Moderni naujiena - meteorito viduje sušvitęs briliantas

Juvelyras Silvijus Martinėlis neabejoja, kad tobulybė slypi paprastume. Šiais metais jis pristato tobulą ir itin modernią naujieną – minimalistinius vestuvinius žiedus iš meteorito su įspraustais briliantais. Lengvumo ir estetikos įspūdį menininkas kuria ypatinga tenshion setting technika, kai žiedas perpjaunamas ir jo vidun įspraudžiamas briliantas.

„Moderni forma man – tai medžiagos, naujų technologijų ir estetikos darna, - sako naujų iššūkių ieškantis juvelyras. - Jaučiuosi minimalistas, mano viduje tupi santūrumas, elegantiškas sterilumas. Kai jie išlenda į paviršių, tikiuosi, gimsta darni visuma, kuri išryškina tai, kas yra svarbiausia – žmogų.

Naujoji tenshion setting technologija, kurią įvaldė Silvijus, išties sudėtinga – prieš įsodindamas brangakmenį į žiedą, juvelyras išmatuoja jo kampus. Pagal kampų išmatavimus jis pagamina specialų įrankį, kuriuo įpjauna žiedo metalą. Įpjovos idealiai atitinka brangakmenio formą, akmuo tvirtai laikosi jose. „Visa tai kuria švaros įspūdį“, - sako Silvijus.
Jo darbai pastaruoju metu itin graibstomi. Juos renkasi santūrų, tačiau kokybę ir tikrus daiktus itin vertinantys žmonės. Modernioje, estetika tviskančioje juvelyro studijoje vestuvinių žiedų ieškančios poros nustemba, kiek kūrėjas jiems turi klausimų. Iš tiesų briliantų ir brangiųjų metalų pasaulyje – begalė taisyklių. „Privalau žinoti, kokios formos, kokio metalo, kokio dydžio, kokio švarumo briliantų pora ieško. Žiedus gaminu tik jiems, taigi turiu suprasti, ko jie nori, apie ką svajoja“, - sako menininkas, kurio studijoje vestuvių žiedus užsakančios poros susitinka ne kartą.

Originaliems, ypatinga estetika pasižymintiems žiedams, o ypač tiems, kuriuos puošia brangieji akmenys, gailėti pinigų neverta – briliantas šimtmečius išliks, koks buvęs – nenuskils, nesusibraižys. Brilianto ir meteorito derinys dar daug ką stebina, tačiau tie, kurie tokius žiedus pasirenka sako, jog kosmoso prisilietimas juos nuteikia ypatingai. Argi meilė neturėtų būti amžina, kaip ir kosmosas?

Įdomią medžiagą Silvijus atrado prieš dvejus metus. Vieno kolekcionieriaus iš Švedijos atvežtas Muonionalustos meteorito gabalas keletą metų gulėjo juvelyro stalčiuje, kol kilo sumanymas iš jo pagaminti... žiedą. Nežemiškos kilmės metalo žiedus greitai pastebėjo originalių vestuvinių žiedų ieškantys jaunieji. Ir nieko keista, matyt, kad dažniausiai tai - meniškos prigimties žmonės. „Meteorito faktūra paperka ne tik juos, mane irgi, - prisipažįsta Silvijus, meteoritą savo kūriniuose derinantis su auksu, platina ir briliantais“.

Į žemę iš kosmoso Muonionalusta meteoritas trenkėsi beveik prieš milijoną metų kartu su meteoritų lietumi. Dar ir dabar randama kosminio kūno nuoskilų, kurių galima nusipirkti. „Juvelyrai nedaug šios medžiagos naudoja, - sako Silvijus, - meteoritas reikalauja daug darbo, jo apdirbimas sudėtingas, būtina speciali įranga“.

Žiedus savo studijoje Silvijus gamina ne tik iš meteorito. Įstabiais kūriniais jo rankose virsta ir auksas bei platina. Tačiau ir čia dizaino pasaulį pamėgęs juvelyras neiškenčia nepažaidęs – platiną jis gamina pats, savo studijoje. “Nedaug juvelyrų Lietuvoje tai daro“, - pripažįsta ir sako, kad platina yra moderni alternatyva baltam auksui.

Šalia autorinių papuošalų menininko studijoje galima pamatyti ir vokiečių juvelyrės bei dizainerės Marion Knorr kūrinius. „Marion darbų stilistika mums labai artima“, - sako Silvijus, kuriam lygiai taip pat malonu, kai poros pasirenka ne jo, o vokiečių juvelyrės kurtus žiedus.

Tekstas: Laisvė Radzevičienė. Nuotraukos: fotografai - Karolis Milaševičius, poraoro.com

Apsilankykite parodoje "Mūsų vestuvės", kuri vasario 4 - 5 dienomis vyks Vilniuje, viešbutyje "Radisson Blu Hotel Lietuva". Daugiau informacijos rasite www.musuvestuves.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis