Gediminas Gražys: kas slepiasi už tobulų vestuvinių nuotraukų

Jaunas žmogus, kurdamas naujas tradicijas, drąsiai eksperimentuodamas, nesibodi dirstelėti ir į tai, kas buvo prieš jį. Todėl kartais nostalgiškai tyrinėja savo tėvų, senelių, prosenelių vestuvių nuotraukas. Jose pagauti sakralūs ir jaudinantys giminės istorijos momentai.

Kiekvienas suvokiame, kad kažkada dabartis taip pat taps istorija, o šiandienines nuotraukas žvilgsniu glaus kiti. Todėl labai svarbu, kokia bus vestuvių nuotrauka. Laikai keičiasi, skoniai bei tradicijos taip pat, bet negalima neigti, jog vestuvių nuotrauka yra išskirtinė Tavo gyvenimo nuotrauka. Ir Tau labai svarbu, kas prisilies prie Tavo emocijų tą išskirtinę dieną. Tas žmogus – fotografas, nuo kurio priklauso Tavo istorijos autentika. Jis nori kalbėtis su Tavimi, nes esi jam svarbus. Nori kalbėtis, nes jis gali pasidalinti Tavo nerimu arba net apsaugoti nuo jo. Jam reikia Tavo pasitikėjimo. Ir tada Tavo vestuvių nuotraukos taps šviesia erdve, į kurią norėsi sugrįžti, kai prireiks pasitikrinti emocijų gelmę ir tikrumą.

„GG photography“ studijos fotografas Gediminas Gražys nuotraukomis kūrė jau ne vienos šiuolaikiškos poros istoriją ir turi ką pasakyti būsimiesiems jaunavedžiams, kurie atviri naujovėms, eksperimentams ir naujų tradicijų kūrimui.

Gediminas Gražys

– Jūsų fotografijos herojus? Koks jis?

– „G.G photography“ kuriamas herojus visada yra gerų emocijų „užtaisas“, kuriame atsispindi tai, kas tikra, nesuvaidinta: ilgesingas laukimas, nustebusios akys, pamačius vienas kitą, jaudulys ir, žinoma, džiaugsmas! Būtent todėl esu dėkingas už galimybę būti šalia žmonių spindinčiomis ir meile degančiomis akimis pačią gražiausią Jų dieną. Dieną, kuri buvo ilgai planuota, svajota, išgyventa ir pagaliau sulaukta. Emocijas galima jausti ore, o jų fiksavimas ir įamžinimas – geriausia fotografijoje! Mūsų herojai - laimingi žmonės.

– Ką labiausiai mėgstate fotografuoti?

– Akimirką. „GG photography” didžiausią dėmesį skiria akimirkoms, kurios yra momentinės, trunkančios vos keletą sekundžių, tačiau labai svarbios ir reikšmingos, nes išlieka nuotraukoje visą gyvenimą. Mano užduotis ir tikslas – sukurti tokią istoriją, kurią žiūrint, išryškėja ir kaskart atgyja patys gražiausi prisiminimai ir svarbiausi tos dienos momentai.

Portretus. Nuotakos ir jaunikio portretas taip pat, manau, vienas iš svarbiausių ypatingos dienos reginių, todėl niekada nepraleidžiu progos įamžinti pačias geriausias emocijas jų veiduose. Juk tos emocijos niekada nepasikartos? Todėl jos labai vertingos.

Gediminas Gražys

– Kokia, Jūsų manymu, turėtų būti vestuvinės nuotraukos aplinka?

– Vestuvinių nuotraukų aplinką renkamės drauge su jaunaisiais. Ji turėtų būti artima jiems ir jų gyvenimo būdui, tačiau ne per daug triukšminga ar blaškanti. Visada palaikau jaunuosius, kurie turi išskirtinių idėjų ir sumanymų. Svarbiausia, kad pasirinkta vieta leistų Jiems elgtis laisvai ir natūraliai. Dažnas noras fotografuotis mieste ar kitoje triukšmingoje, žmonių lankomoje vietoje taip ir lieka noru! Iš karto matau, kad jaunuosius blaško praeiviai, triukšmas, stebinčios smalsios akys, todėl jiems nepavyksta būti savimi ir atspindėti tikruosius jausmus.

Nuotraukose tas susikaustymas, nerimas aiškiai matomas, o geidžiamas žavesys kažkur pradingęs. Juk niekam nesinori matyti save tokius? Tačiau tikrai yra porų, kurios tą dieną galėtų stovėti ant stačiausio kalno šlaito, šalia riaumojančių tigrų ar tiesiog aikštės vidury, apsupti minios – aplink nieko nematyti ir negirdėti, tik jausti vienas kitą ir mėgautis savo diena. Tokios poros fotosesiją galima daryti bet kokioje vietoje, ir rezultatai bus puikūs! Visi esame unikalūs ir visų pasirinkimai yra skirtingi. Patarčiau kiekvienai porai atrasti save ir vestuvių dieną geriau nerizikuoti, nepervertinti savo galimybių, nes rezultatai gali neatitikti Jūsų lūkesčių.

Tikrai galiu drąsiai nuraminti, kad išeitis visad yra - prisiminimų nuotraukos yra Jūsų emocijos, o jos bus geriausios ten, kur geriausia bus JUMS! Visada stengiuosi daug bendrauti su savo klientais, kad geriau pažinęs Jų būdą, pomėgius, galėčiau pasiūlyti pačią tinkamiausią, nevaržančią aplinką, kuri poros emociją padės atskleisti, o ne užgesinti.

Gediminas Gražys

– Fotografuojami žmonės dažnai būna susikaustę, nenatūralūs. Kaip vaduojate juos iš to?

Tikriausiai daugelis galvojate, kad fotografas – tai išsirinktas žmogus, su kuriuo susitiksite tik vestuvių dieną? Tai klaidingas galvojimas, nes darbas ir pažintis su fotografu turėtų prasidėti iki šventės likus dar gerokai laiko. Taip manau, nes turiu gražių savo darbo patirčių, suformavusių nuostatas, kaip padėti jauniesiems išsilukštenti iš susikaustymo.

Pradžioje susitinkame bent kavos išgerti ar pavakarieniauti, kad susipažintume, pabendrautume. Dažnai su jaunaisiais iškeliaujame į mažas atostogas kitose šalyse. Ten organizuojame priešvestuvinę fotosesiją. Tai ne tik puiki proga turėti daugiau prisiminimų! Kelionėje drauge ieškome įdomių vietų, o patirdami nuotykius, keičiame statusą: iš fotografo ir jaunųjų – į pažįstamus ar net draugus. Iš pirmo žvilgsnio gal tai ir neatrodo svarbu, tačiau kaip ta susikurta bendrystė bei artumas pajuntami šventėje! Juk susitikti su žmogumi pirmą kartą yra ne tas pats, kaip susitikti jau pažįstamą, kurį pamatęs, nusišypsai ir jaukiai teiraujiesi, kaip sekasi? Atsiranda abipusis pasitikėjimas, o ne formalus bendravimas. Tada susikaustymo bei įtampos nebelieka, nes istorija tampa bendra.

Praėjusiais metais patyrėme nuotykius Italijoje, Prancūzijoje, Maltoje ir Norvegijoje. Išankstinių fotosesijų dėka jaunieji vestuvių dieną prieš objektyvą jautėsi ramūs, natūralūs, atsipalaidavę. Man teliko fiksuoti gražiausias jų emocijas, geriausias akimirkas, kurios ateity kels išskirtinius prisiminimus.

– Kas svarbiausia vestuvinėje fotografijoje?

Viskas svarbu. Nėra nė vieno vestuvių momento, kuris galėtų likti šešėlyje. Pasiruošimas - jaudinantys nuotakos bei jaunikio portretai, kupini jausmingo nerimo prieš susitinkant vienas kitą. Pirmas žvilgsnis, tobula emocija...

Bažnyčia – rimtis. Juk čia duodami įžadai vienas kitam – jie išliks svarbūs visą gyvenimą. Šioje dalyje labai svarbus poros privatumas, aš turiu įamžinti trapiausias, reikšmingiausias detales, nepažeisdamas jaunųjų erdvės.

Po ceremonijos ore sklando kitos emocijos. Jaudulys ir nerimas dingsta, šypsenose plūsta džiaugsmas, nes juk atsakingiausi šios dienos “darbai” baigti.

Jaunųjų fotosesija – tai jų jausmo ir išskirtinio tos dienos grožio įamžinimas. Galiausiai – sveikinimai ir vakaras. Tai labai svarbu – juk tada jaunieji išgirsta daug gražių linkėjimų, tada nuoširdžiausi apkabinimai ir seniai matytų draugų sveikinimai. Tai laikas, kai jaudulys praeina ir užplūsta noras švęsti. Atskiros dalys labai svarbios, norint sukurti visos šventės dienos harmoningą, vientisą ir autentišką istoriją, kuria kažkada gėrėsis ne tik jos herojai, bet ir jų vaikai, artimieji.

– Kas teikia džiaugsmo fotografuojant?

Didžiausią džiaugsmą fotografuojant teikia jaunųjų pasitikėjimas savimi, sėkmingi jaunųjų stiliaus deriniai, gražūs santykiai bei, žinoma, geros emocijos. Jos keri kiekvieną, žinoma, ir mane. Juk mes visi tuo ir gyvename - džiaugsmu, šypsenomis, juoku. Ir, žinoma, meile – ta, visa apimančia, ir meile savo darbui, gal net pašaukimui – fotografijai. Fotografuoti reiškia džiaugtis gyvenimu.

Gediminas Gražys

– Yra dalykų, kuriems nepritariate, kai žiūrite „Instagram’o“ fotografijas?

Tiesą sakant, mes kiekvienas turim savo fotografimo įpročius, savitumą, ypatumus, todėl nesu linkęs kritikuoti kitų atliktų darbų. Be abejo, sąmoningai vengiu to, kas man nepatinka. Tai jau lemia skonis, patirtis bei pasirinkimas. Esu už įvairovę, sukuriamą visų.

Turiu stilių ir braižą, kurie man artimi, mieli ir priimtini bei savi mano klientams. Dalinuosi savo fotografijomis, kurios, tikiuosi, niekam nesukelia negatyvių emocijų. Manau, kad fotografija yra labai subtili kūryba, o kiekvienas kūrėjas atneša kažką nauja.

– Fotografas - profesionalas. Svarbiausi jo bruožai?

– Mano manymu, profesionalas pirmiausia turi suvokti, kokį svarbų darbą atlieka! Jis privalo padaryti viską, kad jaunųjų lūkesčiai ir norai būtų išpildyti. Tai reiškia, kad fotografas privalo būti pasiruošęs viskam - nesvarbu, lietus pila kaip iš kibiro ar, priešingai, saulė kepina taip, kad akių atmerkti neįmanoma. Net ištrūkusi sagutė jo turi būti pastebėta! Jokia „sagutė“ neturi temdyti emocijos. Priešingai, turi būti tinkamai išnaudota. Profesionalus fotografas visada privalo atrasti sprendimus sudėtingiausiose situacijose ir užtikrinti aukščiausią nuotraukų kokybę. Jis visada turi būti savo amato meistras ir privalo kiekvienu kadru siekti tobulumo. Tai jau garbės klausimas. Profesionalo garbės.

– Geras fotografas - koks jis?

– Kultūringas, tolerantiškas, supratingas, nuovokus, kūrybingas, įžvalgus, pagaulus, greitos orientacijos, mokantis įvertinti galimybes bei priimti sprendimus. Žinoma, mandagus, šiltas, empatiškas, mokantis bendrauti ir gebantis ne tik išklausyti, bet ir išgirsti savo klientus. Labai svarbus mokėjimas priimti bendrus sprendimus, nesivadovaujant vien tik savo nuomone – fotografas privalo atkreipti dėmesį į kitų norus bei pageidavimus. Jei šiuos bruožus pamatėte ir pajutote, pasikliaukite fotografu.

– Kas Jums yra vestuvių fotografija?

– Emocija ir istorija, kuri įsirašo Jaunųjų atmintyje visam gyvenimui. Ji turi būti kuriama labai atsakingai ir profesionaliai.

– Svarbiausias fotografo patarimas porai?

– Visiems būsimiems jauniesiems šventės dieną norėčiau palinkėti kuo mažiau patiems eksperimentuoti su savo stiliumi ir detalėmis. Iš savo patirties galiu drąsiai pasakyti, kad geriau šiuos darbus patikėti profesionalams. Visi nepriekaištingai atlikti parengiamieji darbai suspindės pačiais gražiausiais akcentais vestuvių dieną. Sėkmingi ir užtikrinti deriniai duoda gerą energiją, pasitikėjimą savimi ir harmoningą visumą, kurios dėka jaunieji išvengs nereikalingo blaškymosi ir dvejonių, temdančių šventės nuotaiką. Jų juk tikrai nenorite didžiajame Jūsų gyvenimo įvykyje?

Pasitikėkite išsirinktu fotografu, ir Jūsų lūkesčiai taps šviesia realybe. O tai ir yra mūsų visų bendras tikslas.

Apsilankykite parodoje "Mūsų vestuvės", kuri vasario 4 - 5 dienomis vyks Vilniuje, viešbutyje "Radisson Blu Hotel Lietuva". Daugiau informacijos rasite www.musuvestuves.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis