Prisijunkite!

Prisijungę vartotojai gali:

  • dalyvauti konkursuose
  • skaityti straipsnius vėliau
  • gauti naujienų prenumeratą

Neturite paskyros?

Santykių ekspertė: 3 esminės problemos, griaunančios naujus santykius

Įsimylėjimas - tai nuostabus jausmas. Svajingas, pakylėjantis, konstruktyvus, pozityvus, energijos suteikiantis ir mintis skraidinantis... Tai magijos pilnas laikotarpis santykių pradžioje, kai viskas dar būna nepatirta, neatrasta. Kai žiuri į žmogų ir žaviesi kiekvienu jo judesiu, nes JIS tau sukelia tą euforijos jausmą. Kai vien tik nekaltas prisilietimas ar bučinys priverčia tave tirpt iš malonumo.

Tačiau... būtent šiame jaudinančiame virpėjimo periode dažną porą ištinka „nesusikalbėjimo“ krizė. Problemos tarp įsimylėjėlių atsiranda dėl labai elementarios priežasties - emocinio jautrumo. Dėl šios būsenos atsiranda nesaugumo jausmas. Jautresni, pažeidžiamesni žmonės pajaučia poreikį bėgti nuo tos jautrumo ir nesaugumo būsenos. Įsijungia savisaugos instinktas t.y. noras save apsaugoti nuo galimo sielos skausmo.

Kuo didesnė trauka, tuo stipresnės kylančios emocijos, tuo labiau viskas komplikuota. Tokioje situacijoje santykių pabaiga gali ištikti net nuo vieno ne vietoje ištarto ir netinkamai parinkto žodžio. Į viską žiūrima ir reaguojama pernelyg jautriai. Žodžiai dažnai priimami iškreiptai ir neteisingai. Interpretuojamas kiekvienas veiksmas ar veiksmo nebuvimas. Prisideda ir skirtingi lūkesčiai vienas kito adresu. Žmogus pradeda ieškoti kitame „kabliukų“, nes protas nesuvokia, kodėl norisi bėgti nuo to, kuris mus taip traukia... Neretai taip ir pabėga nuo savęs, ir to, kurį įsimyli...

Tie, kurie nepabėga, susiduria su dar dviem įsimylėjimo periode paaštrėjusiomis problemomis – tai pavydas ir noras savintis žmogų. Ypatingai ši problema įsisiūbavo atsiradus socialiniams tinklams, kai galime matyti kada žmogus prisijungęs, kada ir ką „palaikina“ ir pan. Tie nekalti „laikai“ komentarai ar elementarus pabendravimas su priešinga lytim sukelia nevaldomą pavydo jausmą, pyktį ir klaidingas interpretacijas. Gimsta nenumaldomas noras, kad žmogus nekontaktuotų su niekuo kitu, nebendrautų ir nerodytų dėmesio niekam kitam, tik jam – tam, kuriam įžiebė romantiškus jausmus. Pavydo jausmas gimdo norą keršyti, t.y. demonstratyviai rodyti dėmesį kitiems bei sąmoningai skatinti pavydo jausmą antrai pusei. Taip užverda tokia „neskani košė“, kuri lengvai suardo pasitikėjimą ir naujai užgimusius jausmus.

Šių problemų galima būtų išvengti, jei kiekvienas įsimylėjęs žmogus, suprastų tris pagrindinius dalykus:

1. abu įsimylėjėliai pasmerkti geisti ir mintyse turėti tik vienas kitą...
2. neįmanoma vienu metu įsimylėti dviejų žmonių, jei su vienu iš jų užsimezgęs dvasinis ryšys ir sužadinta kūniška aistra..
3. joks kitas žmogus tą laikotarpį neprilygsta tam, kurį esi įsimylėjęs...

Būtent ŠIS suvokimas suteikia pasitikėjimo savimi, neleidžia klaidingai interpretuoti ir daryti fatališkas klaidas šiuo nuostabiu, bet jautriu periodu. Šioje stadijoje svarbu neskubėti su neigiamais sprendimais. Baimė būti įskaudintam nėra verta tos prarastos galimybės sukurti nuostabius santykius su žmogumi, kurio geidžia kūnas, protas ir siela. Būti įskaudintam nėra taip blogai, kaip blogai gali būti išsižadant savo gyvenimo meilės.

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis

Prisijunkite!

Prisijungę vartotojai gali:

  • dalyvauti konkursuose
  • skaityti straipsnius vėliau
  • gauti naujienų prenumeratą

Neturite paskyros?