Nori sėkmingo gyvenimo? 7 dalykai, kuriuos turi pakeisti

Jei nori gyvenime pokyčių, privalai pirmąjį žingsnį žengti pati. Galbūt vienoje situacijoje reikės iškelti galvą ir pakovoti už save, kitoje nuleisti ir nuolankiai išklausyti. Svarbiausia - pradėti keistis pamažu, bet jau dabar.

Pakeisti visus savo įpročius iš karto – beveik neįmanoma, bet jei iš viso sąrašo išsirinktum VIENĄ patarimą ir bent mėnesį laiko stengtumeisi sąžiningai juo vadovautis, tai būtų didelis ir tvirtas žingsnis pokyčių link. Šį kartą siūlome pažvelgti į tai, ko nedaro stiprūs ir pasitikintys savimi žmonės.

1. Tvirti žmonės neleidžia laiko gailėdami savęs. Jie taip pat daro klaidas, bet negraužia savęs ir negalvoja, ką pagalvos aplinkiniai. Vietoje to, jie pripažįsta savo klaidas ir toliau juda į priekį.

KĄ GALI TU? Kiekvieną kartą, kai kils noras priekaištauti sau pačiai dėl neteisingo žingsnio, primink, kad klaida jau padaryta, laiko atgal neatsuksi, todėl tau lieka tik du teisingi keliai: jei įmanoma, sušvelninti pasekmes ar pasimokyti iš šios situacijos ir tiesiog judėti į priekį.

2. Stiprūs žmonės neleidžia aplinkiniams savęs valdyti, tik jie patys priima sprendimus. Į tas pačias situacijas jie žvelgia kitaip, nei dauguma. Vietoje frazės „Bosas reikalauja, kad aš...“ jie pasakytų „Bosas nori, kad aš...“ Ir jeigu noras bus įgyvendintas, tai bus jų sprendimas sutikti su boso norais, o ne paliepimo įgyvendinimas.

KĄ GALI TU? Visuomet prisimink, kad kiekvienoje situacijoje yra bent du variantai: taip ir ne. Net jei iš tavęs kažko reikalauja, visuomet turi pasirinkimą nesutikti, taigi TU VALDAI savo gyvenimą, TU PRIIMI galutinį sprendimą. Pradėk į kitų žmonių norus žiūrėti kaip į pasiūlymus, o ne paliepimus. Išmok nebūti kategoriška: jeigu tau nepatinka pateikta idėja ir nenori jos įgyvendinti, turi pasiūlyti alternatyvų variantą, kuris būtų geresnis.

3. Jie nebėga nuo permainų, nes permainos gyvenime neišvengiamos. Priešingai, jie stengiasi pirmieji išbandyti tai, kas naujo, kad būtų geriau pasiruošę, nei visi likusieji. Jie negalvoja, kas bus toliau. Jie ima ir veikia.

KĄ GALI TU? Prisiversk pakeisti savo rutiną, išbandyk naujus būdus atlikti tą patį darbą. Sužinojusi, apie gresiančias permainas, pasistenk visiškai atsiriboti nuo negatyvių minčių ir ieškok tik teigiamų pusių. Rezultatus pamatysi tik pabandžiusi, todėl neieškok prasmės anksčiau laiko.

4. Jie negaišta laiko skųsdamiesi dalykais, kurių negali pakeisti arba tais, kurie tikrai nėra esminiai. Jokių skundų dėl kamščių gatvėse, spaudžiančio šaltuko, prieš savaitę pamestų raktų ir t.t.

KĄ GALI TU? Kiekvieną kartą, kai tik norėsi savęs gailėtis dėl nesėkmės arba pasiskųsti sunkumais aplinkiniams, užduok sau paprastą klausimą: ar šioje situacijoje tu gali kažką pakeisti? Jei taip – tai ko lauki? Keisk! Jei ne - nesuk sau ir kitiems dėl to galvos. Tai beprasmiškas energijos švaistymas ir nuotaikos gadinimas.

5. Jie nesistengia patikti visiems, nes tuomet tektų atsisakyti savojo „aš“ ir kiekvieną kartą apsimetinėti. Stiprus žmogus žino savo teigiamas bei neigiamas savybes ir sugeba jas priimti. Jis nebijo matyti savęs tokio, koks iš tiesų yra.

KĄ GALI TU? Dauguma žmonių nuolatos bando save pateisinti. Jiems baisu akis į akį susidurti su realybe, tokia, kokia ji yra. Taip, tu nesi tobula ir niekada tokia nebūsi. Tu darai klaidas ir toliau jas darysi. To nereikia bijoti. Nelauk, kol kas nors bakstelės į tave pirštu ir pasakys: „O ji tokia ir anokia“. Bakstelėk į save pati, pripažink savo neigiamą pusę ir tuomet, kai į tave bakstelės kitas, visai nebus baisu. Galėsi drąsiai pasakyti: „Taip, aš ir pati žinau.“ Bent mėnesį laiko nustok ieškoti pasiteisinimų ir kaltųjų.

6. Stiprūs žmonės neprisiriša prie praeities. Nesėkmės atveju jie tiesiog mokosi iš savo klaidų, kad jų nekartotų, o sėkmės – neužmiega ant laurų, nes vakarykštės dienos pasiekimai priklauso vakar dienai.

KĄ GALI TU? Nusiteik, kad kiekviena nauja diena – tai naujas startas ir visai nesvarbu, kas buvo vakar. Kiekvieną dieną nauji tikslai, nauji pasiekimai ir nauji nusivylimai. Negalvok apie tolimus rezultatus, galvok apie tai, ką gali padaryti, kad išspaustum maksimalų rezultatą dabar.

7. Jie negalvoja, kad aplinkiniai jiems ką nors privalo duoti. Pagalbą jie priima kaip dovaną, o ne kaip privalomą dalyką, todėl net ir nieko negavę nesijaučia nuskriausti.

KĄ GALI TU? Jei turėsi ko nors prašyti bendradarbių, draugų ar artimųjų, visuomet būk nusiteikusi sulaukti neigiamo atsakymo. Pavyzdys: tu eini prašyti didesnės algos. Vadovas tau neprivalo jos pakelti. Jis turi pasirinkimą: taip arba ne. Lygiai taip pat, kaip ir tu turi pasirinkimą: likti dirbti arba ieškoti kito darbo. Jūs nei vienas nieko neprivalote.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis