Santykių ekspertė: apie vyrus - emocinius „vampyrus“

Su draugu kartu esame keletą mėnesių, bet aš jo visiškai nesuprantu. Kai pradėjom bendrauti, jis labai manęs siekė. Kalbėjo, kad būsiu jo žmona, kad nori sūnaus ir viso kito. Elgėsi be galo nuostabiai, tačiau aš vis juokdavausi, kad netikiu, nejau taip būna...

Kurį laiką bandžiau išlaikyti atstumą, arti neprisileisti, neįsimylėt. Tačiau pati nepajaučiau, kaip įsileidau jį į savo širdį. Dabar atrodo, kad dėl jo padaryčiau viską. Noriu jį matyti, noriu būti kartu.

O jis pasikeitė. Nežinau gal aš per daug reikalauju? Dažnai noriu susitikti, tuo tarpu jis nuolatos negali. Nors žinau, kad su draugais kieme stovi, rūko, kalba... Ir pas save pradėjo nebekviest, niekur nenori eiti su manimi. Visada randa pasiteisinimą.

Tada supykstu. Po to susirašom, atsiprašinėja, ką nors padovanoja. Sako, kad nenori, jog dingčiau iš jo gyvenimo. Klausiau kas blogai, kodėl jis pasikeitė? Sako, kad aš prisigalvoju. Bandau į viską nekreipt dėmesio, nes man jis rūpi. Džiaugiuosi kiekviena minute praleista su juo. Kartais atrodo, kad viskas gerai, viskas tikra, nuoširdu, bet po to vėl būna abejingas.

Aš kaip durnė laukiu jo po 2 val., kol jis galės susitikt, o jis stovi kieme su draugais, verčia mane laukti, o po to ateina ir vos ne iškarto sako: „einu namo nes labai pavargęs, norėjau tik trumpam pamatyt tave“. Kartą supykusi labai prisigėriau ir visa tai matė jo draugai. Jis baisiai supyko. Pasakė, kad po tokio mano elgesio nežino ar aš jam reikalinga.

ATASAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Iš tavo pasakojimo susidarė įspūdis, kad tavo vaikinas yra emocinis „vampyras“ ir geras manipuliatorius, nors greičiausiai sąmoningai to nesuvokia. Šios kategorijos „vampyrai“ santykių pradžioje savo „auką“ apglėbia ypatingu dėmesiu, išaukština ir iškelia iki padebesių. Nupiešia gražiausią ateities viziją ir sukuria neapsakomą amžinos laimės iliuziją. Galiausiai „auka“ pasijaučia ypatinga, nepakartojama ir laimingiausia pasaulyje. Tokia maloni euforijos būsena žmogui tampa kaip narkotikas, be kurio nesinori gyventi. Tokiu atveju žmogus, kuris tau suteikia tą euforiją yra tapatinamas su laime, meile ir svajonių išsipildymu.

Nepaisant to, kad situacija pasikeičia ir toks žmogus savo elgesiu pradeda skaudinti ir žeminti partnerio orumą, be to žmogaus jau sunku įsivaizduoti savo gyvenimą ir savo ateitį. O mintis apie išsiskyrimą sukelia didelį nerimą ir isteriją. Taip nutinka dėl to, kad pasąmonėje „žmogų-narkotiką“ imi tapatini su viso savo gyvenimo laime. O gyvenimas be jo atrodo beprasmis.

Šiuo metu, tavo vaikinas ėda tavo vidinę energiją. Emocijos iš pakylėtų tapo depresyvios. „Vampyrizmas“ pasireiškia tuo, kad jis dabar „maitinasi“ tavo destruktyviomis emocijomis, kad negali be jo gyventi. Jam patinka jaustis tokiu ypatingu ir svarbiu žmogumi tavo gyvenime. Kitu atveju jis būtų tiesiog išnykęs iš tavo gyvenimo. Bet to nebuvo. Jis pabarsto tau dėmesio „trupinių“ ir mato, kaip tu godžiai viską „suryji“ bei nori dar ir dar...

Šios charakteristikos žmonės yra labai impulsyvūs, labai emocionalūs ir pakankamai kaprizingi. Jei santykių pradžioje tu nepalaikei tos pakylėjimo fazės, o stabdei netikėdama, kad tai realu, tai jo euforija ir entuziazmas tavo adresu ėmė ir nuslopo. Tokie žmonės yra emocijų ėdikai. Jiems nesvarbu kokiomis emocijomis maitinti savo pulsuojantį ego. Dabar jam belieka tenkintis tuo, kad tu be jo netveri savyje. Kad jis yra tavo pasaulio centras. Kad viskas sukasi tik apie jį.

Su šiais žmonėmis išties labai sunku gyventi. Tokio vyro moteris turėtų būti panaši į jį. Tokia, kuri taip pat sugebėtų tapti „narkotiku“. Stipri savo energetika ir taip pat emocionali. Tik tokiu atveju moteris būtų „vampyro“ emocinis šaltinis, o ne donoras. Santykių pradžioje tokie žmonės tiesiog dega aistra vienas dėl kito. Jei nei vienas nestabdo, tai santykių eiga būna labai greita.

Deja tu nebuvai jam tokia. Dabar tu jam esi tik emocinė donorė. Blogiausia yra tai, kad tokie žmonės mėgsta dar ilgai savo dviprasmišku elgesiu dirginti savo partnerio-aukos emocijas. Tokie nenormalūs santykiai gali užsitęsti ir metų metus. Iki tol, kol „vampyras“ susiranda naują emocinį šaltinį arba donorą.

Siūlau tau išmokti šią gyvenimo skirtą pamoką ir nutraukti santykius su juo. Pačiai nelįsti į akis, nerašyti ir nesižeminti. Tai nepadės. Tokiu elgesiu tu dar labiau smuksi jo akyse. Būsi jam kaip skuduras kojoms nusivalyti. Neveltui po to kai tu prisigėrei prie jo draugų, dar labiau nuvertėjai jo akyse. Šie santykiai jau nebebus tokie kaip buvo. Kuo ilgiau tu jį maitinsi savo desperatiškais būdais susigrąžinti tai kas buvo, tuo labiau seks tavo vidiniai energetiniai resursai. Tu jausiesi vis blogiau ir blogiau... Prireiks daug laiko kol viskas atsistatys. Kol tu vėl sugebėsi rasti savyje meilės ir noro kažką mylėti.

Tad neverta laukti, kol išseks visos tavo gyvybinės jėgos. Priimk šį gyvenimo laikotarpį kaip patirtį, naujas žinias. Suvok, kad tavęs dar laukia daug naujų jausmų ir kitokių patyrimų. Įsisąmonink, kad joks konkretus žmogus nėra tavo gyvenimo laimės ir meilės garantas. Tiesiog nuspręsk daugiau nebebūti jo emocijų donoru, nekentėti dėl jo ir nesitaikstyti su nepagarba. Juk tu verta daug daugiau nei keleto džiaugsmo trupinių. Ar ne?

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis