10 dalykų, kurie parodo jūsų santykių tvirtumą ir ateitį

Jis patrauklus, žavus ir viską daro taip, kaip reikia. Galbūt galų gale tu sutikai savo svajonių vyrą, tą, su kuriuo galėsi praleisti visą savo likusį gyvenimą? Psichologai pataria neskubėti ir, prieš pasineriant į svajones apie vestuvinę suknelę, plačiai atmerkti akis bei pabūti sąžininga pačiai prieš save. Štai 10 patarimų, kurie padės tau išlikti realistiškai ir blaiviai įvertinti, ar jūs skirti vienas kitam.

1. Vertink jį ne tik širdimi, bet ir galva. Draugystės pradžioje, kai dar tebesitęsia „saldainių ir gėlių“ laikotarpis, žmonės dažniausiai nesąmoningai mato tik teigiamus dalykus, o neigiamam elgesiui visada randa pateisinimą. Potencialų partnerį vertink taip objektyviai, lyg priiminėtum darbuotoją į atsakingas pareigas. Patikėk, neigiami jo bruožai niekur nedings, o su laiku vis labiau erzins.


2. Atkreipk dėmesį į jo elgesį, kuomet jis būna sudirgęs arba supykęs. Tokiose situacijose žmogus sunkiai save kontroliuoja, todėl gali būti, kad atsiskleis tikrasis jo veidas, kurio net nesitikėjai. Nepamiršk, kad ateityje konfliktų kils ne kartą, o jei vyrukas iš tų, kuris nevaldo ne tik žodžių, bet ir kumščių?


3. Būk stebėtoja. Stebėk kaip jis elgiasi su savo šeima ir draugais, taip pat ir su tavo draugais bei artimaisiais. Jokiu būdu nevenk rodytis su juo viešumoje, neslėpk savo santykių, nes prarasi galimybę pamatyti jį iš įvairių pusių. Atkreipk dėmesį, kaip jis elgiasi su savo mama. Psichologai teigia, kad tai – jūsų būsimų santykių atspindys. Stebėk, kaip jis elgiasi ir su nepažįstamaisiais, pavyzdžiui, su padavėju ar kitu aptarnaujančiu personalu. Koks jo elgesys darbinėje ir namų aplinkoje?


4. Stebėk ir save. Jeigu atkakliai siekdama gražių santykių tu pernelyg taikaisi prie jo, stengiesi jam visame kame įtikti - sustok ir pakeisk savo vaidmenį – užimk stiprios, pasitikinčios savimi moters poziciją. Tokios, kuri nebijo pasakyti, ką galvoja ir drąsiai gina savo nuomonę bei interesus. Tas neįpareigojantis susitikinėjimų ir pasimatymų laikotarpis suteikia tau puikią galimybę pabandyti būti pačia savimi. Gal paaiškės, kad būdama savimi tu jam visai nepatinki?


5. Pagalvok, ar tu norėtum, kad šis vyras būtų vienu iš geriausių tavo draugų, jeigu nejaustum jam romantiško susidomėjimo. Jei ne – jis akivaizdžiai ne tau. Juk ne veltui sakoma: „pasakyk kas tavo draugas – pasakysiu kas tu“.


6. Atkreipk dėmesį į tai, kaip tu jautiesi po bendravimo su juo. Ar leisdama laisvalaikį kartu, jautiesi labiau pakylėta, įvertinta, noriau bendrauji su kitais žmonėmis, ar kyla naujų idėjų? Jeigu taip nėra, tai gerai pagalvok, ar šie santykiai tau duoda bent kažką teigiamo? Jei po pasimatymo ar pokalbio telefonu su juo jautiesi išsekusi ar pastebi nuotaikos suprastėjimą - ieškok kito vyro.


7. Tvirtai žinok, su kuriais dalykais galėtum susitaikyti, o su kuriais – ne. Galbūt tai, kad jis mėgsta valgyti česnakus ir garsiai laidyti komentarus filmo žiūrėjimo metu tavęs visiškai neerzina, tačiau kai kurie kiti įpročiai gali visiškai neatitikti tavo reikalavimų, pvz. įvairios priklausomybės, melas, atsakomybės jausmo trūkumas ar jautrumas kritikai. Susidaryk „netoleruotinų dalykų“ sąrašiuką ir jo elgesyje įžvelgusi nors vieną punktą – gerai pagalvok ar tikrai sugebėsi su tuo taikstytis visą gyvenimą.


8. Susitelk į savo pačios susikurtą gyvenimo planą, kuriame nebūtinai turėtų figūruoti vestuvės. Nepaisant to, kad esi įsimylėjusi iki ausų, negali pamiršti, kad turi ir savo gyvenimą, kuriuo privalai rūpintis. Jeigu partneris trukdo tavo pačios poreikiams ir bando išstumti visus kitus tavo prioritetus – būk atsargi, greičiausiai susidūrei su egoistu ir „savininku“, kuriam privalėsi paklūsti. Ar tau to reikia?


9. Nevenk konfliktų. Nesistenk „per negaliu“ išlaikyti taikių santykių. Nebijok tęsti diskusijos būdama sudirgusi ar net pikta, nes kitaip nei tu, nei jis nepažinsite vienas kito.


10. Nesitikėk, kad tavo didelė meilė ateityje padės sukurti tai, ko nėra dabar. Tu gali pasikliauti tik savo gebėjimu keistis, o ne jo, todėl nebūk naivi ir nesitikėk stebuklingų permainų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis