurį užvaldo praradimo baimė, praranda pasitikėjimą savimi, leidžiasi žeminamas, kenčia nepagarbą, moralinį skausmą, prisiima visą kaltę dėl problemų santykiuose ir daro, viską, kad tik jie nenutrūktų. Taip nejučia praranda save ir savo orumą. O žmogus be orumo yra kaip skuduras kojoms nusivalyti. Tad nenuostabu, kad jūsų vaikinas pradėjo elgtis su jumis nepagarbiai.

Atsiminkit vieną svarbų dalyką: toleruoti nepagarbą sau - tolygu negerbti savęs. Jei jūs bendraujate su žmogumi kuris jūsų negerbia ir žemina, jūs automatiškai žeminate ir menkinate save pačią. Niekam negalima leisti savęs negerbti: nei vyrui, nei tėvams, nei vaikams, nei draugams, nei darbdaviams, nei kolegoms, nei atsitiktinai sutiktam žmogui... NIEKAM! Ir jei jūs leidžiatės žeminama, tai jūs turit problemą. Kaltint tuos kurie tai daro – tas pats, kaip kaltinti mėnulį, kad jis ne saulė.

Ką reikėtų daryti, kad jūsų vaikinas pradėtų su jumis elgtis geriau? Iš esmės pasikeisti. Pakeisti požiūrį į save, santykius. Atsikratyti praradimo baimės. Įgyti pasitikėjimo savimi ir neleisti savęs žeminti. Tačiau tai padaryti esant santykiuose, kuriuose jau nusistovėjo tam tikri elgesio motyvai, būtų neįtikėtinai sunku. Net jei proto ir valios pastangomis bandytumėte save perlaužti, susiformavusi psichinė būsena santykyje su dabartiniu jūsų vaikinu jums vėl sugražintų senus jūsų elgesio įpročius.

Be kita ko vyras, kuris jus žemino, nėra vertas jūsų meilės ir jūsų pastangų išlaikyti santykius. Keistis turėtumėte ne dėl jo, o dėl savęs ir tam, kad ateityje tos pačios klaidos nepasikartotų. Niekada nepamirškite savęs, savo poreikių ir savo savivertės. Partnerystė – tai ne aukojimasis. Tai savęs dovanojimas ir vienas kito papildymas.

Nutraukti jus žalojančius santykius jums turėtų padėti suvokimas, kad jūs esate mergina, kuri verta pagarbos ir meilės, o ne skudurėlis kojoms nusišluostyti. Likti santykyje su juo reikštų susitaikyti su „skudurėlio“ vaidmeniu. Tad paklauskite savęs ko jus norite: būti save gerbiančia asmenybe, ar nieko verta „mazgote“?

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis