Helovino belaukiant: kokį įvaizdį rinksies tu

Kasmet, spalio 31 dieną, visas pasaulis pamiršta santūrumą, kartais net gerą skonį ir išeina į gatves gąsdinti rudeninės tamsos. Kam visi tie heloviniški vaiduokliški vakarėliai ir siaubo fiestos? - klausiate... Matyt, kad parodytume savo stiprybę ir drąsų nusiteikimą artėjančiam tamsos, šalčio ir sąstingio laikotarpiui. O ir dar viena proga įdomiam, originaliam, netradiciškam vakarėliui tikrai ne pro šalį.

Pasirodo ir mes kasmet Heloviną pasitinkame vis linksmiau ir išradingiau nusiteikę. Tai patvirtina „Švenčių miesto”, šventinės atributikos parduotuvių, komercijos direktorė Rasuolė Šiuipienė: „Kasmet susidomėjimas Helovino atributika, kostiumais bei dekoracijomis auga. Ir auga ne vien pardavimų kiekiais, žmonės ieško ir teiraujasi vis įdomesnių, kokybiškesnių, dar nematytų aksesuarų bei puošybos priemonių. Tai mus ir džiugina, ir verčia stengtis kasmet pasiūlyti originalių naujienų, plėsti asortimentą ir nenuleisti kartelės kokybei.”

Helovino atsiradimas dažnai siejamas su keltiška Naujųjų metų švente, kurios metu tradiciškai buvo persirengiama mirtį simbolizuojančiais personažais. Ši tradicija liko gaji iki šiol, tik ją spalvingais personažais papildė literatūros ir kino kūrinių herojai. Paklausta, kuo populiariausia persirengti šmėklinių vakarėliams, Rasuolė nedvejodama atsako, kad raganų, velnių, vampyrų ir giltinių kostiumai bei aksesuarai sulaukia didžiausios paklausos. Gal meilė šiems personažams ir visai neatsitiktinė… Taip pat sėkmingai šiuos kostiumus galima vėl užsivilkti po keleto mėnesių švenčiant Užgavėnes. O šių personažų kostiumai bei aksesuarai išties įspūdingi - apsiaustų, ragų, barzdų, kaukių, trišakių pasirinkimas leis susikurti individualų velnišką stilių.

Na, o būsimoms raganoms prieš apsilankant „Švenčių mieste” teks apsispręsti - gražiomis, elegantiškomis, gąsdinančiomis ar kraupiomis norės būti. Ir nors parduotuvės konsultantės tikina, kad moterys dažnai net ir siaubo vakarėlių metu nori būti gražios ir seksualios, nusprendusios išmainyti savo grožį į neatpažįstamai bjaurų raganos įvaizdį tikrai ras tinkamų priemonių. Pavyzdžiui, šluotą, bjaurią ilgą nosį, voratinklių, vorų, perukų, varnų, žiurkių ir net modeliavimo vašką, kurio pagalba galės pakeisti veido formą (nosies, žandikaulio, skruostikaulių), formuoti raukšles (sendinti), dirbtines žaizdeles ar žaizdas. O kas gražuolėms raganaitėms? - voratinklinės pėdkelnės ir pirštinaitės, spalvingos priklijuojamos blakstienos, aukštos trikampės skrybėlės, ilgi juodi arba žili perukai, ažūriniai domino ir be galo gražūs kostiumai su visais reikalingiausiais aksesuarais. Šių metų naujovė - specialūs karnavaliniai raganaičių batai! Tad pasirengti ir persirengti galėsite tikrąją to žodžio prasme nuo galvos iki kojų.

Giltinės laukia dalgiai, vampyrų - iltys, kraujas ir elegantiški apsiaustai, zombių - dirbtinės žaizdos, neapsisprendusiųjų - tikrai siaubingos, tikroviškai kraupios ir labai kokybiškos silikoninės kaukės. Vien jos ir juodo rūbų ansamblio pakaks, kad taptumėte vakarėlio baisiausiuoju.

Kaukių bei kostiumų asortimentą nuolat pildo ir populiariausių filmų personažai. Siaubo filmų klasika: „Košmaras guobų gatvėje” ir jo antiherojus Fredis Kriugeris, „Klyksmas” ir vaiduokliškai balta kaukė, gaubiama juodo apsiausto, „Operos fantomas”, visa „Adamsų šeimynėlė”, blogiukas Džokeris iš kultinio Betmeno ciklo, Drakula - šių istorijų gerbėjai savo herojus ras „Švenčių miesto” lentynose. Čia pat, šalia nemirtingų herojų, puikuojasi ir gotės vienuolės, budeliai, laivo šmėklos, vilkolakiai, juodi kostiumai su baltais ar neoniniais skeletų piešiniais.

Tačiau Rasuolė teigia, kad labiausiai juos džiugina klientai, norintys susikurti savo įvaizdį, nebijantys eksperimentuoti, turintys originalią viziją, kartais įkvėptą šiuolaikinių serialų, tokių kaip „Vaikštantys numirėliai”, arba absoliučiai savą siaubo kostiumo versiją. „Dėl tokių klientų dirbame ir be galo stengiamės. Vieniems reikia daug žaizdų, kraujo ir kardinalių išvaizdos pokyčių, kiti nori stulbinti bei šokiruoti labai subtiliai ir elegantiškai - kiekvienam iš jų turime ką pasiūlyti ir esame pasirengę pagelbėti įgyvendinant net ir keisčiausią viziją.”

Vaikai taip pat vis dažniau rengia šmėklinių ar vaiduoklių šventes mokyklose. Tad ir jauniesiems bei mažiesiems Helovino gerbėjams smagu bus persirengti vaiduokliukais, raganaitėmis, išdykusiais velniūkščiais, piratais. Helovinišku akcentu gali tapti ir plaukų lankelis su voriukais ar ragais, akiniai su specialiais efektais ar kaukė, o norintiems tapti dienos herojumi - verta pasidairyti į pilnai sukomplektuotų kostiumų pakabas.

Jei Helovino vakarėlį organizuojate namuose, nevertėtų pamiršti ne tik savo įvaizdžio, bet ir erdvės dekoro. Persirengėlių susibūrimui būtina ypatinga atmosfera, o visko, ko prireiks jai sukurti taip pat rasite „Švenčių miesto” parduotuvėse. Jau vien žvalgantis po lentynas ima šiurpas, o visa tai kūrybiškai panaudojus namų dekorui, vaiduokliška ir paslaptinga vakarėlio aura garantuota. Kokio baisumo lygį esate pasirengę išbandyti? Jei jums imponuoja siaubo pasakos, filmai ir scenografija - nedvejodami imkite kruvinas nukirstas galvas, krauju pasruvusių akių girliandas, kabančius ir pastatomus skeletus, kaukoles, kaulų rinkinius ir dar nepašykštėkite dirbtinio kraujo. Tik atminkite, kad šios dekoracijos visą savo tikroviškumą ir efektą atskleidžia pritemdytoje aplinkoje. Tad gesinkite šviesas ir pasirūpinkite žvakių atsargomis.

Dekoruodami namus tikėtina neišsiversite ir be dirbtinių voratinklių. Tik juos ištampę erdvėje bei padengę jais skeletus sukursite laiko patiną bei siaubų kambario atmosferą. Prisiminkite legendinį siaubo antologijos žanro serialą „Pasakėlės iš rūsio” ar filmą „Tamsiosios pusės istorijos” - tai nemari siaubo klasika, iš kurios įkvėpimo semiasi naujų siaubo filmų kūrėjai, o jūs galite pasirinkti idėjų savo vakarėlio temai ir dekorui.

Jei atviras kraujo ir žaizdų demonstravimas jums atrodo banalus ir neskoningas, rinkitės kiek rafinuotesnius, juodais kostiumais vilkinčius skeletus, efemeriškus vaiduoklius iš vėjyje plevenančių marškų, juodas taures, kurių kojelę atstoja skeleto ranka, juodą tiulį ir juodus voratinklius, daug juodų ir auksinių žvakių, juodų matinių balionų puokštes. Jei Heloviną kartu su jumis minės ir vaikai, palikite siaubo elementus ateičiai. Namus dabinkite juodais ir baltais voratinkliais, pagamintais iš plonyčių siūlų, į juos komponuokite įvairaus dydžio vorus, šikšnosparnius. Beje, pastarųjų pasirinkimas taip pat didžiulis, nuo popierinių siluetų iki konfeti, plakatų ir žvakidžių. Nepamirškite ir tradicinio moliūgo. Išbandykite savo rankų miklumą bei kūrybiškumą skaptuodami daržo milžinus arba užsukite ryškių oranžinių moliūgiškų dekoracijų į šventinės atributikos parduotuvę.

Užsakymo nr.: PT_72619834

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis