Kodėl negalima fotografuoti miegančių žmonių

Tikriausiai visi, daugiau ar mažiau besidomintys fotografija, girdėjo, kad nevalia fotografuoti miegančių žmonių. Ypač dažnai šio prietaro laikosi jaunosios mamytės, draudžiančios fotografuoti savo miegančius vaikus.

Regis, esame civilizuoti žmonės ir puikiai žinome, kad fotoaparatas nevagia žmonių sielų. Tad iš kur kilo toks prietaras?

Pasirodo, yra kelios versijos. Pagrindinė versija labai racionali. XIX amžiuje, kuomet fotografija tik pradėjo populiarėti, žmonės dažnai užsakydavo mirusių artimųjų nuotraukas, juk jos dažniausiai likdavo vieninteliu prisiminimu apie mirusįjį. Kad nekiltų asociacijų su mirusiaisiais, niekas nenorėjo fotografuoti miegančių artimųjų. Ir net kai tradicija fotografuoti mirusius nunyko, ji dar ilgai įstrigo žmonių pasąmonėje, o palaipsniui tai tapo prietaru.

Tačiau tie, kas tiki anapusinėmis jėgomis, turi savo teoriją. Jų tvirtinimu, miegant siela palieka kūną, todėl tokiu metu žmonės neapsaugoti nuo tamsiųjų jėgų. Magai gali lengvai užkeikti žmogaus nuotrauką, kurioje jis nufotografuotas miegantis. Net eiliniai pavyduoliai gali tokį žmogų nužiūrėti. Egzistuoja dar viena labai panaši teorija, esą miegančiojo siela klaidžioja ir sugrįžta tik paskutinėje miego stadijoje, o jeigu miegantysis staiga pabus nuo blykstės ar fotoaparato spragtelėjimo, siela tiesiog nespės sugrįžti į kūną. Žinoma, tokia teorija kelia šypseną, nes žmonės labai dažnai netikėtai prabunda pažadinti pašalinių dirgiklių, taigi sielų paklydėlių turėtų būti apstu. Kitur tikima, kad miegančio žmogaus energijos laukas yra panašus į mirusiojo energijos lauką. Nuotrauka tarsi materializuoja šią būseną ir nufotografuotas žmogus gali netikėtai susirgti ir staiga mirti.

Na, o mes vis tik į šį reikalą žiūrime iš etinės pusės. Dažnai miegantys žmonės neatrodo labai patraukliai, tad vargu ar tu apsidžiaugtum sužinojusi, kad kažkas linksminosi fotografuodamas, kai tu saldžiai miegojai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis