Mados gerbėjams - džiugios LOFTAS FEST naujienos

Vienintelio miesto festivalio Lietuvoje „Loftas Fest“ metu į Naujamiesčio širdimi tapusį menų fabriko kiemą kvies ne tik tris scenas apimsianti muzikinė programa, bet ir daugybė kitų atradimų bei potyrių. Vienas jų – grožio ir stiliaus oaze urbanistiniame festivalio kontekste tapsianti „Fashion Avenue“ erdvė.

Ši erdvė – naujiena festivaliui, atsiradusi pastebėjus didžiulį jos poreikį. Negalėjome nekreipti dėmesio į tai, kiek stilingų žmonių lankosi festivalyje, ir kokį svarbų vaidmenį mada atlieka meno bei muzikos pasaulyje. Renginio misija yra ir muziką, ir meną, ir madą suburti į vieną erdvę, todėl šiemet festivalyje mados netruks“, – pasakoja „Loftas Fest“ prodiuserė Algina Navickaitė.

Jai pritaria ir stilistas, mados erdvės kuratorius Artūras Samoilenko: „Fetivalio metu mada bus labai arti. Kviesime festivalio svečius ją paliesti iš visų pusių.“

„Fashion Avenue“ erdvėje festivalio lankytojų lauks įvairūs mados ženklai, jų dirbtuvėse aksesuarus bus galima gamintis ir patiems. O makiažo meistrės bei profesionalūs barzdaskučiai dailins festivalio lankytojus. Be to, mados erdvėje festivalio metu garsūs Lietuvos stilistai kurs jų įsivaizduojamą festivalininkų įvaizdį, kurį pristatys manekenų instaliacijoje.

Mados erdvėje ant madų podiumo, savo kolekcijas pristatys ir penki jau pripažinti bei perspektyvūs mados dizaineriai. „Taip – jauniesiems mados talentams! Atrinkome mus sužavėjusių dizainerių penketuką, kurių kūryba mums primena, kad mada – tai menas“, – festivalyje dalyvausiančiais dizaineriais džiaugiasi A. Samoilenko.

Provokuojantys madų šou

Viena šių dizainerių – tai daugybės įvairių tarptautinių mados konkursų ir prizų laureatė Liucija Kvašytė. Jos naujausia kolekcija „God Save the Punks“, pasak autorės, yra siekis atkreipti visuomenės dėmesį į religijos svarbą. „Persipinantys ryškūs pankų subkultūros elementai ir subtilūs tikėjimo ženklai reikalauja tinkamos erdvės ir vietos. Pavyzdžiui, votai perkeliami į pankišką rūbą – baikerio švarką, ar ant iš lopų susiūto megztinio išsiuvinėjama Šv. Rašto eilutė, siekia atskleisti ryžtingo tikinčiojo veidą ir patį tikintįjį paskatinti tvirtai reikšti savo pažiūras. Šių idėjų perteikimas per vyriškų rūbų kolekciją, yra priemonė ir skatinimas visiems pasiekiamu būdu „pasimatuoti“ religiją,“ – taip savo kolekciją pristato L. Kvašytė.

Liucija Kvašytė GOD SAVE THE PUNKS (Mark and Migle nuotr.)

Dar viena dizainerė – Kamilė Paleckytė, ristatysianti kolekciją „Adrenalin Junkie.54“, teigia, jog jos kolekcija yra įkvėpta motociklo gausmo, benzino kvapo, adrenalino užvaldančio kūną ir protą bei noro pabėgti nuo realybės. „Motokroso „narkomanus“ motociklo užvedimas ir aprangos užsivilkimas paverčia bebaimiais, suteikia jiems kitą asmenybę. Šia kolekcija ekstremalams noriu priminti jų herojus kasdienybėje,“ – pasakoja K. Peleckytė.

Kamilė Peleckytė "Adrenalin Junkie 54", organiztorių nuotr.

Savo kolekciją „Fading Shadows“ pristatys ir dizaineris Lukas Juodis. Ši kolekcija atspindi paralelę tarp metafizinio žmogaus, kaip asmens, pasaulio ir tarp drabužio, kaip saviraiškos priemonės kasdieniniame gyvenime. Jos įkvėpimo šaltinis – sapnas, nes, pasak L. Juodžio, tyriausias individualumas slypi žmogaus pasąmonėje, o sapnas yra aiškiausia pasąmonės priemonė tai išreikšti.

Lukas Juodis FADING SHADOWS (Greta Skaraitienė nuotr.)

Dizainerės Justinos Semčenkaitės eksperimentinėje drabužių kolekcijoje „Girl Power“ bus galima įžvelgti manifestą, skatinantį pažvelgti į nūdienos grožio standartus su šlakeliu ironijos ir susimąstyti apie medijų įtaką grožio suvokimui. „Pradėdama savo projektą įžvelgiau, jog mano karta yra priklausoma nuo stereotipų, nuo to, ką mums transliuoja žiniasklaida, spauda, ir socialiniai tinklai, todėl savo kolekcijoje pasirinkau nagrinėti medijų įtaką žmogui, jaunai merginai ir jos grožio suvokimo formavimui. Nusprendžiau atsigręžti į istoriją ir patyrinėti grožio standartų ir medijų raidą ir kaip tai atvedė mus iki to, kaip grožis suvokiamas šiandien. Kurdama savo kolekciją bandau į šią temą pažvelgti per humoro prizmę,“ – „Girl Power“ kolekciją pristato J. Semčenkaitė.

Girl Power by Justina Semčenkaitė (Grita Worksfineforme nuotr.)

Festivalio metu bus pristatyta ir Virginijos Valeišaitės kolekcija „Circus“. V. Valeišaitė pasakoja, jog ši kolekcija atspindės penkių personažų įvaizdžius: „Visiškai nesvarbu kokiu personažu pasirenki būti – karaliumi ar juokdariu, viskas gyvenime tik iliuzija. Kurdama „Circkus“ kolekciją išsikėliau sau tikslą sukurti drabužį, kuris būtų pritaikytas kasdieniniam nešiojimui, tačiau atspindėtų personažą. Pasaulis tai teatras, o žmonės – aktoriai, todėl pasirinkau cirką, kaip vieną iš teatro formų ir išskyriau penkis personažus, kuriuos bus galima tapatinti su savimi.“

Virginija Valeišaitė CIRCUS (Virginija Valeišaitė nuotr.)

Galimybė sužibėti ant podiumo – kiekvienam

Rugpjūčio 30 d., antradienį, menų fabriko „Loftas“ kieme, vyks kolekcijų modelių atranka. Merginos ir vaikinai, norintys patekti ant podiumo ir pristatyti originalias dizainerių kolekcijas.

Tradiciškai festivalyje rugsėjo 2-3 dienomis vyks ir didžiausia dizaino mugė „Uptown Market“ – jis suburs originaliausius Lietuvos dizainerius ir kvies įsigyti unikalių mados bei interjero darbų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis