Santykių ekspertė pataria: kaip gyventi su vyru pavyduoliu

Sveiki, susidūriau su tokia situacija: ilgą laiką sirgau pūliuojančia angina, geriau antibiotikus, net du kursus su pertrauka, nes tik pasveikusi ir vėl susirgau. Pastebėjau, kad prasidėjo pienligė. Matyt nuo nusilpusio organizmo ir antibiotikų.

Prieš keletą savaičių su draugu atvykome gyventi į užsienį. Jis daug dirba, o aš kol kas būnu namuose. Nuomojamės kambarį su viena pora ir dar vienu vaikinu. Mano vaikinas labai pavyduliauja, vis skambina man iš darbo, klausia ką veikiu, atrodo lyg įtarinėja mane kažkuo, nes labai pavydi, kad aš apskritai su kaimynais sveikinuosi. Dabar nežinau kaip vaikinui pasakyti, kad man tokia problema, kad kamuoja niežulys ir pienligė. Nenoriu, kad imtų įtarinėt, kad neva mane kažkas užkrėtė, kol jis buvo darbe. Kaip man elgtis? Prašau padėkite.

ATSAKO SANTYKIŲ EKSPERTĖ
Inga Aukštakojienė
Tobulasjausmas.lt autorė

Mieloji, kuo labiau tu rodysi savo sutrikimą dėl baimės „ką jis pagalvos, kai sužinos apie mano intymią ligą“, tuo labiau jis turės preteksto tavim nepasitikėti. Juk negali jaustis kalta dėl to, dėl ko nesi kalta. Turi tai pasakyti drąsiai, pasitikėdama savimi. Nesi kalta dėl tave užklupusių ligų! Be to, internetas šiais laikais visiems suteikia galimybę apsišviesti čia ir dabar. Lai pasiskaito kas ta pienligė ir kokia jos kilmė.

Turi suprasti vieną, labai aiškų dalyką: tu nesi atsakinga už JO pavydo jausmą. Tai yra jo jausmas, jo nepasitikėjimas savimi ir tavimi, jo paranojiška baimė ir jo problema. Kuo labiau tu jausiesi kalta dėl jo pavydo, tuo labiau jis reikš nepasitenkinimą tavimi. Pavydo apimti žmonės nesuvokia, kad kiti nėra kalti dėl sudirginto jų pavydo jausmo, todėl jie užsipuola tuos, kurie išprovokuoja tą jausmą juose.

Žmonės, turintys santykių su pavydžiais žmonėmis, daro vieną, fatališkai didelę klaidą – jaučiasi kalti dėl kito žmogaus asmenybės savybės. Tas kaltės jausmas gimdo baimės jausmą pasielgti kažkaip nederamai, kad tik neišprovokuotų pavydaus žmogaus emocijų. O pavyduoliai, matydami šią baimę, ja manipuliuoja, žaisdami su savo partneriais kaip su marionetėmis. Vos tik kas ne taip, jie išrašo dozę „pylos“ ir auka tampa dar labiau suvaržyta savo veiksmuose.

Jei tai - sveikas pavydas, kuris dar neperžengia pasipiktinimo ribos, tokį žmogų pakanka nuraminti primenant, koks jis svarbus jūsų gyvenime, kad jis vienintelis toks mylimas, nuostabus ir nepakartojamas. Kiekvienas vyras (aišku ir moteris) nori jaustis svarbiu ir mylimu. Nori jaustis saugiu, be nerimo, kad kitas gražesnis, šaunesnis ir turtingesnis nepavergs jo gyvenimo meilę. Tačiau, jei vyrui nestinga nei pasitikėjimo savimi, nei pojūčio, kad jis svarbus tai moteriai, jis tikrai neturės ir nesveiko (paranojiško) pavydumo savybės.

Pavydus žmogus turi suvokti, kad tai jo problema, kuri kyla iš tam tikro mąstymo modelio. Ir tai galima pakeisti, jei tik pavyduolis suvokia savo problemą ir nori ją eliminuoti.

Žmonės, turintys santykių su pavyduoliais, turi suvokti, kad jie nėra atsakingi už tų žmonių emocijų proveržius. Jei partnerio pavyduliavimas žemina jo orumą – jis privalo daryti tam tikrus sprendimus. Kitaip, gyvenimas šalia tokio žmogaus, stipriai gniuždys jo asmenybės psichologiją. O tai turės pasekmes ir reikės laiko, jei norėsite jas likviduoti.

Na, o jei šį atsakymą skaito žmogus (moteris, mergina, vaikinas ar vyras – nesvarbu), kuris jau subrendo savo asmenybės pokyčiams ir nori atsikratyti savo pavyduliavimo savybės, kuri trukdo tiek jo, tiek jo partnerio gyvenimui, kreipkitės į mane asmeniškai, su malonumu padėsiu. Pavyduliavimas tėra iškreipto mąstymo pasekmė. Tai galima pakeisti, pakeitus mąstyseną.

Jei nežinai kaip pasielgti susiklosčiusioje situacijoje, ar nesupranti kodėl vienaip ar kitaip elgiasi tavo antra pusė, siųsk savo problemos aprašymą mums arba rašyk tiesiogiai Ingai. Į visus skaitytojų klausimus bus atsakyta COSMO portale ar privačiai į pateiktą el.paštą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis