Mitybos konsultantė Indrė Trusovė: geras maistas yra tas, ant kurio neparašyta jokia sudėtis

Sveikos gyvensenos gali mokyti tik tas, kuris pats išmoko gyventi sveikai. Siekti tikslo patikimiausia su tuo, kuris kai ko jau pasiekė ir sužinojo, kaip įveikiamos kliūtys, nes sugebėjo pats tai padaryti. Toks žmogus yra Indrė Trusovė, kuri žino sėkmės formulę, nes gyvena pagal ją. Ji mielai dalinasi savo patirtimi.

– Trys priežastys, paskatinusios Jus imtis sveikos gyvensenos konsultantės veiklos?

– Pati atsikračiau 15 kg. ir išsigydžiau, kas buvo nesveika, todėl puikiai žinau, ką reiškia, kai reikia viską keisti. Ne vienerius metus padėdavau žmonėms gerinti sveikatą, reguliuoti svorį – neimdama atlygio, tiesiog dėl to, kad man gera tai daryti ir matau, kad puikiai sekasi.
Artimieji, draugai ir „sekėjai“ paskatino baigti mokslus ir tapti profesionalia sveikos gyvensenos konsultante. Dėkinga jiems už kantrybę įkalbinėjant. Naivu, bet mama padovanojo man asmeninį horoskopą, kuriame aiškiai pasakyta, kad mano misija šiame gyvenime – mokytojo, būtent sveikos gyvensenos mokytojo. Nesakau, kad tikiu horoskopais, bet jį gavau iš MAMOS... Ir būtent tuo metu, kai mąsčiau apie šią specialybę jau ne kaip apie hobį.

– Mūsų auditorija – jaunieji, besiruošiantys savo šventei. Kokias sveikos gyvensenos paslaptis atskleistumėte būtent jiems?

– Dažniausios mano klientės – merginos ir moterys, kurios ruošiasi savo gražiausiai gyvenimo šventei. Bet jos kreipiasi pagalbos padėti siekti didžiulių tikslų, likus vos porai mėnesių. Todėl paslaptis vieša – savo sveikatos ir kūno ruošimui reikia skirti tiek pat laiko, kaip ir kitiems šventės reikalams. Juk neprieštarausit, kad vestuvių dieną nuotaka turėtų būti ne tik liekna, bet ir skaisčios, gražios odos, energinga, linksma? Skubi dieta tokio efekto neduos. Atvirkščiai –– svečiai sutriks, pamatę išsekusią nuotaką. Sveika gyvensena turi tapti įpročiu, o ne priepuoliu.

– Produktai – būsimos nuotakos draugai ir produktai – nuotakos priešai, kokie?

– Tris dienas iki vestuvių savo mitybą reikėtų sekti ypač kruopščiai. Vargu ar didžios šventės dieną džiugintų pilvo pūtimas, skrandžio skausmas ar sunkumas. Ką jau bekalbėti apie pilką veido odą....
Todėl iš prieššventinio meniu išmesčiau ankštines daržoves, kopūstus, brokolius, kalafiorus, riebią ir raudoną mėsą, bulves, miltinius patiekalus, alkoholį, pieno produktus bei glitimą. Patarčiau valgyti žalios spalvos termiškai neapdorotas daržoves, paukštieną, žuvį, vaisius, kruopas, sėklas. Ir, be abejo, VANDUO VANDUO VANDUO.

– Geriausias maistas odai?

– Vaisiai, daržovės, vanduo.

– Naudingiausi būsimų jaunųjų pusryčiai ir vakarienė, kuriuos derėtų pradėti valgyti gerokai prieš vestuves?

– Idealu, kai pusryčių metu gaunami baltymai, angliavandeniai ir gerieji riebalai. Tai virti kiaušiniai, avokadas ir pilno grūdo duona. Ne mažiau svarbu savo dieną pradėti didele stikline vandens, kuris yra kūno temperatūros. Vakarienei – baltymai ir daržovės: didelis dubuo įvairių salotų su virta, plėšyta vištiena.

– Kuriuos E produktuose laikote nuodais?

– Pati neperku produktų, kurių sudėtyje yra visi E ir visiems rekomenduoju taip daryti. Geras maistas yra tas, ant kurio neparašyta jokia sudėtis: tai vaisiai, daržovės, kruopos, riešutai, sėklos, mėsa, žuvis, vanduo.

– Koks maistas visad turi būti būsimos nuotakos šaldytuve?

– Vaisiai, daržovės (kuo daugiau žalios spalvos), paukštiena, žuvis, kruopos, sėklos.

Klientė Aistė, - 20 kg

– Ar egzistuoja maistas – celiulito priešas?

– Tikrai negalėčiau išskirti kažkokių konkrečių produktų. Celiulitas kankina beveik visas moteris, ir ne tik tas, kurios turi nereikalingo svorio – dažnai net ir labai lieknas merginas. Jo sunaikinti, deja, neįmanoma, bet pamažinti galima. O tai pavyks, jei gausite reikiamą baltymų, gerųjų riebalų ir angliavandenių kiekį, išgersite pakankamai vandens, stangrinsite kūną fiziniu aktyvumu bei palepinsite odą kontrastiniu dušu, masažu.

– Kokio maisto rekomenduotumėte visiškai atsisakyti būsimai jaunajai?

– Alkoholio, miltinių patiekalų, riebių padažų, saldumynų, saldžių gėrimų.

– Kad žvilgėtų plaukai – ką patarsite?

– Dažnai moterys, išgirdusios žodį , „riebalai“ išsigąsta ir mano, kad jie yra jų priešai. Tiesa ta, kad gerųjų riebalų tinkamas kiekis mums tik padės – ypač nagams, odai, plaukams. Tad būtina į savo mitybos racioną įtraukti riešutų, sėklų, avokadų, lašišos, kokybiškų aliejų.

– Sveika gyvensena keičia veido išraišką, akių švytėjimą, laikyseną? Įrodykit, kad taip.

– Kada žmogus yra laimingas, nesunkiai galime matyti iš jo veido, eisenos, laikysenos, kalbos, bendravimo. O laimė švyti tada, kai jaučiamės gerai, pasitikime savimi, esame sveiki. Visa tai ir suteikia geras bei subalansuotas maistas, poilsis, fizinė veikla, dvasinis tobulėjimas. Parodykite besišypsantį žmogų, kurį kamuoja pagirios? Nerasite. O pagirios būna ne tik nuo alkoholio – jį , „padovanoja“ stresas, blogas maistas, nuovargis, nemiga.

– Būsimoji nuotaka norėtų mažesnio dydžio vestuvinio apdaro – kada ir kaip ji savo norą gali pradėti įgyvendinti?

– Gražus noras. Sveikas noras. Jis daro fantastinius dalykus... Todėl, kaip ir anksčiau minėjau, nuotaka savo noro įgyvendinimą turi pradėti tikrai ne prieš mėnesį iki vestuvių. Būkim sau sąžiningos – juk geidžiam to saldaus jausmo, kai svarstyklių rodmuo kokiu penketuku mažesnis?


Klientė Rita, -20 kg

– Norisi, bet valios trūksta... Ką patarsit?

– Visų pirma – pasikalbėkite su savimi. Niekas kitas, tik Jūs pats turite suprasti, kodėl ir kam Jums to reikia. Susidėliokite savo prioritetus. Apie ką svajojate? Koks tikslas dar nepasiektas? Ir pradėkite veikti. Ne rytoj, ne nuo pirmadienio, o ŠIANDIEN, dabar. Ir iš tiesų norėkite – kada tikrai nori, valios atsiranda gausybė. Nesigriebkite fanatizmo – viskas turi vykti maloniai, be prievartos, komfortiškai. Kas daroma be noro – greit baigiasi. Nuostabu, jei turite galimybę susirasti bendraminčių, keisti įpročius kartu su artimaisiais, ypač mylimiausiais. Palaikymo reikia. Tad pirmiausia išsikelkite sau tikslą, susidėliokite planą, kaip jo sieksite, TIKĖKITE SAVIMI ir pradėkite dirbti. Tai geriausia sėkmės formulė!

– Sveikos gyvensenos kodeksas – koks jis susiformavo Jūsų asmeninėje patirtyje?

– Išskirčiau keletą taisyklių, kurių laikosi visa mano šeima:
* rytą pradedame didele stikline šilto vandens, kurį visą dieną gurkšnojame, nesaldinta arbata (skysčiais laikomi tie gėrimai, kurie neturi daugiau nei 6 kcal., visa kita jau yra maistas);
* tą pačią dieną nevalgome mėsos ir žuvies;
* per dieną kiekvienas suvalgome ne mažiau, kaip 500 gr. vaisių ir daržovių;
* visada stengiamės išlaikyti 12 val. tarpą nuo vakarienės iki pusryčių – naktį organizmas turi ilsėtis;
* maitinti sielą lygiai taip pat svarbu kaip ir organizmą, tad renkamės aktyvų laisvalaikį, kultūrinius renginius, keliones;
* poilsis ir miegas – taip pat labai svarbus dalykas. Tinkamai neišsiilsėję, neišsimiegoję kenkiame ne tik savo išvaizdai, bet ir sveikatai, nuotaikai;
* mano asmeninė taisyklė: rudenį ir pavasarį valausi organizmą sulčiavimu.

Klientė Erika, -16 kg

– Kur Jus rasti?

– Mano ofisas yra Klaipėdoje, Malūnininkų g. 3–401kab. 8644 13443. Taip pat Facebooke: „Sveika ir gardu“, Mitybos konsultantė Indrė Trusovė,
bei www.sveikairgardu.lt

Apsilankykite parodoje "Mūsų vestuvės", kuri vasario 4 - 5 dienomis vyks Vilniuje, viešbutyje "Radisson Blu Hotel Lietuva". Daugiau informacijos rasite www.musuvestuves.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis