Prisijunkite!

Prisijungę vartotojai gali:

  • dalyvauti konkursuose
  • skaityti straipsnius vėliau
  • gauti naujienų prenumeratą

Neturite paskyros?

Tragiškas „Lambada“ atlikėjos likimas: nuo pasaulinės šlovės iki kraupios mirties sudeginant

Paskutinio praėjusio amžiaus dešimtmečio pradžioje sunku buvo įsivaizduoti populiaresnį hitą nei „Lambada“. Garsusis klipas, kuriame pora žavių 10-mečių šokėjų meistriškai atlieka uždegantį šokį, sumušė visus žiūrimumo rekordus. Tuo metu grupės „Kaoma“ solistė Loalwa Braz išgarsėjo visame pasaulyje. O neseniai apie ją vėl parašė visi leidiniai. Deja, šįkart dėl tragiškos dingsties: brazilė dainininkė buvo nužudyta.

Muzika Loalwą Braz domino nuo pat vaikystės. Ji gimė muzikantų šeimoje, jos tėvas buvo dirigentas, o mama – pianistė. Todėl jau būdama 4 metų Loalwa mokėjo skambinti fortepijonu, o sulaukusi 13-os pradėjo dainuoti. Ji koncertavo naktiniuose Rio De Žaneiro klubuose, kur ją pastebėjo žymūs brazilų atlikėjai Gilberto Gil ir Caetano Veloso ir pakvietė merginą kartu įrašyti keletą dainų. 1985 m. Loalwa Braz persikėlė į Paryžių, kur sėkmingai koncertavo su savo šou „Brésil en Fête“.

1989 m. Loalwa Braz tapo grupės „Kaoma“ soliste. Tais pačiais metais jie įrašė dainą „Lambada“ ir nufilmavo klipą, kuris labai greit tapo vienu iš populiariausių visame pasaulyje. Jo premjera įvyko vieno iš Prancūzijos televizijos kanalų eteryje, ir jau kitą dieną šią dainą žinojo visa Europa, o dar po savaitės „Kaoma“ išvyko į JAV, kur pasirašė milijonines sutartis su keliomis Amerikos įrašų bendrovėmis.

Singlas „Lambada“ buvo parduotas 25 mln. tiražu. Japonijoje iki 1992 m. šis šokis buvo uždraustas, bet po to lambadomanija apėmė visą šalį.
Po dainos „Lambada“ pasirodymo kilo skandalas: grupė „Kaoma“ buvo apkaltinta plagiatu. Paaiškėjo, kad daina buvo brazilų dainininkės Marcios Ferreiros kompozicijos „Chorando se foi“, atliktos 1986 m., perdirbinys, o šis savo ruožtu buvo portugalų kalba įrašytas Bolivijos grupės „Los Kjarkas“ atliktos baladės „Llorando se fue“ versija. Ši grupė padavė „Kaoma“ į teismą ir laimėjo procesą. Teko sumokėti jiems kompensaciją.

Šokyje „Lambada“ integruoti karimbo, farro, salsos ir „maxixe“ šokių elementai. „Maxixe“ XX a. pradžioje buvo uždraustas kaip nepadorus šokis. O pats žodis „Lambada“ reiškia „aistringas bučinys“. Nors yra ir antra reikšmė – „smūgis lazda“, ir šis vertimo variantas nurodo sąsają su karimbo šokiu, kuris buvo atliekamas mušant būgnams. Žodis „lambada“ iš pradžių reiškė ritmišką šokių muziką. O pats šokis atsirado vėliau. Manoma, kad pirmą kartą jis buvo atliktas Brazilijos mieste Porto Segure.

Loalwa Braz
Loalwa Braz
AFP / Scanpix

Su grupe „Kaoma“ Loalwa Braz išleido tris albumus, vėliau dar tiek pat ji įrašė kaip solinė atlikėja (paskutinis iš jų buvo išleistas 2011 m.). Ji dainavo portugalų, ispanų, prancūzų ir anglų kalbomis. Iš viso Loalwa išleido daugiau nei 80 auksinių ir platininių diskų. Bet pati populiariausia jos atliekama daina vis vien taip ir liko „Lambada“. Dainininkė vykdavo į gastroles iki 2011 m., turėjo viešbučių verslą.

2017 m. sausio 19 d. pasirodė šokiruojanti žinia apie tai, kad Loalwa Braz rasta negyva. Jos kūnas buvo rastas apanglėjusiame automobilyje Sakvaremos miesto pakraštyje. Kaip paaiškėjo tyrimo metu, dainininkė buvo nužudyta per bandymą apiplėšti jai priklausantį viešbutį. Nusikaltėliai neketino jos žudyti, bet ji jiems pasipriešino. Loalwa buvo sumušta lazdomis, pasodinta į automobilį ir nuvežta toliau nuo nusikaltimo vietos. Po to automobilis buvo sudegintas kartu su jame užrakinta dainininke.

Loalwa Braz
Loalwa Braz
Vida Press

Nusikaltėliai buvo sulaikyti, paaiškėjo, kad vienas jų anksčiau dirbo Loalwos Braz viešbutyje, bet buvo atleistas. Pagal vieną iš versijų, dainininkę jis nužudė iš keršto. Kita versija skelbia, kad vienintelis nusikaltimo motyvas buvo noras pasipelnyti – iš dainininkės buvo pagrobta 4,5 tūkst. dolerių, porcelianiniai indai ir tas pats platininis diskas, kurį ji gavo 1989 metais už dainą „Lambada“. Kai žuvo, dainininkei buvo 63 metai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis

Prisijunkite!

Prisijungę vartotojai gali:

  • dalyvauti konkursuose
  • skaityti straipsnius vėliau
  • gauti naujienų prenumeratą

Neturite paskyros?