BDSM sekso abėcėlė nebandžiusiems: geriau nei „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“

Grandinės, virvės, odiniai drabužiai, skausmo ašaros ir raudonasis kankinimų kambarys iš garsiojo E. K. James sekso romano „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“. Tokie vaizdai mirga lietuvių akyse, kai išgirstame mistinį keturių raidžių junginį BDSM. Ką šios raidės reiškia ir kaip viskas vyksta iš tikrųjų? Pirmas patarimas: jei ieškote nepagražintų atsakymų ir norite praplėsti savo sekso malonumų skalę, meskite E.K. James trilogiją į šalį. Jums užteks šio straipsnio, kuriame atrinkome svarbiausius ekspertinius Romantika.lt atsakymus į skaitytojų klausimus.

Ar pasitikėti Kristianu Grėjumi?

„Kalėdų senelis netikras“: kaip jautėtės, kai vaikystėje pirmą kartą tai išgirdote? O kaip jausitės, jei atskleisime, kad garsusis „Penkiasdešimties pilkų atspalvių“ veikėjas Kristianas Grėjus yra psichopatas? Deja, psichiatrijos ekspertai kaip sutarę konstatuoja, kad E.K. James trilogijoje atskleistas Grėjaus portretas idealiai įkūnija visus psichinio maniako požymius. O romane aprašytos sekso scenos yra ne tik netikroviškos, bet ir bylojančios apie nesveikus santykius, piktnaudžiavimą bei dideles abiejų partnerių psichologines problemas.

Tiesa ta, kad BDSM santykius propaguoja ne kokie nors į lateksą įsivynioję gotai ar iškrypę „neandartaliečiai“, o paprasti ir labai įvairūs žmonės, kuriuos kiekvieną dieną sutinkame gatvėje, darbe, prekybos centre. Vienintelis visus juos vienijantis bruožas – nebijojimas pažinti save, savo partnerį, atrasti naujus pojūčius bei suteikti santykiams daugiau dinamikos.

Skausmas ar malonumas?

Kaip žinia, BDSM trumpinys kanoniškai reiškia surišimą ir discipliną, dominavimą ir nuolankumą, sadizmą bei mazochizmą. Tačiau nepaisant šiurpokai skambančių paskutinių žodelių, praktikoje pagrindinis BDSM santykių tikslas – dar didesnis malonumas abiem partneriams, o tam pasiekti naudojama papildoma stimuliacija. Praktiškai visi BDSM reikmenys, kuriuos siūlo erotinių prekių parduotuvės (kaukės, botagėliai ir kt.) yra skirti žaidimui – paplekšnojimui, paerzinimui, atmosferos įkaitinimui ir didesniam susijaudinimui. Dauguma tokių aksesuarų, išskyrus ekstremalesnio sekso gurmanams pritaikytas išimtis, net teoriškai negalėtų sukelti rimtesnio fizinio skausmo.


Dominavimas ar paklusimas?

Kad santykius sustiprintumėte BDSM elementais, nereikia būti aktoriais. Savo gilumine prasme tiek dominavimas, tiek nuolankumas poroje yra ne dirbtiniai, apsimestiniai vaidmenys, o galimybė atskleisti dalelę tikrojo savęs. Kiekvienas veiksmas turi atoveiksmį, kiekvienam pozityvui reikalingas negatyvas, kiekvienas yin turi savo yang – taip pat ir poroje santykių harmoniją užtikrina dominavimo ir paklusimo dinamika.

Kita vertus, tai nereiškia, kad BDSM santykių tėkmę kontroliuoja dominuojančioji pusė. Dominavimo-paklusimo ryšys nėra statiškas, be to, jis užmezgamas lygiaverčiu pagrindu tarp lygiaverčių asmenybių jų bendru sutarimu. Šis ryšys palaikomas tik tol ir tik tuo mastu, kuriuo viena pusė laisvai pasirenka paklusti.

Monogamija ar poligamija?

Ypač dažnas BDSM mitas – įsitikinimas, jog ši praktika tinka tik laisvabūdžiams smalsuoliams, nežinantiems, ką reiškia mylėti bei nesugebantiems kam nors rimtai įsipareigoti. Tai labai kvailas mitas. BDSM praktikuojantys asmenys paprastai turi didesnį libido, platesnį seksualinį (ir apskritai – gyvenimo) akiratį, bet tai savaime nereiškia, kad jie linkę „sukti į kairę“. Priešingai, įvairūs tyrimai patvirtina, kad BDSM žaidimų nebijančios monogaminės poros sąjunga gali būti žymiai stabilesnė, patvaresnė, paremta stipresniu psichologiniu ryšiu ir tarpusavio pasitikėjimu. Pripažinkime, tokios poros yra žymiai laimingesnės už tuos sutuoktinius, kurių miegamajame vietoje malonumų karaliauja žiovulys ir apatija.

Kaip žinoti, ar tai man?

Nors Jūs užduodate šį klausimą, vien tai, kad skaitote šį straipsnį, rodo, jog giliai širdyje turite atsakymą. Kam nepatiktų kartą-kitą paįvairinti vakaro užrišant antrajai pusei akis, o gal ir surišant rankas? Arba sekso metu pliaukštelėti savo partnerei ar partneriui per užpakaliuką? Jūs jau tai darote??? Sveikiname įžengus į „tamsųjį“ BDSM pasaulį!


O kalbant rimtai, laipsnį, kuriuo sutinkame išbandyti naujus dalykus, kiekvienas nusistatome patys. Tikrai yra žmonių, kuriems malonumą kelia tikras skausmas ir kurie dievina suvaržymus virvėmis, grandinėmis ir t.t. Tame nėra nieko blogo, tačiau tokių žmonių yra mažuma. Norint suprasti, koks Jūsų santykis su BDSM, nebūtina išsinuomoti rūsio ar kalėjimo kameros – užtenka pasidovanoti sau ką nors iš BDSM reikmenų, kurių įvairovė ir skirtingi pritaikymo būdai leis kaskart patirti naujų aukštųjų akimirkų.

Negalime susilaikyti nemestelėję užuominos – Romantika.lt parduotuvėje rasite bene didžiausią Lietuvoje botagų, bizūnų ir menčių pasirinkimą ir bet kurį daikčiuką parsisiųsite visiškai diskretiškai.

Kaip pradėti?

Seksą daugelis vadina intuicijos, tarpusavio supratimo menu. Tačiau BDSM santykiuose reikalingos ir tam tikros žinios. Neskubėkite savo lovoje kopijuoti pornografijos elementų iš neaiškios kilmės puslapių. Verčiau skirkite laiko apsiskaitymui, juolab kad internete apstu kokybiškos literatūros ir socialinių forumų, kuriuose nuosekliai gvildenami net ir patys „ploniausi“ BDSM niuansai. Tai darydami įsitikinsite, jog viso ko pradžia ir esminė sėkmingo BDSM sekso sąlyga – saugumo jausmas.

Emocinį saugumą sukuria besąlyginis pasitikėjimas partneriu. Tam reikia atvirų pokalbių su antrąja puse. Išsipasakokite. Iš anksto aptarkite ne tik Jūsų abiejų troškimus ir lūkesčius, bet ir ribas, kurių peržengti šiame etape nevalia. Pavyzdžiui, galbūt pirmam kartui norite išmėginti, ką reiškia mylėtis surištomis rankomis ir kojomis? Ir nieko daugiau. Tai visiškai pateisinamas sprendimas, suteiksiantis Jūsų seksui naujų spalvų.

Neužmirškite iš anksto apsibrėžti ir specifinių saugos žodžių, kurie BDSM sekso metu Jums padės naviguoti tarp to, kas galima, ir to, kas Jums ar Jūsų partneriui yra tabu. BDSM pasaulyje įprasta naudoti šviesoforo analogiją: pavyzdžiui, jei Jūsų partneris peržengė ribą, Jūs galite pasakyti „raudona“, sustoti, pailsėti, atgauti kvapą. Jei norite, jog Jūsų partneris tęstų ir mėgaujatės jo veiksmais, galite ištarti „žalia“. „Geltona“ reikštų užuominą, kad partneris būtų šiek tiek atsargesnis. Tuo atveju, jei dėl tam tikrų priežasčių saugos žodžio neįmanoma naudoti, reikėtų iš anksto susitarti dėl saugos gesto.

Lyg netyčia...

Didžiausias ne tik BDSM kultūros, bet ir bendro žmonių seksualinio gyvenimo priešas yra žinių trūkumas, nesėkmės baimė ir iš to kylantis išankstinis nusistatymas. Tikėtina, kad net tuo atveju, jei šiame straipsnyje įvardintos idėjos Jums yra artimos bei norėtumėte išbandyti BDSM, Jūs susimąstote: ar nėra per drąsu pasidalinti šiuo straipsniu su antrąja puse?

Toks nerimas yra visiškai normalus. Norint prakalbinti partnerį bei sužadinti jo seksualinį smalsumą reikia drąsos. Tačiau įrodyta, jog labai daug žmonių, ilgą laiką slėpę ir gėdijęsi savo seksualinių fantazijų, anksčiau ar vėliau sužino, kad jų partneris taip pat turėjo tokių pačių svajonių, kurios taip ir liko neįgyvendintos. Gyvename tik vieną kartą, todėl nebijokite pažinti jo dovanas: įtraukite savo partnerį į intriguojančius pokalbius erotinių fantazijų tema ir, lyg netyčia, užklauskite, kokia jų nuomonė apie BDSM. Jūs nerizikuojate niekuo. O atlygis, jeigu Jūsų viltys pasiteisins, gali viršyti lūkesčius.Užsakymo nr.: PT_70974610

Parašyk Redakcijai

Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis