Santykiai be įsipareigojimų. Kodėl jie kenkia moterims ir merginoms?

Norėjau paklausti kaip elgtis tokioje situacijoje: turiu draugą, su kuriuo bendrauju, tačiau tarp mūsų nieko artimo nėra. Jis aiškiai pasakė, kad norėtų su manim artimesnių santykių, t.y sekso. Iš pradžių pamaniau, kad jis toks, kaip visi, tačiau po kiek laiko pajutau, kad kai būnu šalia jo, jis mane labai traukia, kažkuo žavi, net pati jaučiu, kad jo geidžiu. Bet ar tai vėliau nepakenktų mano savijautai ir jo nuomonei apie mane?

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ

Inga Aukštakojienė

Tobulasjausmas.lt autorėPradėsiu nuo to, kad viskas, ką jūs gyvenime darot ar nedarot, turi būti tik DĖL TO, kad JŪS TO NORITE ar nenorite. O NE TAM, KAD kiti jus įvertintų, pasakytų gerą nuomonę, pripažintų jūsų autoritetą ir pan.

„Pasakiau, kad jį myliu. Permiegojau su juo pirmą pažinties naktį. Užkalbinau nepažystamąjį feisbooke. Sutvarkiau vyro garažą. Padariau draugui masažą. Įkėliau į viešą paskyrą savo seksualią nuotrauką. Pradėjau savo verslą ir t.t.“ - kai visa tai darysite tik dėl savęs ir savo norų bei poreikių, nes jums pačiai to reikia – jūsų nejaudins neigiami kitų žmonių komentarai apie jūsų elgesį ir nekankins baimės dėl to, ką pagalvos kiti. Nes visi jūsų veiksmai bus vedami savo norų ir valios. Būtent toks mąstymo modelis lemia nepažeidžiamo pasitikėjimo savimi savybę.

Kalbant konkrečiai apie šį pasiūlymą, problema gali būti ne tame, ką jis pagalvos ar nepagalvos, o tame, kad moterys sunkiai atsiriboja nuo vyro, su kuriuo palaiko tik seksu paremtus santykius. Iš pradžių joms atrodo, kad jos tai sugebės ir nieko daugiau nenorės, tik pasimėgauti seksualiniais malonumais kažkokio nereikšmingo vyro pagalba. Bet, deja...

Moterys sutvertos kitaip nei vyrai ir seksas joms yra savotiškas savęs atidavimas, o vyrams tai gali būti elementarus fiziologijos patenkinimas, kaip kad pavalgyti, pamiegoti, atlikti gamtinius reikalus ir panašiai. Štai todėl vyrai nesupranta, kodėl moterys taip sunkiai pasiduoda seksualiniams nuotykiams be įsipareigojimų („juk seksas – tai toks malonumas! Kodėl ne!?!“).

Tuo tarpu mergina ar moteris, įnykusi į santykius paremtus tik seksu, ilgainiui jaučiasi išsunkta, nereikalinga ir išnaudojama. Taip nutinka dėl to, kad atsiduodama (atiduodama dalelę savęs) ji mainais už tai nieko negauna: nei meilės, nei santykių, kartais net ir dėmesio. Tai yra elementari skirtingų lyčių prigimtis, dėl kurios prostitucija yra išskirtinai moteriška „specialybė“. Vyrai ima, perka, pamyli, deda įvairias pastangas gauti sekso. Moterys atsiduoda, parsiduoda, būna pamylėtos ir visaip vertina vyrą prieš lytinę sueitį su jais.

Tu klausei, ar vėliau tokie santykiai nepakenktų tavo savijautai. Jei nesureikšminsi šio malonumo (o greičiausiai nesugebėsi to padaryti, nes jau dabar jauti jam trauką), tai labai rizikuoji likti su savo neišpildytais lūkesčiais, sudaužyta širdim ir pažeista psichologija, o tai gali turėti įtakos tavo ateities veiksmams ir sprendimams.

Moteriai seksas nėra vien tik seksas, jei tai neapsiriboja vienkartiniu nuotykiu. Palaipsniui joms tai pradeda reikšti kur kas daugiau. Atsiranda dvasinis prieraišumas, mintys apie JĮ, noras dažniau būti su tuo žmogumi ir patirti įvairų malonumų, ne tik seksualinių. Ir jei tas vaikinas negalės viso to duoti, tuomet tavęs laukia sunkus periodas ir darbas su savimi.

Dėl jo nuomonės apie tave: jei tu sutiktum, greičiausiai jis pasijaustų labai laimingas ir nieko blogo apie tave nepagalvotų. Vyrams tai suteikia daug džiaugsmo ir malonumo. Ir jiems tikrai labai patinka moterys, kurios tenkina jų kūniškas aistras be jokių įsipareigojimų. Bent jau iki tol, kol joms tas tinka ir jos nepradeda reikšti nepasitenkinimo ar neužsinori šio to daugiau.

Na, o merginoms ir moterims, kurios JAU „mirksta“ tokiuose santykiuose ir nesijaučia laimingos, siūlyčiau juos nutraukti ir nustoti naiviai tikėtis, kad vieną dieną viskas pasikeis ir jūs busite pilnavertė pora. Nes jei vaikinui ar vyrui iki šiol to nereikėjo ir seksas buvo vienintelė grandis, kuri jus jungė, tai jam tikrai to neprireiks ir po mėnesio ar metų. Neeikvokite savęs santykiams, kurie neturi ateities ir nepatenkina jūsų poreikių, nes tai alins jūsų psichologinę būseną ir menkins savivertę. O jei jaučiate, kad pačioms trūksta suvokimo kaip nuo to atsiriboti, kreipkitės į mane, aš galėsiu jums padėti.

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis