Garsiosios Nostradamo pranašystės, kuriomis aklai tikėjo visi karališkieji rūmai

1503 metais gruodžio 14 dieną, vienoje pasiturinčioje Provanso šeimoje gimė berniukas, kurio vardo žmonės nepamiršo iki šių dienų – garsusis Nostradamas (Michel de Notredame), pranašavęs ateitį ne tik eiliniams mirtingiesiems, bet ir didingiausiems valdovams.

Būsimo aiškiaregio artimieji buvo krikščionybės tikėjimą priėmę žydai. Tėvas dirbo notaru ir buvo žinomas kaip gerą reputaciją bei išsilavinimą turintis žmogus. Iš rašytinių šaltinių žinoma, kad būtent tėvas skatino Nostradamą domėtis mokslu ir nuolatos tobulėti. 1521 metais Nostradamas baigė meno studijas ir ateinančius 8 metus praleido keliaudamas, o 1529 metais jaunuolis įstojo į medicinos studijas. Būtent studijuodamas jis susipažino su garsiu astrologu ir mokslininku Julijum Cezariu Skaligeriu (Julius Caesariu Scaliger), kurio dėka pradėjo aktyviai domėtis astrologija bei alchemija.

Vida Press

1955 metais Nostradamas pradėjo skelbti savo astrologinius almanachus (lot. almanachus - pranašysčių rinkinys) ir tais pačiais metais išleido pirmąją savo Centuriją. Šios poetinės pranašystės atnešė Nostradamui šlovę. 1588 metais aiškiaregis paskelbė galutinę Centurijos dalį, kurioje buvo kreipimasis į Prancūzijos karalių Henriką II (Henry II) ir atskleidė visuomenės ateitį šimtmečiui į priekį. Šiame tekste buvo ir tai, kas sudomino karališkąją šeimą – karaliaus mirties pranašystė.

The young lion will overcome the older one (Jaunas liūtas nugalės senąjį)
On the field of combat in a single battle (Kovos lauke varžytuvėse)
He will pierce his eyes through a golden cage (Aukso narve išdurs jam akis)
Two wounds made one, then he dies a cruel death (Iš dviejų sužeistų vienas vėliau mirs kančiose)

1959 metais karalius Henrikas II žuvo. Ispanijos karaliaus Filipo II vestuvių proga buvo surengtas riterių turnyras. Jame dalyvavo škotų gvardijos kapitonas Gabrielius Monthomeri ir pats karalius. Monthomeri ieties nuolauža pataikė į karaliaus šalmo antveidžio plyšį, sužeidė Henriko II akį ir sukėlė sunkią smegenų traumą. Jeigu iki to laiko dar buvo abejojančių Nostradamo pranašystėmis, po šio įvykio viskas pasikeitė kardinaliai. Karalienė Katerina Mediči (Caterina de' Medici), kuri buvo šventai įtikėjusi Nostradamo pranašystėmis ir apskritai mėgo magiją bei įvairiausius mistinius dalykėlius, pasikvietė pranašą į savo dvarą. Po kelerių metų Katerina paskelbė Nostradamą pagrindiniu savo rūmų gydytoju bei patikėtiniu. Karjeros šuolis ilgai netruko: praėjus dvejiems metas garsusis aiškiaregis mirė nuo podagros sukeltų komplikacijų. Po savęs Nostradamas paliko daugybę pranašysčių ateičiai, kurių tarpe bene labiausiai aptarinėjami buvo trys karališkajai šeimai skirti katrenai (ketureiliai).

Vida Press

X Centurijos 39 katrene buvo žodžiai:

First son, widow, unfortunate marriage (pirmasis sūnus, našlė, nesėkminga santuoka)
Without any children two Isles in discord (nėra palikuonių, dvi salos nesantaikoje)
Before eighteen, incompetent age (nėra aštuoniolikos, nekompetentingas amžius/nepilnametis)
For the other one the betrothal will take place while younger (kito sužadėtuvės laukia jaunesniame amžiuje)

Šis katrenas patraukė visuomenės dėmesį iškart po Katerinos Mediči vyro Henriko II mirties. Iš pirmos eilutės buvo galima suprasti, kad našlė – tai Katerina, pirmasis sūnus – tai Pranciškus II (Francis II), o frazė apie nelaimingą santuoką, vaikų nebuvimą bei salas – tai Pranciškaus santuoka su Škotijos karaliene Marija Stiurt (Mary Stuart). Kai 1560 metais karalius Pranciškus susirgo uždegimu, visi kaip mat prisiminė pranašystę. Karalius mirė ir jauna jo žmona iš tiesų nespėjo susilaukti vaikų. Ji sugrįžo atgal į Škotiją ir pradėjo kovą dėl Anglijos karūnos, taigi frazė apie dvi nesantaikoje esančias salas taip pat išsipildė. Paskutinės eilutės buvo skirtos naujam Prancūzijos karaliui Karoliui IX (Charles IX), kuris susižadėjo sulaukęs vos 11 metų.

Vida Press

VIII Centurijos 23 katrene buvo žodžiai:

Letters are found in the queen's chests (karalienės skryniose rasti laiškai)
No signature and no name of the author (nėra nei parašo, nei autoriaus vardo)
The ruse will conceal the offers (klasta bus paslėpti pasiūlymai)
So that they do not know who the lover is (ir niekas nesužinos kas gerbėjas)

Sidabrinę skrynią, kurioje buvo laikomi susirašinėjimai ir svarbūs dokumentai, karalienė Marija Stiuart padovanojo savo trečiajam vyrui. Po Marijos pašalinimo skrynia atsidūrė Škotijos parlamento rankose. Laiškuose esą buvo įrodymų, kad Marija prisidėjo prie jos antrojo vyro nužudymo, nors tikėtina, kad tai buvo jos priešų sukurtos klastotės – tiek laiškų turinys, tiek parašai po jais (apie tai kalbama pirmose dvejose pranašystės eilutėse). Anglijos karalienė greičiausiai žinojo, kas atsakingas už šiuos netikrus laiškus, todėl pasielgė labai gudriai: susirašinėjimus paviešino, kad sugriautų Marijos reputaciją, tačiau susilaikė nuo viešų kaltinimų, esą dėl įrodymų trūkumo.

I Centurijos 86 katrene buvo žodžiai:

When the great queen sees herself conquered (Pamačiusi savo pralaimėjimą didi karalienė)
She will show an excess of masculine courage (Parodys vyrišką drąsą)
Naked, on horseback, she will pass over the river (Nuoga ant arklio ji kirs upę)
Pursued by the sword: she will have outraged her faith (Persekiojama kardo ji įžeis savo tikėjimą)

Siekdama išlaikyti valdžią ir kovodama su Škotijos didikais, Maria Stiuart išties patyrė pralaimėjimą ir 1568 metais du kartus bėgdama turėjo kirsti vandenis. Vargu, ar karalienė jojo nuoga, bet vyriškos drąsos jai tikrai netrūko. Ketureilyje minimas kardo persekiojimas greičiausiai yra jai grėsusi mirties bausmė nukertant galvą, o išduotas tikėjimas – jos, katalikės, santuoka pagal protestantiškus papročius.

Šaltinis

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis