Kas yra tikrasis nuotakos puokštės kūrėjas?

Kai kas, nori nenori, turi prisipažinti, kad nedaug žino apie gėles. Kai kas, atvirkščiai – jų fanatikai. Tačiau visi žino, kad puokštės ar žiedo kartais labai reikia, nes gėlių kalba gelbsti nuo nereikalingų ir banalių žodžių. Kokią istoriją seka gražiausios šventės – vestuvių – gėlės? Kaip nuspalvinsite savo išskirtinę gyvenimo šventę? Kokios klaidos tyko derinant nuotakos aksesuarus? Ko dar nežinote, bet pats laikas sužinoti? Pokalbis su gėlių salono savininke, floriste – dekoratore, vestuvių organizatore Inesa Borkovska.

– Gėlės atspindi žmogaus esmę – kokia Jūsų mylimiausia?

– Negalėčiau išsirinkti vienos mylimiausios gėlės. Mano favoritės yra sezoninės gėlės, pvz., pavasarį labai myliu tulpes, vasarą – ramunes, rudenį – astras, o žiemą mylimiausiais tampa kankorėžiai. Taip, taip, kankorėžiai žiemą dažnai atlieka gėlių žiedų funkciją. Negaliu nepaminėti ankstyvą pavasarį visų laukiamų žibučių, labai jas myliu, matyt, dėl to, kad tas jų žydėjimo laikotarpis labai trumpas ir jomis gali džiaugtis tik čia ir dabar.

– Kokie pagrindiniai Jūsų kriterijai, kuriant puokštę nuotakai?

– Vestuvinė puokštė – labai svarbus nuotakos aksesuaras. Apie tai visada primenu nuotakoms prieš renkantis gėles. Puokštė pirmiausiai turi tikti prie bendro jaunosios įvaizdžio. Svarbu ne tik tai, iš kokių gėlių sukurta puokštė – jos forma ir aksesuarai lygiai tiek pat reikšmingi. Jeigu nuotaka pasirinko pūstą karališką suknelę, prie jos netiks kukli lauko gėlių kompozicija. Ir atvirkščiai. Puokštės aksesuarai turi būti labai subtiliai suderinti. Gėles į puokštę nuotakos dažniausiai renkasi iš savo mylimiausiųjų, bet mes, floristai, stengiamės patarti, kas būtų praktiškiau – rinktis sezono gėles , paisyti oro sąlygų, apgalvoti tinkamiausią puokštės formą bei dydį, nes ji turėtų būti patogi, nesunki, maloni nuotakos rankoms. Labai svarbu, kad jaunavedžiai nepamirštų ir tradicijų: nuotakos puokštė – tai jaunojo dovana nuotakai, todėl tebus leista jaunikiui dalyvauti puokštės pasirinkime. Idealiausia būtų, jei puokštė liktų staigmena šventės dieną.

Mielos merginos, nenuogąstaukite – jūsų išrinktasis su floristės pagalba dovanos Jums tikrai tobulą puokštę. Juk jis taip kaip ir Jūs geidžia tikros šventės...Argi abejojate tuo?

– Manoma, kad gėlės turi savo prasmes. Kaip tai veikia Jūsų kūrybą?

– Gėlės prasmę turi ir, kurdamos puokštę, visada jos paisome, jei tik to pageidauja patys užsakovai. Dažniausiai to pageidauja patys mūsų užsakovai. Tačiau ne visi susimąsto apie tai, iš kur atsirado vienokia ar kitokia tradicija. Baltų žiedų dovanojimo jauniesiems vestuvių proga paprotys atkeliavo iš senovės Graikijos. Jaunosios namai buvo puošiami rožėmis, o nuotakai dovanodavo ne rožių puokštes, o rožių vainikus, pintus su mirtomis.

Seniau buvo įprasta manyti, kad dovanotos geltonos gėlės reiškia išsiskyrimą. Džiugu, kad visa tai jau praeitis, nes šiandien geltonos spalvos žiedai simbolizuoja šilumą, laimę ir džiaugsmą. Nemažai nuotakų renkasi ir geltonos spalvos vestuvinę puokštę.

– XIX a. Didžiojoje Britanijoje buvo išleista daug gėlių kalbos žodynų, gėlių kalbą išmanė aukštuomenė – o kaip tai išmano XXI a. Lietuva? Kokia Jūsų patirtis?

– Lietuvoje žmonės nesigilina į gėlių prasmes, bet yra trys nerašytos taisyklės, kurių mūsų klientai labai laikosi, o mes, floristai, stengiamės tas taisykles griauti. Lietuvoje įprasta dovanoti neporinį gėlių skaičių. Kitose šalyse – atvirkščiai.

Pas mus gėlės dažnai skirstomos pagal lytį: vyrams įprasta dovanoti “vyriškas” gėles – amarilius, gvazdikus ir kt., moterims – frezijas ir kitas švelnias gėles. O rožes lietuviai renkasi bet kokia proga. Stengiamės, kad tokios taisyklės pamažu nyktų, nes gėlės pačios prašosi mūsų kūrybingo požiūrio į jas...Jų, kaip ir žmonių,yra labai įvairių. Visada galime rasti savąją.

– Gėlė – šiuolaikiškiausia Jūsų užsakymų karalienė?

– Tikriausiai šiuolaikiškiausiais ir madingiausiais šiuo metu galima pavadinti bijūnus. Dėl jų mūsų nuotakos tiesiog pamišo. Jų reikia visur ir visada, jų turim gauti bet kokią kaina. Jau neprisimenu vestuvių sezono, kad nebūtų nors vienos šventės be bijūnų. Jie dabar karaliauja.

– Gal egzistuoja fatališka vestuvių šventės gėlė?

– Taip egzistuoja – tai rožė. Klasikinė gėlė, kuri nekonkuruoja su kitomis gėlėmis, bet visad oriai lieka karalienė. Daug kas pagalvos, kad ji jau atsibodo, bet galiu garantuoti, kad rožė turi didžiausią paklausą tarp gėlių, o ir vestuvėse ji yra pati populiariausia.

Šiais laikais rožių yra aibė atspalvių ir gausybė įdomių naujų rūšių. Kiekviena rožės spalva siunčia vis kitą žinutę, bet raudona visad romantiškai tebesako: „Aš tave myliu“.

– Istorija sukasi ratu – kokios gėlės grįžta į nuotakos puokštę?

– Istorija, kaip ir mada, grįžta, gėlės – ne išimtis. Gal labiausiai iš tokių primirštų, kurios atgimė naujai – gvazdikai. Jau ne vieną sezoną vestuvėse gvazdikas tapo lygiavertis kitoms gėlėms.

– Jūsų studija formuoja užsakovų skonį – kaip apibūdintumėte savo stilistiką?

– Mūsų stilistika įvairi, turtinga, atitinkanti daug skonių, bet artimiausia mūsų studijai prabangi klasika. Mūsų klientai dažniausiai savo vestuvėms renkasi būtent klasikinį ir prabangų stilių. Vestuvėse, kurias mes dekoruojame, dažniausiai dominuoja klasikinės gėlės, krištolinis dekoras bei indai. Noriu paminėti, kad mūsų komanda yra labai lanksti, tolerantiška bei kūrybinga. Mes visada atsižvelgiame į jaunavedžių poreikius bei norus.

– Yra mėgstamiausia vestuvių šventės spalva?

– Negalėčiau išrinkti mėgstamiausios spalvos. Kiekviena šventė yra savita, todėl ir vestuvių spalva atspindi bei kuria vis naują meilės istoriją. Populiariausios vestuvėms išlieka, be abejo, pastelinės bei šiltos spalvos. Juoda – balta vis dar „ant bangos”.

– O kokia spalva, Jūsų suvokimu, vestuvėms yra tinkamiausia? Kodėl?

– Nėra mėgstamiausios, nėra ir tinkamiausios spalvos – visos spalvos tinka, jeigu jos skoningai dera su bendra vestuvių koncepcija. Tai jau pasirinkimo klausimas.O renkasi jaunieji.

– Kaip sprendžiate visos šventės spalvinę gamą?

– Pirmiausia pagal jaunavedžių viziją sudėliojam visos šventės koncepciją. Kitas etapas – floristika ir spalvinė gama. Dekoras – tai neatsiejama visos šventės dalis, dėl to visos detalės turi tarpusavy tobulai derėti. Visada rekomenduojam spalvas pasirinkti pagal metų laikus – tai geriausias sprendimas. Neslėpsiu, kad geriausio rezultato pasiekiame, kai su jaunavedžiais dirbame nuo pradžių – kartu planuojame vestuves ir derinam visas detales. Iškyla sunkumų, kai pora ateina užsakyti tik floristinį apipavidalinimą, turi savo svajonių spalvą, tačiau pasirinkta šventės vieta diktuoja visai kitą spalvinę gamą. Tokiu atveju ieškome geriausių sprendimų.

– Įdomi Jūsų mintis, kad nuotakos puokštė gali virsti kitu aksesuaru – kaip?

– Šiais laikais nuotakos labai drąsios bei nenuspėjamos, kartais jų norai tikrai nustebina. Turėjome vieną nuotaką, kuri vietoj puokštės pasirinko gėlėmis dekoruotą skrybėlę. Populiariausias variantas – tai nuotakos puokšte pavirtusi apyrankė. Toks sprendimas labai dažnai pritaikomas ir pamergėms.

– Kaip visos šventės floristinę puošybą paversti neatsiejama ir harmoninga vestuvių dalimi?

– Floristika bei dekoras – tai paskutinis, bet labai svarbus akcentas, kuris užpildo visą šventę. Todėl negalima į dekorą pasižiūrėti pro pirštus. Viskas turi būti harmoninga. Jeigu pasirinkote šventei prabangų dvarą su autentiškais baldais, tai ir gėles rinkitės klasikines, prabangias, nenaudokite butaforinio dekoro. Šiuo atveju mažiau yra daugiau. Pasikliaukite profesionalo pagalba, ir Jūsų šventė bus tobula. Juk tokios norite?

– Patirtis turbūt sudėliojo Jums patarimus, kuriais galėtumėte pasidalinti su būsimais jaunaisiais?

– Pirmiausiai patarčiau rinktis floristą – dekoratorių taip pat atsakingai, kaip renkatės kitus šventės paslaugų teikėjus, pvz., plaukų stilistą ar fotografą. Būtinai susitikite tet a tet ir aptarkite darbo eigą. Nepasikliaukite tik nuotraukomis iš interneto. Jūsų teisė rinktis iš kelių.

Ieškokite tokio floristo, kuris turi savo dekoravimo detales (vazas, žvakides ir pan.) – taip Jūs sutaupysite ir laiką, ir pinigus. Nepamirškite iš bendro vestuvių biudžeto skirti lėšų gėlėms, dekorui. Kad būtų lengviau skaičiuoti, dekoravimui skirti patarčiau 8–10 procentų iš viso vestuvių biudžeto.

Nepradėkite planuoti vestuvių nuo dekoro – tai dažniausia klaida. Po sužieduotuvių nuotakos pradeda supirkinėti visus mielus niekučius, nes gražu, gera kaina ar pan. Dažniausiai daugybės jų net nepanaudoja. Nereikalingos išlaidos.

Nuotakoms, kurios nori ir pačios prisidėti prie savo vestuvių dekoravimo, patarčiau bet kokiu atveju konsultuotis su savo floristu. Klauskite patarimų ir drąsiai siųskite užklausą patikusiam floristui. Net jeigu Jums ir atrodo, kad skyrėte per mažą biudžetą, kad rinktumėtės profesionalą. Tokiu atveju kartu ieškome geriausių sprendimų.

Apsilankykite parodoje "Mūsų vestuvės", kuri vasario 4 - 5 dienomis vyks Vilniuje, viešbutyje "Radisson Blu Hotel Lietuva". Daugiau informacijos rasite www.musuvestuves.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis